СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 25 045
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 96
Андреа77 честито и добре дошла! Лека и безпроблемна бременност и щастлив финал! 🍀
Госпожица Лаленце, съгласна съм с теб за болничните. Лично при мен, не мисля, че началника ми го интересува защо ме няма 😄 Има още минимум 100 човека, които работят там, не смятам че съм чак толкова ценен кадър хаха. Но и да разбере-не ме притеснява. А относно плащането- 30 лв. за 30 дни си платих. Било "такса" за комисията. Важното е, че дават, пък ще плащам, щом се налага.

# 241
  • Мнения: 5
Здравейте, мами, добре дошли и на новите в групата. Аз стартирах шеста седмица с остри болки и зацапване след дълга разходка. АГ ми изписа Дуфастон и НоШпа. Супер много се уплаших и затова бях толкова тиха. Зацапването изчезна за 2 дни. Преди зацапването се видя околоплодно сакче. След още седмица съм отново на преглед, трябва да чуем и сърце. Когато се натоваря повече, имам болки подобни на бодежи. Ходя си на работа, а е доста натоварено, постоянно на крак, навеждам се, клякам и ставам по 60 пъти... Но пък ако съм вкъщи ще се побъркам. Много се чудя за болничен. Не знам къде се намирам май... Нервно ми е, отпаднала съм, не мога да спя и не се сещам да ям Astonished

# 242
  • Мнения: 5
Момичета, знам че е нормално усещането за тежест ниско долу, но и чувството че ще ти дойде цикъла и леки крампи за около 15
мин. през няколко дни в 6г.с. ли е ОК? Или се вманиачавам ? Simple Smile Вече
бях на преглед.

При мен е същото 🤔

# 243
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 299
Тази вечер останах много неприятно изненадана. Едва си закопчах дънките. По принцип винаги съм имала коремче, но с изненада забелязах, че то вече е станало на коремище 😵😵😵
Не ям повече от преди, даже напротив, внимавам много с количеството.
Явно червата ми са се раздули от бременността. Изглеждам, сякаш съм в 5 месец.

# 244
  • Мнения: 5
Задържаме и течности малко, и въздух, мен ме мъчи и констипация.. И аз се подух за два дни Heart
Тази вечер останах много неприятно изненадана. Едва си закопчах дънките. По принцип винаги съм имала коремче, но с изненада забелязах, че то вече е станало на коремище 😵😵😵
Не ям повече от преди, даже напротив, внимавам много с количеството.
Явно червата ми са се раздули от бременността. Изглеждам, сякаш съм в 5 месец.

# 245
  • Мнения: 12
И аз съм с корем. Аз по принцип си имам, де, но сега е фрапантно - направо си ми личи вече 🤣 Нормално е при втора, трета и т.н. бременност. С първото ми пролича чак към края на 4-ти месец, а сега в 7 г.с. мисля скоро да минавам на панталони за бременни!  Вече казахме на роднините, казах и на работа. Тези дни ще кажем и на по-близките ни приятели. Не ми пука вече от суеверия.
Пратих съобщение на Ради и заявка за фейсбук групата 🤗

# 246
  • Мнения: 431
И аз съм с корем. Аз по принцип си имам, де, но сега е фрапантно - направо си ми личи вече 🤣 Нормално е при втора, трета и т.н. бременност. С първото ми пролича чак към края на 4-ти месец, а сега в 7 г.с. мисля скоро да минавам на панталони за бременни!  Вече казахме на роднините, казах и на работа. Тези дни ще кажем и на по-близките ни приятели. Не ми пука вече от суеверия.
Пратих съобщение на Ради и заявка за фейсбук групата 🤗
Бях се оплашила че само аз съм така. с 1вата бременност малеее колко много чаках да ми проличи а сега 6г.с+1 вчера ходих до ХМ да си купя клинове за бременни защото панталоните ми много ми стягат и като карам чак ми става лошо Sad Не ми се мисли още 7м на какво ще заприличам... но после ще се гладува...

Аз цял живот страдам от констипация ... момичета много внимавайте с 1вата бременност не си обърнах внимание и си отглеждам един външен хемороид от тогава.. Та сега ми помага сутрин портокал (намерих сладки) повече вода. Спряла съм кафе, алохол октомври спрях цигарите.... само дето не си купувам продукти от БИО щанда хахахах  Grinning не се разхождам по много от страх док каза да лежаа и аз кървях и пия какво ли не... вече ми изписаха и фраксипарин. Някой от вас слага ли си и на какъв период?

# 247
  • Мнения: 62
И аз съм с корем. Аз по принцип си имам, де, но сега е фрапантно - направо си ми личи вече 🤣 Нормално е при втора, трета и т.н. бременност. С първото ми пролича чак към края на 4-ти месец, а сега в 7 г.с. мисля скоро да минавам на панталони за бременни!  Вече казахме на роднините, казах и на работа. Тези дни ще кажем и на по-близките ни приятели. Не ми пука вече от суеверия.
Пратих съобщение на Ради и заявка за фейсбук групата 🤗
Бях се оплашила че само аз съм така. с 1вата бременност малеее колко много чаках да ми проличи а сега 6г.с+1 вчера ходих до ХМ да си купя клинове за бременни защото панталоните ми много ми стягат и като карам чак ми става лошо Sad Не ми се мисли още 7м на какво ще заприличам... но после ще се гладува...

Аз цял живот страдам от констипация ... момичета много внимавайте с 1вата бременност не си обърнах внимание и си отглеждам един външен хемороид от тогава.. Та сега ми помага сутрин портокал (намерих сладки) повече вода. Спряла съм кафе, алохол октомври спрях цигарите.... само дето не си купувам продукти от БИО щанда хахахах  Grinning не се разхождам по много от страх док каза да лежаа и аз кървях и пия какво ли не... вече ми изписаха и фраксипарин. Някой от вас слага ли си и на какъв период?
Това не е ли за съсирването на кръвта? Защото на мен освен Утрогестан, НоШпа и Аспирин Протект за разреждане на кръвта. Въпреки че не сме правили за Тромбогилия изследвания. За сега тази бременност минава без зацапване надявам се да не се появи

# 248
  • София
  • Мнения: 121
Сънфлауър, аз съм на Фраксипарин 0.4 от положителния тест насам. Всяка сутрин си го бия сама в корема. Образуват се бучки и сърби, но се преживява. Аз бях така цели 6 месеца с дъщеря ми и съм свикнала.

# 249
  • Мнения: 96
Добро утро, бременелки! 😊
И моя корем нещо се наду тези дни 😳 Снощи голямата ми дъщеря ми каза, че ми бил станал "дебел" корема 🙄 А беше залепен за гърба.. Явно е нормално при последваща бременност. Като преяла съм дори и сутрин. 😄 Имам и странни бодежи малко над "срамната кост", особено ако се понатоваря. Пия ношпа, но малко ме притесняват. Надявам се всичко да е в границите на нормалното.

# 250
  • Мнения: 62

И аз съм така. Лекаря ми каза че е нормално защото матката се оголемявала а пред вид това, че съм със две повече даже. Ражфала съм със Секцио по мед причина и корем до сега не съм имала. А сега???

# 251
  • Мнения: 96

И аз съм така. Лекаря ми каза че е нормално защото матката се оголемявала а пред вид това, че съм със две повече даже. Ражфала съм със Секцио по мед причина и корем до сега не съм имала. А сега???
Ради, много сладка пупаа 😊 Две ли са? Извинявай, но както винаги съм неразбрала.

# 252
  • Мнения: 62

И аз съм така. Лекаря ми каза че е нормално защото матката се оголемявала а пред вид това, че съм със две повече даже. Ражфала съм със Секцио по мед причина и корем до сега не съм имала. А сега???
Ради, много сладка пупаа 😊 Две ли са? Извинявай, но както винаги съм неразбрала.
Да предната неделя разбрахме. Днес във 14:00 сме пак на преглед защото бяха само сакчето но и двете със одебелени страни. Днес се надявам да видиме вече пулсация ❤️

# 253
  • Мнения: 96

И аз съм така. Лекаря ми каза че е нормално защото матката се оголемявала а пред вид това, че съм със две повече даже. Ражфала съм със Секцио по мед причина и корем до сега не съм имала. А сега???
Ради, много сладка пупаа 😊 Две ли са? Извинявай, но както винаги съм неразбрала.
Да предната неделя разбрахме. Днес във 14:00 сме пак на преглед защото бяха само сакчето но и двете със одебелени страни. Днес се надявам да видиме вече пулсация ❤️
Ех, че хубаво ❤ Ще чакам да пишеш след прегледа, стискам двойни палци. 🤗

# 254
  • Мнения: 62

И аз съм така. Лекаря ми каза че е нормално защото матката се оголемявала а пред вид това, че съм със две повече даже. Ражфала съм със Секцио по мед причина и корем до сега не съм имала. А сега???
Ради, много сладка пупаа 😊 Две ли са? Извинявай, но както винаги съм неразбрала.
Да предната неделя разбрахме. Днес във 14:00 сме пак на преглед защото бяха само сакчето но и двете със одебелени страни. Днес се надявам да видиме вече пулсация ❤️
Ех, че хубаво ❤ Ще чакам да пишеш след прегледа, стискам двойни палци. 🤗
Много благодаря, ще пиша задължително

Общи условия

Активация на акаунт