Отговори
# 30
  • Мнения: 2 212
DOROTEIA, благодаря за мнението ти, разбира мисля, че няма нищо нахално, че си дала линк, ще го погледна, но може би малко по-късно днес като ми остане време Simple Smile

Лекси, никак няма да ти се смея, напротив - точно така е, ние сме част от природата и няма нищо смешно в това да се допитваме понякога до инстинктите си, които са ни вродени и заложени...

Много се радвам, че идеята ми се разбира правилно, както и на всички мнения се радвам, интересно ми е какво мислите предвид, че имате повече опит и знания от мен  Hug  bouquet

# 31
  • Мнения: 816
Вижте в човешкото развитие, наистина си има периоди, образно казано. И преминаването от един период в друг винаги е свързано с някаква криза, просто защото психиката все още е на старото ниво, а физиката вече на новото, и това довежда до един вид бунт. Една от най-явно изразените кризи е пубертета. Доста дълъг период, в който всичко е най-нагледно показано.
Следващия е климактериума при жената. Нещата са свързани основно с хормоните, но също така и психика, разбира се.
В детството подобни кризи се изразяват най-вече между 2и 4г.в., когато детето се опитва да извоюва самостоятелността си, но същевременно с това все още търси закрилата на родителя. Казвам извоюва именно, защото в наши дни на детето му е нужно именно да се бори с принципите, и идеите на своите родители, които отдавна са загубили усета към природата на своите деца. Дано никого не засегна с думите си, но това са моите виждания...  ::

# 32
  • Мнения: 212
DOROTEIA,допадна ми твоето възприемане на понятието "бунтувам се",изразяващо се в поведението на децата ни.За мен няма съмнение,че е необходимо ние да се нагаждаме към изискванията на новите поколения,а не отчаяно да се стремим да ти превръщаме в свои послушници и последователи.Именно затова аз не съм склонна да оправдавам вероятните си неудачи,свързани с отглеждането на детето си,с динамиката на живота в мегаполиса,с липса на контакт с първични неща като природа,чист въздух,свобода и волност,с периоди в развитието му.Пак повтарям-децата ни израстват в съвсем друга епоха,без собствена база за сравнение,следователно-нуждите им са далеч по-различни.Единствено необходимостите за физиологично здраве съвпадат с нашите-почивка сред природата,смяна на климата през различните сезони,здравословна и пълноценна храна и достатъчно развита двигателна култура.Всичко останало-игри,занимания,ангажираност,обучение,образование,трябва да съобразяваме със съвременните условия и предпоставки.Изхождайки от всичко това,аз съм на мнение,че опитвайки се да въвличаме децата в собственото си ежедневие(при това принуждавайки ги да консумират само резултатите)ние сме тези,които причиняват сътресенията и "периодите" в детското развитие.Това води до абсурдите,с които се сблъскваме всеки ден-резултат от нашето "рационално" мислене и "ирационалността" на цялата заобикаляща ни действителност.
За мен изходът е един,досега успешен-опитвам се да "порасна" и да живея във времето на своята дъщеря.

Общи условия

Активация на акаунт