СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 604
  • 772
  •   2
Отговори
# 360
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Мария, нали и АК ви е вариант? Там поне рано ще се знаят резултатите.

Аз харесвам 2-ра английска и ако не стане в АК, 2-ра Английска ще е целта. Е , ще ги напишем всички гимназии от 1 ешалон. Обмислям и Златарски също.

# 361
  • Мнения: 6 926
Ния вчера беше до 16 часа на училище (от 7.30 са). Имаха класно по бел (според нея трудно), изпитвали ги по история и като се прибра беше каталясала. Днес ще ги изпитват по био, имат контролно по гео и май по мат. А върхът на сладоледа: оли по химия от 14.30 до 18:30. А тя много се кефи на химията, но не остана време да се готви Sad. Ще се яви на мускули. Привечер, от 17:30, сме на гости на братовчед ми, който е дошъл за 4 дни в БГ от Австралия и няма как да го пропуснем, та каквото направи за 2 часа, това ще е. Утре пак е до 16 часа. Нямам идея как и кога ще пише домашни за четвъртък, а ще има и по мат, и по ае, и по бел. Просто вече е един ходещ призрак Sad.

АК е вариант, но зависи от финансирането, което биха ни отпуснали. И дали ще я приемат, де Simple Smile. За 105 и 23 знам, не мисля, че като среда е по-различно от 18, та затова са ни фифти-фифти. На кантара ще са профили, език и местоположение. НУУК не е опция, ама хич.

# 362
  • София
  • Мнения: 3 561
Мария, аз за френската паралелка на 18то съм чувала много добри неща. Особено за един учител по история, който преподава на френски...

# 363
  • София
  • Мнения: 476
Здравейте момичета bouquet Моята девойка се е класирала на втори кръг на олимпиадата по физика и влизам да ви се оплача......класирана е и на български и математика и сега се оказва, че трябва да избира между олимпиадата по български и тази по физика, защото са в един ден Shocked Детето е супер разочаровано, защото иска и на двете. На въпроса към учителката по физика, как така са в един ден отговорът бил - ами то се предполага, че който е добър по физика не е по български. По - голяма глупост не бях чувала. Мрън-мрън. Някой в нашето положение?

# 364
  • Мнения: 6 926
Затова календарът на мон се пуска за обществено обсъждане. Ако никой не реагира, си го одобряват с чиста съвест. Та няма какво да направи учителката, нищо не зависи от нея. Има и други съвпадения на дати в календара. Браво на детето и успех на което изберете!

# 365
  • София
  • Мнения: 476
Затова календарът на мон се пуска за обществено обсъждане. Ако никой не реагира, си го одобряват с чиста съвест. Та няма какво да направи учителката, нищо не зависи от нея. Има и други съвпадения на дати в календара. Браво на детето и успех на което изберете!
Да знам, че няма какво да се направи. Да си призная не съм била в течение за общественото обсъждане, но поне ще знам, живот и здраве, за другото дете. Благодаря ти!

# 366
  • Мнения: 47 981
Браво на детето! А само за кеф ли се явява, или ви трябва оценката за нещо? Това също е фактор

# 367
  • София
  • Мнения: 476
Ееее стига де, не е само за кеф. Трябва ни оценката и сега ще започнем размисли и страсти, кое да изберем. Тази моята девойка, не че я хваля, но доста надъхана и амбициозна излезе, да се чудиш на кой се е метнала.

# 368
  • Мнения: 8 229
Моят уж също искаше да ходи на олимпиада по физика, но в неговото училище не се организира и той изобщо не си направи труда да попита къде може да се яви.
Днес му е класното по математика. Снощи едва го накарах няколко задачи да реши. Забил погледа в лаптопа. Някакъв сървър за игри правел, а аз съм му губела времето с математика. Думите са негови 😂.
С повечето задачи се справя, но ме ядосва, че когато сгреши някоя или не успее да я реши, изобщо не гори от желание да разбере къде греши. А какви глупави грешки прави от недоглеждане! Иска се минимална стойност, той прочел максимална; пише обиколка, той прочел лице; пише обем, той намерил повърхнина. Последно онзи ден решава някаква задача за движение, като време пише час и 30 минути, той най-спокойно си решава с час и 40 минути и после "ама защо не ми излиза задачата". Досега мислех, че ползва 10% от мозъка си докато работи, но вече съм сигурна, че е с доста по-малко.

# 369
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами значи се явява на това, на което и трябва. Ако мисли за НПМГ определено физиката и е с приоритет. За БЕЛ смисъл има само националната Оли и то доколкото знам точки получават и не дърат НВО само първите трима. Браво на момичето и успех, което и да избере!

# 370
  • София
  • Мнения: 3 561
Ston, все едно описваш моя син. Принципът при него е на най-малкото съпротивление. Ако нещо може да се направи без усилия, не се полага грам усилие, дори да е необходимо, дори да прави глупави грешки. Редовно има грешки от грешно преписано условие. На оли по МАТ без малко да не се класира, защото преписал някакво уравнение грешно от листа. На класното по математика грешките му са повече от абсурдни - от типа някакъв израз го решавал ама забравил да напише на колко е равен.
Като добавим и че се сдоби с приятелка, картинката съвсем загрубява. От една страна се радвам, защото знам колко е важно да развие и социални умения, не само интелектуални, но усещането, че не се старае достатъчно ме побърква.
В същото време съм пределно наясно, че в работата сметките ми ги смята ексела и по-важна е логиката, а не сметката, която ще я направи машина. Т.е. оценяването е сбъгясано и не отговавя на съвременността.

# 371
  • софия
  • Мнения: 1 305
Сина ми учи в 105 училище, смятам, че ако не го приемат в три набелязани училища ще си го оставя да продължи, не ми се иска да пътува в компромисно училище. Напоследък съм свидетел на тежък пубертет на близки деца учещи в елитни училища в центъра, алкохол, цигари други субстанции, не че е гаранция, но си мисля, че в центъра всичко им е на една ръка поднесено и мои близки губят контрол над децата си. Много е важна средата и разбира се всичко е индивидуално, но 8 клас е определящ за децата.

# 372
  • Мнения: 3 491
Аз също се притеснявам от това, че в училищата в центъра няма да имам познати, които да ми кажат, ако нещо нередно се случва с детето. Защото родителите невинаги долавят първите сигнали за проблем. Много мои близки хора предпочетоха да оставят децата в квартални училища с идеята, че средата е по -сигурна.  
Не ви ли притеснява, че това натоварване може да доведе до занижен имунитет на децата? Вече две недели правя преходи с малкия ми син във Витоша, а големият не може да дойде заради ангажиментите.Много ме е яд и се страхувам, че може да почне да боледува и баш около НВО да се срине здравето..

# 373
  • Мнения: 6 587
По тази причина не се фокусирам много върху НВО. Приемам НВО като неизбежно зло , през което трябва да се премине съхранявайки максимално психическото и физическото здраве на детето.

# 374
  • София
  • Мнения: 12 229
Определено натоварването и липсата на почивни дни и недоспиването оказват влияние върху съпротивителните сили на организма.
Скоро обаче моите ще са втора смяна през вторият срок, а те успяват тогава да поспят до по-късно.
Март месец са и на ски на Пампорово, опитвам се и нещо друго да организирам преди това като почивка.
Една дървена ваканция няма да откажа, но като гледам тази година ще ни се размине.

Общи условия

Активация на акаунт