СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 570
  • 772
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 7 190
Но и тук не виждам стройна логика.
86 точки на НВО са равни на оценка 5.50. Тогава защо от 90+? 😁

# 586
  • София
  • Мнения: 3 561
Аз логика не търся - за мен това са врели некипели и повод за безумни обяснения на липса на единни правила за оценяване на нечии прогрес. Кофтито е, че става въпрос за нашите деца в случая.

# 587
  • Мнения: 24 467
Аз логика не търся - за мен това са врели некипели и повод за безумни обяснения на липса на единни правила за оценяване на нечии прогрес. Кофтито е, че става въпрос за нашите деца в случая.

Логика и мисъл баш в нашето образование....
Laughing
"Де го търсиш ти, како Лоро..."

# 588
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Ох, съвсем се обърках вече. Според заповедта така ли е: два задължителни модула, единия за 60 мин с 20 задачи, а другия с 3 задачи за 90 минути? И двата са задължителни нали?

# 589
  • Мнения: 3 048
Аз друг въпрос да поставя. И не говоря за моето дете, щото е от енергоспестяващите. Мотивираните деца как им се отразява това да учат и да се стараят, да постигнат ниво и изведнъж всички да са на една линия.

# 590
  • Мнения: 569
Аз друг въпрос да поставя. И не говоря за моето дете, щото е от енергоспестяващите. Мотивираните деца как им се отразява това да учат и да се стараят, да постигнат ниво и изведнъж всички да са на една линия.

Аз не те разбрах Simple Smile

# 591
  • София
  • Мнения: 9 110
Те не са го осъзнали това според мен все още. А и зависи от трудността на НВО, което се падне. Не се знае дали ще са на една линия.

# 592
  • Мнения: 5 234
Ако мързеливо дете постига същите резултати като старателно учещите, то това е вероятно добре за него. Явно е умно и хитро. Това не означава вторите да се отпуснат. На тях явно си им трябва упорит труд и толкоз.

# 593
  • Мнения: 47 973
Просто искам да минава тая матура и толкова... сутринта виках, виках...уикенда бях заета с мои неща, съответно домашно се пише по нощите, сутринта се търси линия и учебник...заплаших го с Правец. Да иде там сам, без някой да го пере и дундурка. Май точно това е нужно
Мързел, наглост...ужас е

# 594
  • Мнения: 569
Ако мързеливо дете постига същите резултати като старателно учещите, то това е вероятно добре за него. Явно е умно и хитро. Това не означава вторите да се отпуснат. На тях явно си им трябва упорит труд и толкоз.

Абсолютно точно! Умно и мотивирано е моето, обаче какво му коства то си знае Simple Smile
А, за едната линия - ами те и сега са си на една линия Simple Smile а и в горния диапазон хич не са малко децата, а и гаранция че няма са рухне накрая от толкова учене няма никаква.
Моето хлапе вчера ходи на школа и след това учи малко по разказвателен, че тест са имали някакъв. През останалото време ръчка на телефона и книга си чете.
По едно време много се беше натегнала, но от две, три седмици лежерно го дава. Simple Smile но явно не й се отразява - класирана и на химия за втори кръг. Simple Smile

# 595
  • Мнения: 3 491
Моето е от тези, на които всичко друго им е по-важно от матурата и от училището. Раницата се подготвя в последните пет минути преди да тръгне на училище. Преди това прави лицеви опори,  бърка някакви смеси с овесени ядки, къпе се със задължително миене на косата всяка сутрин.  А косата никак не е къса и после следва и сушене.И понякога в последните няколко минути осъзнава, че не знае къде е учебник, скицник и т.н

# 596
  • Мнения: 3 048
На една линия означава да е половината клас с шестици, а реално двама-трима да са с истински. Та се питах тези двама-трима как се чувстват. И не е само по повод НВО и класациите.

# 597
  • Мнения: 3 874
А блазе ви, при нас 5-6 се държат малко над 5,50 и всички останали на точка от 5,50. Пълна 6-ца що е не знаят всички - за БЕЛ и мат говоря.
Така че 90-те точки и 6-цата в свидетелството ще си ги търсят като наследство в края на годината

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 15:22 от Mama TAZ

# 598
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
В класа на сина ми са в другата крайност - масово слаби оценки.
Сега на класната по БЕЛ например имат 2 шестици, 3 петици и всичко останало е 2,3 и 4, като преобладавали тройките. И това е не само на последното препитване, а целия срок така си вървят. Моя е с поредната петица по предмета и си бетонира срочната такава. Чудя се децата ли не учат, учителите ли са с високи изисквания. Но масово писане от отлични оценки от края на 4 клас не съм виждала аз.

# 599
  • Мнения: 569
На една линия означава да е половината клас с шестици, а реално двама-трима да са с истински. Та се питах тези двама-трима как се чувстват. И не е само по повод НВО и класациите.
Ами то и целия клас да е с незаслужени шестици, нали предстои НВО - там всичко би трябвало да лъсне Simple Smile, а иначе имаме страшни куриози Simple Smile Една девойка ревала, като магарица да й пишат 6 по предмет щото иначе няма да я вземат на екскурзия в Дубай (например, не помня точно дестинацията) и госпожата й влезе в положението Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт