СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 540
  • 772
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 048
Говоря за латински, древногръцки, старобългарски. Като западен съм учила френски, който последно съм практикувала в гимназията преди 150 години.
Joy Joy Открихме най-древния динозавър сред нас.

Сега сериозно, аз гледам филми на руски и мога да си прочета нещо, ако ми се наложи. (Учен до 12 клас). Голям екстра си е това - за който и език да става дума.
За говоренето, на моят мъж му се наложи и руснакът го насърчил, да не се притеснява за падежите , че така или иначе и много руснаци не се оправят с тях Simple Smile

За избора на език  от/за децата. Имам примери с две различни деца. Учещи деца, а казват че избраният език така и не им е легнал на сърцето и в резултат не могат да го ползват дори на изхода на гимназията (няма да говорим за след това). Не знам тук късмет ли има да играе или има начин да се усети това предварително.

# 346
  • Sofia
  • Мнения: 143
Момичета, един организационен въпрос - след като минат НВО, налага ли се личното присъствие на седмокласника при записване в избраното/класирано у-ще. Питам, във връзка с ходене на море с баба и дядо края на юни, нач. на юли.
Благодаря много за насоките Hands V

# 347
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Момичета, един организационен въпрос - след като минат НВО, налага ли се личното присъствие на седмокласника при записване в избраното/класирано у-ще. Питам, във връзка с ходене на море с баба и дядо края на юни, нач. на юли.
Благодаря много за насоките Hands V
Мен ме интересува същото - след като завърши училище в края на юни, трябва ли за нещо присъствието на кандидат-гимназиста и за какво?

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 18:34 от AIR

# 348
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
А на родителите му? Ако може всичко да е онлайн, ще е страхотно.

# 349
  • софия
  • Мнения: 25 393
Доколкото следих старите седмокласници - да, трябва. Но можете да вземете на заем налично дете от същия пол Sunglasses

# 350
  • София
  • Мнения: 7 182
Да.
Но м.г. останах с впечатление, че ако пък е толкова важно някое пътуване (тип международно мероприятие) и детето е заминало, не е невъзможно да бъде записано и без да присъства.

# 351
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Явно навсякъде е различно и някъде се престарават-при нас можеше и мин год да се записва без дете,само да имаш необходимите документи.

# 352
  • София
  • Мнения: 3 610
Момичета, един организационен въпрос - след като минат НВО, налага ли се личното присъствие на седмокласника при записване в избраното/класирано у-ще. Питам, във връзка с ходене на море с баба и дядо края на юни, нач. на юли.
Благодаря много за насоките Hands V
Края на юни и началото на юли нищо няма за записване. Най- ранното записване след 1во класиране е от 13ти до 16ти юли, ако помня точно.

# 353
  • Мнения: 45
Здравейте,
отскоро следя темата за седмокласниците.Погледнах и приложената справка за баловете от миналата година-учудва ме ниския бал за 157 у-ще(което се води втора испанска гимназия).Детето много иска да учи този език,какво мислите за училището?

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 21:45 от pipilota_1984

# 354
  • София
  • Мнения: 11 960
За испански език, след 164 ГПИЕ, бих заложила на 22-ро, а не на 157-мо.

# 355
  • София
  • Мнения: 3 451
То освен изброените три училища има ли други с опция испански език?

# 356
  • София
  • Мнения: 11 960
Има паралелки в 31-во, 30-то, май и в 1-во СУ.

# 357
  • Мнения: 6 924
Ех, а ние с Ния още си мечтаем за италиански. Тези дни си говорим за вариант Б, защото всичко се случва. Та ако не стане ФЕГ, дали ФЕ в кварталното 18-то или италиански пак в някое СУ. Засега близостта на 18-то печели Simple Smile.

# 358
  • София
  • Мнения: 2 437
Мария доколкото знам с италиански са 105-то в Дианабад (там учи моят), 23-то на гара Подуяне и Италианския лицей в Горна баня. Не се наемам да препоръчам нашето, въпреки че имам познати деца, които завършиха итал. паралелка и език научиха. За нас 105 ще остане като резервен вариант, но искрено се надявам да не се наложи, само че като гледам знаинята на моя съвсем се отчайвам и като нищо може и да се наложи. Текстовите задачи го затрудняват, а тепърва ще се почва геометрия, където положението няма да е розово, а и на преразказ повече от 27 т. в школата не може да докара. Та не знам от къде ще избива точки.

П.П. Днес от 12.30 трябва да стискам палци, защото е на Оли по география и много се е притеснил, а му се ще да премине в следващия кръг. Според мен има шансове, защото това е от предметите, които му вървят.

# 359
  • у дома...
  • Мнения: 3 078
Има паралелки в 31-во, 30-то, май и в 1-во СУ.
30-то, 31-во и 22-ро са ни фаворитите точно заради испанския като първи език. За Испанската математиката ще препъне наборката.

Общи условия

Активация на акаунт