Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са някои от обичайните симптоми на бременността, които се споделят в публикациите?
Какви са обичайните симптоми на бременността и как да се справим с тях?
Какво представлява течението, което някои от участниците изпитват по време на бременността си?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са някои от обичайните симптоми на бременността, които се споделят в публикациите?
-
Какви са обичайните симптоми на бременността и как да се справим с тях?
Общи симптоми на бременност: болки в кръста, наддаване на тегло, промени в гърдите, гадене, често уриниране, умора и промени в настроението. Важно е да се отбележи обаче, че симптомите могат да варират значително от жена на жена и от бременност до бременност. Извънматочна бременност може да причини коремна болка, вагинално кървене, замаяност и ниско кръвно налягане. Ако се подозира извънматкочна бременност, незабавно потърсете медицинска помощ. Симптомите на бременността могат да включват гадене, повръщане, подути гърди, коремна болка, вагинално кървене, бяло течение, подуване на корема и раздразнителност. Важно е да се консултирате с лекар при всякакви необичайни симптоми или притеснения. Симптомите на бременността включват гадене, болезнени гърди, умора, често уриниране и дискомфорт в корема. За справяне с тях е важно да си почивате достатъчно, да се храните здравословно и да се консултирате с лекар за персонализирани препоръки за управление на симптомите. Обичайните симптоми на бременността могат да варират, включително гадене, болки в гърдите, промени в настроението и липса на менструация. Важно е да поддържате положително мислене и да наблюдавате симптомите си, като се консултирате с лекар при необходимост. Участниците съобщават за различни симптоми като коремна болка, гадене, чувствителност на гърдите и емоционални проблеми като депресия или нервност. Някои изразяват несигурност и стрес относно здравословното състояние на плода и се интересуват как да реагират при различни симптоми.
-
Какво представлява течението, което някои от участниците изпитват по време на бременността си?
-
Какви са препоръките за пътуване със самолет по време на бременност?
-
Какви са някои обичайни съвети за бременни жени, които пътуват със самолет?
виж аз, абе почти нямам. Иначе, пия дуфастон, да, защото за капак имах и зацапване още в деня на самия тест, като си го направих, което беше на 4 ден закъснение и е било някъде 5 гс.... освен това взимам и комплекс витамини за бременни, съдържащи фолиева и т.н. Единствено, че съм крайно изнервена - изпитвам желанието да си купя личен ехограф и да се преглеждам всеки ден, дали ембриона расте и дали си има пулс 😕😕😕😕😕 налудничева идея, добре че нямам възможност за купуване на личен ехограф 😂😂😂 Не знам какво да кажа друго, освен да се моля за мен и всички останали! Късмет!
Aз след миседа си пуснах тромбофилия-голяма грешка ако питаш мен, излезнаха ми разни мутации, разни глупости, от там страшен филм беше, вече трети специалист ми казва, че въпреки тях нямам нужда от терапия, обаче понеже аз бях изчела що форуми има на света и знам, че момичета с много по-малко мутации са на терапия, някакси много трудно го повярвах. Наистина като вече за втори път виждаме пулс, малко се успокоявам, но е голям стрес. Освен това имам и дефицит на витамин д3 и б12, та и тях пия и метилирана фолиева . На всичкото отгоре, заради цялото четене вече съм супер подозрителна към мнението на докторите, защото първия път ми изписаха Утрогестан, а в някой от форумите бях чела, че за момичета с тромбофилия не се дават прогестеронови препарати и сега всичко проверявам
живея на банани и пици (вчера в 5 сутринта тате и съпруга ми ходиха да ми издирват пица). Другия гаден симптом е честито ходене до тоалетна, но пък и пия по 2лотра вода, та нормално. Моята лекарка ми препоръча да не чета в Интернет от най- малкия симптом мога да си изкарам акъла и си е права жената. Не се притеснявайте, надявам се всички да стигнем до септември успешно, а ако и още се присъединят ще е чудесно.