СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 538
  • 772
  •   1
Отговори
# 690
  • Банкя
  • Мнения: 40
В нашето училище няма грип, но за сметка на това си имаме въшки. Това май е по-добре:joy:

# 691
  • софия
  • Мнения: 25 393
В класа на детето има 1 болен (от 26 деца). До края на първия срок има време. Обичайно сливат междусрочната с грипна.

# 692
  • Мнения: 6 924
При нас са 11 болни, а в стария клас са 15 болните.

# 693
  • София
  • Мнения: 7 182
Интересно, в класа на дъщеря ми изобщо няма болни. Сигурно върлува по квартали все още.
Между другото личната лекарка на детето ме беше предупредила, че около 7ми клас девойките пак започват често да боледуват от грип. Заради целувките и прегръдките с приятелки за здрасти-чао. И то верно, едно аморе гранде е положението с безкрайното ѝ количество приятелки. Така ли е при вас?

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 20:35 от Red

# 694
  • Мнения: 5 234
Освен децата да са здрави, което е най-важното, силно се моля грипната ваканция да не е преди края срока, че децата си страдат от това. Миналата година тези с неоформен успех, нямаха обещаната възможност да си повишат срочната оценка.

# 695
  • Мнения: 6 584
Red,😀 , хареса ми това с град е аморе- то😀
И моята е много гушлива, но това го забелязвам при повечето девойки.
Обаче мен нещо ме смути. Девойката сподели, че дете от класа си взима шишетата с вода от чиновете и си пие. Хич не му пречи, че водата е отворена и е пито от нея.

# 696
  • Мнения: 11 635
Сега гледам повторението на новините по бтв. Има репортаж за времетраенето на изпита по математика. Представиха родителската иниациатива, но без коментар от МОН или експерти.

# 697
  • София
  • Мнения: 7 182
Бис, за съжаление май често пият съвместно от съдове разни.
Свекърва ми пък разказваше как като били на тази възраст преди няколко десетилетия, само една приятелка имала джобни. И купувала някаква захарна фигурка за 6 стотинки. Дружно 5 приятелки виждали сметката на въпросното вкусно нещо. 😁
Е, тогава никой не е всявал смут с безкрайни новини за вируси.
Относно МОН - те са явно някаква кауза пердута по принцип. Но пък е важно да се вдига шум. Бас ловя, че догодина ще измислят нещо друго. Въобще дейност да се симулира.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 21:48 от Red

# 698
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Но пък е важно да се вдига шум. Бас ловя, че догодина ще измислят нещо друго. Въобще дейност да се симулира.
Да например  пак да променят формата-трета поредна година НВО мат е с различен брой задачи и съответно всяка година се издават нови помагала по новия формат.

# 699
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Дидева, много благодаря!
Ще си го разпечатам и като наближи, ще започвам да давам разяснения.
Между другото, днес направих резервация за пролетната ваканция и Великден за почивка в Египет (ще загуби само един или два дни веднага след Великден от училище) Реших го много бързо. Видях как протече зимната, беше си почивка, без кой знае колко учене..Е, не вярвам, че и пролетната ще е по-различна, още повече, че ще и топличко вече; после пък има почти 2 месеца до матурите, достатъчно да влезе в ритъм. Много малко се чудих и днес платих капарото. На 14.04 летим за Хургада 😉, отиваме на морска почивка, в хотел с 21 пързалки за възрастни😉 - точно за подготовка за матура 😁

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 22:14 от AIR

# 700
  • София
  • Мнения: 6 360
Сега гледам повторението на новините по бтв. Има репортаж за времетраенето на изпита по математика. Представиха родителската иниациатива, но без коментар от МОН или експерти.

за 2 дни имаше интервюта за родителската инициатива по Българско национално радио, бТВ новините и новините на България Он Еър.

България он Еър бяха интервюирали и някаква директорка от МОН, която обяснила, че изпитът тази година се улеснявал, защото щяло да има само 3 задачи във втори модул (като че ли някой реве за него), а в първи модул щяло да има само 2 задачи с отворен отговор, вместо 3 (като че ли тези със затворен отговор се гадаят, а не се решават)

БТВ пък отидоха да интервюират учител и ученици от 125-то, където любезно ги насочили към математическата паралелка - можете да си представите... и въпреки това, ученикът каза, че времето не му стига. само учителят смяташе, че да, имало времеемки задачи, но всичко било въпрос на организация. толкова учители по математика подкрепиха петицията с изрични коментари, те баш на този учител попаднаха...

от коментарите на експерта от МОН става ясно, че изобщо не са разбрали за какво им се говори в писмото.

нейсе, извинявайте, че разводних темата за грипа и въшките...

# 701
  • София
  • Мнения: 3 451
AIR,чудно си го намислила .Направо  завидях Simple Smile Аз се побърквам вътрешно заради това че за пръв път от години нямам никаква резервация !!! Явно в движение според ситуацията ще мислим малки бягства за уикенд . Единствено подсигурих в юлската дупка преди първо класиране едно море.Ама дотогава как ще оцелея аз...бе знам.Седмокласничката хептен не мога да я мисля.Абе..ще се подкрепяме тук все някак и ще добутаме до лятото.

# 702
  • у дома
  • Мнения: 7 140

За допълнителни школи и уроци по английски ще чакам да му дойде музата. Сигурна съм, че това ще се случи около 9-и клас.
Значи моето ако чакам да му дойде музата ще си остане с ненаучен  АЕ,защото аз не съм учила този език и не мога да знам знае ли нещо или не-та затова си ходи 1 път седмично на учител-за школа съм сигурна,че ще се скатава.

# 703
  • София
  • Мнения: 375
При нас пък днес им е била олимпиадата по химия. Но моята девойка е доста разочарована, на втората част каза, че почти нищо не е направила. Обяснението беше, че те първи срок имат по 1 час седмично химия, а втори ще имат по 2 и съответно не са стигнали изобщо да това, което е имало на олимпиадата.
Много ми е странно това, граничи ми с безумно.

# 704
  • Мнения: 47 963
Днес опитах да правя план за отпуските. Между моите и на децата изпити просто няма шанс, няма смисъл да мисля до края на юли каквото и да е. Всичко е плътно заето. Малко се депресирам, но това е положението

Общи условия

Активация на акаунт