СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 643
  • 772
  •   1
Отговори
# 645
  • Банкя
  • Мнения: 40
Те са просто политически марионетки, но този поне се опитва нещо.
Дидева, нали знаеш те министрите не разбирали от сферата, на която са министри, и подписали всичко поднесено им от емспертиТИ

# 646
  • Мнения: 24 467
Разбира се, че ще стане с нова заповед, ако има сега такава, но нека първо публикуват официално сегашната - така, че да е видна по всяко време от всички. Че малко като на криеница почваме да си играем. Laughing
Не само, че е несериозно, но е направо непрофесионално - акт на министъра да не се публикува официално в сайта на ръководения от него ресор и от там-насетне - в сайтовете на всички подчинени му структури. Това за мен говори или за наистина як непрофесионализъм, или за това, че нещо не е доизкусурено и ще се дообработва.

Те са просто политически марионетки, но този поне се опитва нещо.
Дидева, нали знаеш те министрите не разбирали от сферата, на която са министри, и подписали всичко поднесено им от емспертиТИ
Дано поне опитите доведат до нещо полезно за децата, накрая.

# 647
  • Мнения: 21 455
Последен опит. Беше видна за всички, много хора даже са си я свалили заедно с приложенията. Това, че са я отстранили от мястото, където беше публикувана, не променя факта, че е подписана от министъра и е влязла в сила. Куп други негови заповеди изобщо не ги виждаме черно на бяло, евентуално номер и дата, но това не пречи да са валидни и да се изпълняват.

# 648
  • Мнения: 24 467
Тази касае не една област, а цялата страна. Не, не е достатъчно да се публикува в сайта на 1 или 3 РУО.
Помня преди години имаше така едно класиране за СМГ излязло и после свалено от сайта. След това публикуваха ново.
Какво значи, че са я отстранили от мястото, където е била публикувана? Нали е била в сайта на едно РУО? Никой не е длъжен да става и ляга с 28 сайта на РУО и е един на МОН. Важни актове следва да се оповестяват публично и да са достъпни за всички по всяко време, докато имат действие.
Ако са я свалили от единия сайт, на който е била качена, "поради грешка", значи се очаква грешката да се поправи. Иначе няма логика скоропостижно да я свалят. Което не значи, че не може да се допълни и измени и в други части. 
Продължава да звучи много несериозно подобно министерско отношение.

# 649
  • Мнения: 6 926
Не касаеше само една област. Беше заповед на МОН, а не на някой началник на РУО. Прочетох я и приложенията също, но не ги свалих. Не ми трябват на този етап, просто се информирах. Вече нямам сили да се боря, каквато глупост измислят, на нея ще ми подложат детето, мога само да се ядосвам информирано.
И да, често се случва по разни руо-та да има заповеди на МОН, а в сайта на МОН да не ги качват. Уви!

Сваленото класиране на смг си беше съвсем друго нещо. Тогава дори приемът за 5-ти клас (какъвто беше случаят) беше училищен, а не държавен. Но това е в далечното минало и не ни касае.

# 650
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Не, не е достатъчно да се публикува в сайта на 1 или 3 РУО.
Наистина взе да става досадно. Вече писах, че миналата година заповедта не е публикувана на сайта на МОН. Както и през предходните няколко години. Беше качена на сайтовете на няколко ( не на всички) РУО и тук-там по училищни сайтове.
Що се отнася до последвалите допълнителни инструкции, ако не се бяхме добрали до някои вътрешни инструктажи от съвещания и един график не помня вече от кой точно сайт, телбоТирането щеше да стане ясно в деня на провеждане на самото НВО.

# 651
  • Мнения: 24 467
Правя паралел - в тая система не е прецедент игра на иди ми - доде ми. Днес тъй - след половин час - инак. До юни има време няколко пъти да променят де що може да се промени.
И аз не се каня да се боря изобщо, напълно ми е безпредметно. Колкото по-рядко общение имам със системата и с тия хора - толкова по-добре. Малко остана. Даже сегашното положение не ме касае особено - каквото - такова. Важно е, да е едно  за всички /надявам се, поне/.
За напред обаче ще участвам и в други инициативи, чиито идеи споделям. Но не разчитам много-много, само мога тук- там да се надявам, че разумът някога ще надделее.

Скрит текст:
Обсъждаме за тази година. Писа, че имало публикации в сайта на РУО-Ямбол и още в 1-2 РУО. Качили я. Свалили я. Това е крайно непрофесионално. Когато един акт на административен орган касае цялата държава и има действие поне няколко месеца, е редно да се публикува на общодостъпно място, в случая - това следва да е сайта на самото министерство и да си седи там, докато не приключат изпитите.
Не знам дали има нещо по-досадно от тази подигравка с хората.
"Беше качена на сайтовете"... А защо е свалена? Това не е акт с еднократно действие, касдаещ няколко души, който се изпълнява веднага при издаването му и след това губи значение. Не е нужно човек да се "добира" до инструктажи, като че ли търси забранена литература.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 22:43 от Judy

# 652
  • Мнения: 3 491
Красимир Вълчев ми изглежда диалогичен човек и аз смятам, че има шансове за промяна.
Според мен също е важно от средното образование да се излезе с научени поне два чужди езика. Аз  предпочитам детето да е в хубаво училище, но в  такова, в което все пак да може да се развива в областите, в които са му любопитни, а не да се разпилява във всичко, защото изискванията по всеки предмет са безкрайни. Но каквито и да са предпочитанията, важни са първо резултатите.
Напоследък взех да се притеснявам, че наблягаме само на математика, а има езикови гимназии, в които БЕЛ е водещата оценка. Да не стане така да си прецака възможността да изкара по-хубава оценка по БЕЛ, заради това, че се занимаваме само с математиката, която дори и с много занимания, не вярвам да е супер впечатляваща като краен резултат. А по БЕЛ все пак има шансове за 90 плюс при по-сериозно учене на граматика, с извличането на информация от текст е добре.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 06:38 от Amanda.D

# 653
  • у дома
  • Мнения: 7 146


Понеже някой скоро питаше,а това ми попадна систематизирано и го споделям.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 07:42 от svetlaem

# 654
  • Мнения: 15
Здравейте, искам да Ви питам в какво училище да отида в ПМГ или в ЕГ, много мислих защото искам да съм зъболекар, но също така и да уча английски и френски. Благодаря!

# 655
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
ЕГ, а в 11 и 12 клас допълнителни уроци по химия и биология.
Здравейте, искам да Ви питам в какво училище да отида в ПМГ или в ЕГ, много мислих защото искам да съм зъболекар, но също така и да уча английски и френски. Благодаря!

# 656
  • София
  • Мнения: 2 856
И от двете  познавам лекари, но все пак за да научиш и език, ЕГ е твоето място.
Здравейте, искам да Ви питам в какво училище да отида в ПМГ или в ЕГ, много мислих защото искам да съм зъболекар, но също така и да уча английски и френски. Благодаря!

# 657
  • Мнения: 24 467
Семра, първо си вземи с високи резултати изпитите.
След това - зависи основно от нивото на гимназиите в района, в който смяташ да учиш. На места ЕГ са добри, на места - МГ, които имат и добри профили блиология и химия. И език, и други предмети се учат и извън училище. Важно е и нивото, на което се преподават езиците и предметите, които те интересуват в конкретните училища. За това поразпитай учители, ученици от съответните гимназии, вкл. завършили наскоро.

# 658
  • София
  • Мнения: 3 565
Освен това важно е къде искаш да учиш дентална медицина - ако е чужбина, възможно е да е се изисква хорариум часове биология и химия, което може да се окаже решаващо за избора.

# 659
  • Мнения: 6 587
Като гледам при нас , как децата от ЕГ масово посещават езикови школи, започвам да се замислям сериозно, дали си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт