СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 582
  • 772
  •   1
Отговори
# 180
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Момичета, видях, че на 12 и 19 януари има пробни изпити в Бултест, а от 25 януари започват следващите в Междучасие. Ще записвате ли децата в някоя от тези школи? Или Регалия?
Моя го записах за пробните в Междучасие, он-лайн, избираш си ден и час, много удобно. Не е лошо да се осъзнае, та белким почне да му пука поне малко.
Още не съм го информирала, че ще ходи на пробни. Ясно е, че няма да е очарован Sweat Smile

# 181
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз записах София на предварителния курс в Аркус от 7-9.02, интересно ще ми е какво ще им дадат като напътствия по трите предмета за изпит.

# 182
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Какви изпити се държат за Аркус?

# 183
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Английски език - максимума е 100 т., БЕЛ - 70 т. и математика - 50 т. Сборуват се точките от трите изпита, взема се успеха от първия срок и оценката по предмета, определящ профила /ако е езиков - съответно по англ.език, при софтуерните науки - по математика, и биология и химия - оценките по тези предмети/.

# 184
  • София
  • Мнения: 8 932
Моята щерка от 03.01 е с някаква много упорита гнойна ангина с висока температура. И сутринта се събуди в 5 с 39 градуса. Та се замислих, ако се случи около външното оценяване, какво ли би изживяла. Цяла година подготовка отива на вятъра. Та дано са живи и здрави, пък все ще влезнат някъде.

# 185
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Хм, странно, че имат изпит по английски.

# 186
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Най-много точки на него се дават, като освен слушане и работа с текст, имат да напишат и кратко есе/ е, там ще я вапцаме сигурно...на български не умее, пък на английски.../; темата, общо взето е размисли и страсти по даден въпрос, като има изискване и за използване на определен брой думи.

# 187
  • Мнения: X
Моята щерка от 03.01 е с някаква много упорита гнойна ангина с висока температура. И сутринта се събуди в 5 с 39 градуса. Та се замислих, ако се случи около външното оценяване, какво ли би изживяла. Цяла година подготовка отива на вятъра. Та дано са живи и здрави, пък все ще влезнат някъде.
Това е доста време, пие ли антибиотици? Би трябвало вече да са подействали.
Ако не минава, направете изследване за мононуклеоза, тя е с такива симптоми, но антибиотиците не влияят при вируси. В момента има някакъв бум, вече второ дете на колега е болно. Не искам да ви тревожа, просто се сетих като прочетох поста. Ще мине, няма страшно.
Бързо оздравяване!

Някой да ме светне как става електронната регистрация за ПИ в Регалия. Тя ще е от понеделник, но не виждам никакъв линк никъде.

# 188
  • Мнения: 4 915
Ще се появи линк в понеделник.

# 189
  • София
  • Мнения: 9 110
А какво е това изследване за мононуклеоза?

# 190
  • Мнения: 5 001
Кръвен тест се прави за мононуклеоза.

# 191
  • София
  • Мнения: 7 190
На мене преди повече от 10 години ми откриха антитела за мононуклеоза. Изкарала я бях по трасето без да разбера, че е това.

# 192
  • Мнения: 3 491
Аз пък си мислех, че мононуклеозата се проявява по-скоро с подуване на лимфните възли, а не под формата на гнойна ангина...
Върнаха му днес класното по математика, няма нито една грешка детето. Сега малко трябва да го позасиля да се занимава с БЕЛ, защото там доста позарязахме нещата...
Вече имам чувството, че направо ще ме намрази тази година. Тъкмо е в период, в който е започнал повече да говори, не само на майтап, а му се иска да споделя някакви неща, да обсъждаме разни екзистенциални въпроси, а аз само с учене го занимавам. Отдавна чаках да почне да говори сериозно, а сега не остава достатъчно време от толкова много домашни.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 20:16 от Amanda.D

# 193
  • Мнения: 5 001
Различно се проявава, при малкия беше подут един лимфен възел и абсолютно нищо друго. Обиколихме 4 болници за един ден, да открият какво му е. Кръвните показаха това. Малко бяха учудени някои от докторите, но нищо друго не излезе.

# 194
  • София
  • Мнения: 6 140
А какво е това изследване за мононуклеоза?

Както са писали по- горе- кръвен тест, изследва се IgM за вируса на Епщайн- Бар. При прием на антибиотик (често я бъркат с гнойна ангина) , обикновено при спирането следва доста неприятен обрив. Наистина напоследък нещо са зачестили случаите. При мен 2 от децата се разболяха в рамките на 4 мес.

Започвам да се отчайвам аз- вятър го вее  на бял кон моя хубавец. Такъв мързел и безотговорност, че ми се реве. Трябва да измисля някаква нова тактика, защото с говорене не ми се получават нещата.

Общи условия

Активация на акаунт