ОТ КОГА МОЖЕМ ДА СЯДАМЕ

  • 1 072
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ти си вече голяма жена, може да опиташ да сядаш за по няколко минути всеки ден Mr. Green


Дъщеря си не съм насърчавала или подпирала с възглавници никак. Започна да седи към 7м, самостоятелно малко след това.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Може ли и аз да попитам нещо в тази връзка.
От кога мога да нагласявам количката в полуседнало състояние?
Ние сме на 3м и половина.

# 17
  • Мнения: 2 047
   По принцип препоръчват от шестия месец, но зависи и от детето. Ако то се надига само не мисля, че трябва да го буташ назад (нито да му помагаш).

# 18
  • Мнения: 1 172
Зависи от самото дете. Учудвам на компетентността на лекари, които посочват точна възраст, а не конкретни умения на детето.
Единственото нещо, което съм правила редовно, е ежедневна гимнастика и масаж до 7-8ми месец на детето. Като постепенно намалявахме упражненията,които той вече и сам можеше да направи (напр. на 4 месеца той можеше да се обръща от гръб на корем и от корем на гръб и тогава стана безпредметно да правим подобно упражнение). Никога не съм подпирала детето с възглавници - то само е показало кога може да седи седнало. На 6-7 месеца съм го возила седнал в количката по негово желание. 
  Ако то се надига само не мисля, че трябва да го буташ назад (нито да му помагаш).
  newsm10

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На 7 започна да сяда сама, тогава започна да пълзи и както се пълзеше се обръщаше и сядаше, на 6 месеца и подавах ръце и тя ме хващаше и се изправяше за секунди и си лягаше после. В количката също тогава почна да сяда сама около 7 месец

# 20
  • Мнения: 4 965
Амиии, ние започнахме да сядаме по различно време Twisted Evil.
Аз - преди 28 г., ама помня ли (тя и майка ми вече е забравила).
Криси седна на 6 м.
Еси на 7,5 м.
Никога не съм си учила децата да сядат, нито съм ги облягала на възглавници и подобни (единствено по време на разходка им вдигах седалката на 45 градуса, че им беше интересно).
Сами седнаха, сами се изправиха, сами проходиха. Когато бяха готови за това.

# 21
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Ники започнах да го слагам да седи на 6-я месец и то по негово желание, но все още не може да седи стабилно...Мисля,че детето само си показва какви умения е придобило, ти трябва само да го следиш на какво се научава и да му помагаш Simple Smile  newsm51

# 22
  • Мнения: 1 172
подавах ръце и тя ме хващаше и се изправяше за секунди и си лягаше после.
Точно това е упражнението, започнахме да го привим го от 2 или 3ти месец (вече забравих откога започнахме масажа и гимнастиката  Rolling Eyes). Има една видеопрограма, във family-bg.com я продават:
http://www.family-bg.com/catalog/prX_193.htm
Тя съдържа около 20 минутна програма за гимнастика и масаж на бебето - горещо ви я препоръчвам, всичко е прекрасно обяснено и показано.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 408
Моята е на 4 месеца, но иска да сяда от 2, така, че това не е от значение- ортопеда беше категоричен да не го правя преди 6-ти месец и възнамерявам да го послушам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт