СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 675
  • 772
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 208
Момичета помагайте! Трябват ми задачи по физика.Трябва да реши  девойката поне 30! Откъде да ги изсмуча? Става дума за задачи от раздел електричество.Тези от учебника не стават, защото са решавани.По учебника на Булвест сме.Ще бъда благодарна ако ми  пратите някакви  от вашите учебници.А пък как ще ги решаваме...... не ми се мисли
Потърси олимпиадите по физика общински кръг. Ще се съберат поне половината задачи:)

# 136
  • Мнения: 3 050
По физика видях готино помагало със задачи на Регалия. Чак ме доядя, че няма смисъл да го купувам. С химията и физиката се справя и му е интересно, ама като всеки самоуважаващ се тийнейджър, не би допуснал това да е причина за допълнително учене. Sweat

# 137
  • София
  • Мнения: 2 446
sssani, идея от мен - потърсете задачи в електронните учебници.
Решенията на доста от тях (ако ви трябват за сравнение) са публикувани в домашно.бг (изписано на латиница).

# 138
  • Мнения: 8 236
По физика видях готино помагало със задачи на Регалия. Чак ме доядя, че няма смисъл да го купувам. С химията и физиката се справя и му е интересно, ама като всеки самоуважаващ се тийнейджър, не би допуснал това да е причина за допълнително учене. Sweat

Много ми хареса това "самоуважаващ се тинейджър". Моят синковец, който твърди, че са му любими физиката и химията, настояваше да му купя допълнителни сборници и прочие по тези предмети. Аз като една добра майка, която не жали пари и изобщо не се колебае щом става въпрос за образование, му купих. Той обаче верен на образа "самоуважаващ се тинейджър" не ги е и погледнал. Няма и да ги погледне 😂.
Похвали се с шест на класното по БЕЛ. Учителката му го похвалила, че най-хубавият преразказ във випуска бил негов. Обаче и тази жена явно сън не спи. В понеделник правиха класното и вече е проверила всичко. За сравнение, контролните по математика ги чака по две седмици

# 139
  • Мнения: 7 399
. Толкова учене и все около пет, а и в училище все им казват, че са зле, че няма да успеят, че са разочаровани от тях. ....... Много ми е тъжно, но и това ще мине.
               Е,тук вече треперя от нерви и възмущение! Какви са тия учители ?!?! Да възпиташ уверен и образован човек....е ,как да стане с подобни методи.Не е трудно да дадеш на децата крила ,да им вдъхнеш увереност.После се възмущават за частните уроци и школи!Ами като не си вършат работата какъв  избор ни остава? И какво значи "зле"? Зле ,означава,че не са си свършили работата и оценката говори за качествата на учителя,а не на децата.Нашата госпожица е с частни уроци и след всеки урок идва и обяснява,че това или онова не е учено в у-ще и тя се притеснила,защото не знае.Преподавателката,при която ходи,също недоумява как не се преподават уроци и се прескача материал и то не само в 7 кл.Карат я през просото,а децата видите ли били такива или онакива.Имам приятел учител по английски и се наложи при един конфликт с учителката на големия да го викам да помага.Младежът ,като чуеше английски ,зле му ставаше.Сега учи А/И и мнението му за А се промени след уроците с приятеля ни.В неговите класове на изпитите по А успехът , 5.78,а при преподавателката в у-щето - 3.25.Е,сега ми обяснете,ако обичате,кои деца са тъпи??? Според мен въпросът не трябва да включва деца,а учители! Скоро,след РС, се скарах с дъщерята.Учителката по МАТ обяснявала на дълго и широко как не се справя с класа и нямала време да преподава.Ами като няма време и не се справя няма място и в у-ще.Питам аз как реагирахте вие,родителите, и щерката .....ами всички мълчат.Бясна бях - как пък не се намери един да изкаже мнение,как всички мълчаха ,защото децата им били "зле",защото щели да им пишат ниски оценки,а ще кандидатстват.Думи нямам от нерви и възмущение.И ние когато учехме не бяхме ангелчета с крилца,а деца ,като всички останали вкл и днешните,но си имахме учители ,при които муха да бръмне ще се чуе,а имаше и такива ,при които се вършеха всички щуротии и никой никога не ни е казвал "колко сме зле"! Да,но знаем и помним всичко,което сме учили с учителите "цербери" според нас.Тези ,демократичните,даже не си спомням,ако не отворя някой стар бележник няма да се сетя и имената им даже.Децата са си деца и не мога да приема ,че вината е тяхна,че са "зле" и че няма да успеят.При посредствени учители ,които не се вършат работата естествено е ,че ще успеят само с допълнителни уроци и школи.Много лесно е да се струпа цялата вина върху децата за да се скрие некадърността на преподавателя.За жалост все по-често се сблъсквам с направо неграмотни "учители"!

# 140
  • Мнения: 3 050
И аз покрай постовете на Мария се ядосах и си помислих как цялата система - преподаване, програми и оценяване - не е добра нито да даде крила на мотивираните деца като на Мария, нито за събуждане типажите "самоуважаващ се тийнейджър", дето ако им се доучи чакат да им мине.

