СЕПТЕМВРИйски мaми 2020 - ТЕМА №1

  • 24 164
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Aз повече се притеснявам от варицелата, понеже не съм  я карала.

# 271
  • Мнения: 96
Аз вече почти изкарах грипа. Уж леко, само кашлица остана. Температура, да чукна на дърво не съм вдигала. Обаче малката ми е без глас от тази сутрин, а по-миналата седмица беше с температура 39° и кашлица. Нямам думи вече. Мисля да спра и каката от училище, превантивно. Много лош грип, много. Щом баща ми се е тръшнал, а той никога не боледува..направо се плаша.

# 272
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета. При мен засега новините са малко тревожни. Вчера прикървих доста обилно и след преглед в спешен кабинет в АГ Болница все пак се установи, че има бременност и ембриона има сърдечна дейност. Изписаха ми хормон Дуфстон, който приемах с първата си и отделно но шпа. Казаха повече да лежа. Общо взето са безсилни до 3ти месец. Disappointed RelievedУтре дано успея да отида до моята лекарка, за да видим как е малката точица и какво ще се предприеме. Все още не съм успяла да ви изчета. Дано успея да се задържа в темичката с хубави новини. Hands Pray

# 273
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета. При мен засега новините са малко тревожни. Вчера прикървих доста обилно и след преглед в спешен кабинет в АГ Болница все пак се установи, че има бременност и ембриона има сърдечна дейност. Изписаха ми хормон Дуфстон, който приемах с първата си и отделно но шпа. Казаха повече да лежа. Общо взето са безсилни до 3ти месец. Disappointed RelievedУтре дано успея да отида до моята лекарка, за да видим как е малката точица и какво ще се предприеме. Все още не съм успяла да ви изчета. Дано успея да се задържа в темичката с хубави новини. Hands Pray
Лежи само почивка. Мисли положително знам, че ти е трудно но намери нещо което да те разсейва да не мислиш толкова много. Знай че всички тук стискаме палци всичко да е наред. Дръж ни във течение

# 274
  • Мнения: 59
Благодаря, Ради:heart: дано наистина всичко се разиме успешно. Heart

# 275
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета. При мен засега новините са малко тревожни. Вчера прикървих доста обилно и след преглед в спешен кабинет в АГ Болница все пак се установи, че има бременност и ембриона има сърдечна дейност. Изписаха ми хормон Дуфстон, който приемах с първата си и отделно но шпа. Казаха повече да лежа. Общо взето са безсилни до 3ти месец. Disappointed RelievedУтре дано успея да отида до моята лекарка, за да видим как е малката точица и какво ще се предприеме. Все още не съм успяла да ви изчета. Дано успея да се задържа в темичката с хубави новини. Hands Pray
Мисли положително, мила. Знам, че е трудно в такъв момент, но намери нещо, с което да се разсейваш. Прочети някоя хубава книга, ако обичаш да четеш или гледай любим сериал/филм. Всичко ще е наред! Стискам палци и утре те очакваме с хубави новини! ❤

# 276
  • София
  • Мнения: 39
Аз май съм с грип,имам температура 37.5,какво мога да пия за температура?!

# 277
  • Мнения: 264
Здравейте, момичета. При мен засега новините са малко тревожни. Вчера прикървих доста обилно и след преглед в спешен кабинет в АГ Болница все пак се установи, че има бременност и ембриона има сърдечна дейност. Изписаха ми хормон Дуфстон, който приемах с първата си и отделно но шпа. Казаха повече да лежа. Общо взето са безсилни до 3ти месец. Disappointed RelievedУтре дано успея да отида до моята лекарка, за да видим как е малката точица и какво ще се предприеме. Все още не съм успяла да ви изчета. Дано успея да се задържа в темичката с хубави новини. Hands Pray

Стискам палци всичко да бъде наред. И както са казали преди мен опитай се да мислиш позитивно Hug

# 278
  • Мнения: 430
Аз май съм с грип,имам температура 37.5,какво мога да пия за температура?!
най добре се консултирай с лекар. Аз не си спомням в кой месец но бяха големите, преди, съм пила тайлол хот

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Здравейте, включвам се при вас с въпрос. Ако има бъдещи мами от Пловдив бихте ли ми препоръчали лекар за първия ехографски преглед. В 6г.с съм, първа бременност и съм малко като в небрано лозе 🙈
Успешна бременност на всички.
П. С според Интернет приложение термина е 17.09, но все още не бързам да съобщавам на никого, докато не чуем пулс.

# 280
  • Мнения: 96
Аз май съм с грип,имам температура 37.5,какво мога да пия за температура?!
Пила съм Панадол/таблетки/, предписан от лекар разбира се. Най-добре отиди на доктор, самолечението е опасно.

# 281
  • София
  • Мнения: 6 010
airin98, бременните могат да пият парацетамол, но в краен случай. А 37.5 не е опасна температура, не се навивай, че е грип. Тресе ли те, имаш ли други симптоми? По принцип вирисуте умират сами при температура над 38.3 и затова до 38.4 не се пият температуропонижаващи.
Василева23, добре дошла! Не съм от Пловдив, но момичетата ще помогнат.
ssillwi, стискам палци всичко да е наред!

На мен с първата бременност ми пролича много късно - 5 или 6 месец и до края коремът ми не беше чак толкова голям. Сега още не ми личи въпреки, че родих преди 14 месеца, но не мога да си "глътна" корема. Ще видим кога ще ми проличи.

# 282
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Тъкмо щях да пиша, че 37.5 не е висока Т и може да е от самата бременност, поне така съм чела тук, някои бременни поддържат субфебрилна т първите месеци.

# 283
  • София
  • Мнения: 6 010
Да, единия от симптомите на бременност е повишената температура, затова попитах дали момичето има други симптоми. Температурата сама по себе си не е фактор в случая.

# 284
  • Мнения: 231
Здравейте, момичета! Записвам се тихичко и плахо при вас, тъй като видях двете чертички вчера. Това ще е второ бебче за мен, като по мои изчисления терминът е около 12.09.
Мисля да запиша час за преглед тази седмица. Желая успех на всички и безпроблемно бременеене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт