СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 24 623
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 430
Radi1988 Много се радвам за теб и очаквам днес хубави новини.
Май само аз не пия ношпа. На мен док ми каза да пия натаспин вместо аспирин проект.. Имам тромбофилия но с 1вата бр не съм имала пробл с кръвта... Луда работа.

андреа77 на мен ми го бият в ръцете ако се стиска много докато го слагаш мобе  да ти станат топчета. Обясниха ли ти под 45гр ъгъл да я биеш и с острото надолу дупчицата от където излиза течността? Пробвай може по добре да се получи. Аз съм на фракси 0.3 през ден...

# 256
  • Мнения: 243
Фраксито, ако имате възможност го слагайте в корема. Аз до сега вече 3та седмица не съм си направила нито една бучка или синина. Слагам го под ъгъл, много, много бавно, но може би при всеки и различно.

Напоследък постоянно ми се случва да ми се гади, особено сутрин,но в същото време съм и толкова гладна, че коремчето ми не спира да издава звуци 😁

# 257
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Оо, да. Всяка сутрин около 6-7 ч се събуждам от глад, коремът ми къркори здраво, но понеже ме мързи, ми минава и после ям чак към обяд, или дояждам остатъците от закуската на детето.

# 258
  • Мнения: 1
Привет и от мен 🥰 🤗 Честото на всички бъдещи мами! Ще съм мама за първи път и съм много щастлива и притеснена. Все още не съм ходила на преглед, но съм в около 5г.с 🌞 Ще се радвам да ме включите в групичката във фейсбук (нещо не се справих с откриването 😬), Ивета Крумова на кирилица (https://www.facebook.com/Ivchiii) Леко бременеене на всички 🤗☀️

# 259
  • Мнения: 62
Минахме прегледа. Във едното сакче има ембрион, а във другото има жълто балонче и там ще се появи ембрионче. Видяхме пулсация макар и слаба. Каза ми че е раничко. Но всичко изглежда наред. И другата Неделя пак. Повече почивка за мене и така. Щастлива съм че и двете за сега се развиват добре. Дай боже и така да остане до края

# 260
  • Мнения: 418
андреа77, Госпожица Лаленце аз съм със същите екстри като вас. Разбрах за тях след планиран преглед при ендокринолог. За съжаление той предхождаше прегледа при АГ и направо се шокирах. Първа бременност ми е. Когато видях двете чертички реших да забавя малко прегледа при АГ и го записах чак за 29. Но след другия (при ендокринолога) съжалих многократно. Сега не мога да спя от притеснение какво точно се случва - има ли бебе, дали е добре.... просто ще се побъркам ☹  За по-опитните от мен - тези екстри правят ли бременността по-сложна, води ли се рискова и трябва ли ми АГ с по-специални познания? Приемам всякакви съвети. За сега не съм казала на никого, защото не знам какво да очаквам и какво се случва. Със свито сърце си чакам прегледа.

# 261
  • София
  • Мнения: 121
Зайка, да, бременността се води рискова. Трябва да си намериш АГ, който има опит с рискови бременности. Не знам от кой град си. В София д-р Сигридов е много известен в тези среди. Аз ходя при Василева във Вита, защото ми я препоръча имуноложката ми доц. Конова.

# 262
  • Мнения: 71

И аз съм така. Лекаря ми каза че е нормално защото матката се оголемявала а пред вид това, че съм със две повече даже. Ражфала съм със Секцио по мед причина и корем до сега не съм имала. А сега???


Абсолютно по същия начин изглежда и моят корем още от 4 г.с. Първа бременност,  само 1 .
А чувството е все едно съм глътнала балон,
много неприятно, аз съм 52 кг. и с тоя корем все едно съм в 4-ти
месец... Дали ще спадне по-натам? Имам чувството, че няма да разбера кога расте бебчо с това подуване...

# 263
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
И с първата бременност рано ми се поду коремът, няма да спадне, но реалното бременното коремче си личи и се усеща и няма как да го сбъркаш, някъде към 4'тия месец.

# 264
  • Мнения: 96
На мен и двата пъти ми пролича чак към края на 4ти месец. Сега съм като балон, може и газове да са 😄 А това лято работих за преса..Сега е една цяла плочка 🧐😄

# 265
  • Мнения: 264
Леле вие сте си супер Simple Smile
Аз по принцип имах около 5 кг излишни, а при първата Б качих още 3, които не можах да сваля и сега стартирах 64 кг, а съм доста ниска. И корема доста ми личи, усещам си го и много подут.
Относно качването на кг съм чувала от лекари, че е хубаво да се качва по един кг на месец.
Исках да ви попитам тези от вас, които обичат риба каква хапвате, защото знам, че не всички се препоръчват по време на бременност? Аз много обичам риба тон и сьомга, но май и двете не трябва да се консумират Sunglasses

Редактирам се: сега прочетох, че сьомгата не е от забранените, само риба тон. Явно не съм била разбрала

# 266
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
И аз това лято, че и пролет работих за тяло. Голям смях 😄
Вече започнах да се превръщам отново в кит 🤷‍♀️

# 267
  • Мнения: 96
Леле вие сте си супер Simple Smile
Аз по принцип имах около 5 кг излишни, а при първата Б качих още 3, които не можах да сваля и сега стартирах 64 кг, а съм доста ниска. И корема доста ми личи, усещам си го и много подут.
Относно качването на кг съм чувала от лекари, че е хубаво да се качва по един кг на месец.
Исках да ви попитам тези от вас, които обичат риба каква хапвате, защото знам, че не всички се препоръчват по време на бременност? Аз много обичам риба тон и сьомга, но май и двете не трябва да се консумират Sunglasses

Редактирам се: сега прочетох, че сьомгата не е от забранените, само риба тон. Явно не съм била разбрала
Рибата не ми е любимо ястие, но знам, че е полезна. Предпочитам пастърва или скумрия, задължително на скара. За рибата тон и аз знам, че не се препоръчва по време на бременност. Иначе лятото си хапвах със салата айсберг.
За килограмите да не ти пука, важното е бебока да е здрав. С първата бременност качих близо 30 кг, с втората 19. И си ги свалих за около 6 месеца. Сега стартирам 56 кг. Пък да видим 😁

# 268
  • Мнения: 5
Момичета, много се пазете, има грипна епидемия, новини не гледам, но болничният персонал каза Grinning. Навсякъде с маска, знаете Mask

# 269
  • Мнения: 243
Честно да ви кажа, много се притеснявам за тази грипна епидемия, че е много опасно особено в толкова ранна бременност. А и сегашните грипове са доста сериозни. Дано да ни подминава!

Общи условия

Активация на акаунт