# 141
  • Мнения: 4 967
И моето момиче се очертава да завърши с петица по БЕЛ първия срок. Има една шестица и три петици. Ще правят някакво контролно в петък. Класното по математика не се знае кога е. Там засега е за 6, но... Разказвателните и нас ни морят много. Май само по география е за 6, по останалите е между 5 и 6. Ваканцията трябваше да наваксаме с някои уроци, не стана.
На нашите не им обясняват колко са зле, но определено има агитация за оставане в училището. Обяснява им се колко е трудно в София, колко е неприятно да се пътува. Ние сме в район на столицата, но реално на 15 км от нея.

# 142
  • София
  • Мнения: 3 565
Вчера беше класното по МАТ на набора. През ваканцията го морих да решава задачите от тестовете на Просвета за време и му набивах канчето, че се разсейва и няма да му стигне времето... Вчера им е дала 6 задачи за 40 минути, всички на ниво А група. В клас от 14 деца, само трима са се справили... Моичкият, разбира се вмъкна някаква фраза, колко много бил решавал и как нямало смисъл...
Все още хабер си нямат какво да го правят с Оли по физика. Да видим на мен какво ще ми отговорят от РУО-София град.

# 143
  • Мнения: 3 491
И при сина ми вчера беше класното по математика. Според него било много лесно, но ще видим после резултатите.
Странното е, че на пробните изпити по български изкарва доста по-високи оценки от тези по математика, а в училище обратно. Учителката им като цяло държи много повече на литературата, а той така и не заобича текстовете, които учи. Моето мнение е, че според критериите на НВО, БЕЛ му е по-силният предмет.
При него тази година досега се очертават шестици по английски, информационни технологии, химия, физика, география, математика. По биология и история е между пет и шест, по български към пет го докарва до момента.
Системата отдавна ме дразни, но според мен много трудно ще се промени, защото съпротивата е както от страна на учители, така и на родители. Знаете какво става, ако се заговори да отпадне някое произведение по БЕЛ.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 11:17 от Amanda.D

# 144
  • Мнения: 47 998
При нас днес е по бел
Агитация има, но ние живеем много далече вече и задължително ще сменим училището,ако ще какво ще да е

# 145
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз като разглеждах паралелките за миналата учебна година в София се изненадах колко много паралелки - софтуерни и хардуерни науки са се навъдили. Имам чувството, че във всяко второ училище има. Интересно ми е как си подсигуряват учители и какво качество на обучението предлагат.
Иначе и ние се разправяме само из нас, че се подмотва и изостава с всичко. Прибере се, спи, после си рови в телефона, после хапва, после си играе с брат си, после пак телефона... и то станало 18-18.30.
Забравил, че има за школата два преразказа и два теста за ваканцията. И добре, че видях тук в темата - деня преди самата школа. Не, че ги написа. Но трябва да ги наваксва и тях и да ги предаде за следващия път.
Днес ми пише на Вайбър да пита дали оценката по музика влияе на приема след 7 клас - да знае дали да се пънем за 6. Казах му да не се пъне. И 5 е идеално.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 437
При моят класните минаха. Има шестици, но тази по БЕЛ е на ръба. Една точка над минималното за шест. По музика го е питала дали иска да го изпита за 6, но моят не е пожелал, така че там остава петица. Да ви кажа все ми е тази за оценките акто изключим БЕЛ и МАТ. По мат. бетонира шестицата (1 петица и 4 шестици), но по БЕЛ е на кантар - 2 петици и 2 шестици, а по-силния предмет определено му е БЕЛ.

# 147
  • Мнения: 569
ЧНГ на всички, желая ви здраве, успехи, любов и само напред и нагоре!
Свърши ваканцията за съжаление, беше много приятно. Пътувахме дните преди Коледа, после в къщи, разходки, печени "мини щоленчета" по рецепта на Бисерка (препоръчвам), подаръци, спане до 12, лягане в 12 - кеф.
Правиха класните  преди Коледа, вече са върнати - моята е 6 по мат., 6 по БЕЛ. Всъщност тя май по всичко ще е 6. Мина и два пробни преди Коледа (по мат. и по бел) - също отличен резултат.
Учи яко, не я закачам, само ако помоли - помагам. Единствено по БЕЛ не мога Simple Smile там е сама изцяло.
Е, похвалих се и аз.

# 148
  • София
  • Мнения: 3 565
Говорих с директора на нашето училище - утре ще се разбере ще правят ли само за него Оли по физика или ще го пратят в друго училище.
Останах с впечатление, че ще се опита да убеди още някои други деца да се явят...

# 149
  • Мнения: 6 593
Додиелка, голямо браво на твоето момиче!
Green, дано да е във вашето училище олимпиадата. Детето няма да се стресира допълнително.
Стискам палци да се представи отлично!

Общи условия

Активация на акаунт