Чувство на самообвинение след раздяла

  • 2 495
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 15 591
Кои са истинските ценности? Да я напъха в задименото селско кафене на братовчед си и да ѝ обясни, че трябва да е доволна, ли?

Щастието е процес, почиващ на устойчиви във времето действия. Ако не се полагат системни усилия, всичко е обречено на провал.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А нея кой я кара да "бъхта"?

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кои са истинските ценности? Да я напъха в задименото селско кафене на братовчед си и да ѝ обясни, че трябва да е щастлива, ли?

Мда, точно това са. Явно всичко си разбрала. Желая ти щастие

# 18
  • София
  • Мнения: 17 884
Встрани си от проблема. Авторката- също.
Ама няма да се усети според мен. Simple Smile

# 19
  • софия
  • Мнения: 4 180
Първо да ти кажа, че колкото по-скоро спреш да умуваш къде си сбъркала толкова по-добре за теб. Не го казвам с лоши чувства, аз самата доскоро имах този лош навик после да привъртам всичко в главата си и дълго да се чудя къде съм сбъркала. Това само ще те изтормози, така или иначе не можеш да се върнеш да поправиш грешките си.
Според мен си опитвала доста да го контролираш, но може би това е предизвикано от това че сте много различни- ти искаш да е амбициозен, а той не е, искаш да заминеш в чужбина,а той изглежда не иска наистина да замине... Вместо да намериш някой, който да има същите разбирания и желания като теб ти си се опитвала да го промениш и превърнеш в човека, от който се нуждаеш. Което от опит знам, че е голяма грешка- хората не се променят, не и на нашите години. Или те устройва какъв е или не те и тогава намираш дръг,отговаряш на представата ти. Той също според мен има грешката, че дълго те е оставил да се държиш таоа. Не го казвам с лошо, но според мен е трябвало щом не го устройват нещата да си тръгне по-рано. А сега и да пишеш и да звъниш очевидно човекът е продължил напред и не мисля, че ще промениш нещо. Не се измъчвай с мисли къде си сбъркала и какво е можело да направиш различно. Станалото станало. Ще ти е гадно, но ще отмине.

# 20
  • Мнения: 32 237
Тя се самоопределя като "труден характер", но аз такова нещо у нея не виждам. Simple Smile По-скоро проблемът ѝ е точно обратният – подценява се, сама си спира развитието, тъпче на едно място и е склонна да се самоунижава, заради мъже, които принципно попадат в категория "лузъри".
Не е така.

Цитат
Той по принцип не е от много активните и инициативни хора, няма собствено мение по дадени въпроси и главно се съгласява с определени ситуации и хора. Аз съм му споделяла, че трябва да си държи на своето и да не се оставя хората да го контролират и да му дават наклон. Това ме е дразнело, защото отстрани изглежда, че е слабохарактерен. Това, което съм видяла е , че не е много пробивен, притеснителен е и много не знае как да си поиска това, което иска и на което държи, примирява се. Относно  инициативата му, както споменах по-гора не я е имало и главно аз съм мислила къде да ходим, какво да правим, какво трябва да се пазарува вкъщи, аз съм повдигала въпроса къде ще почиваме лятото и за това, че трябва да направим план и т.н., като изглежда за това също не съм била доволна и съм му мрънкала.

Изключително досадна, трудна и манипулираща личност е авторката.
Хем му казва, че се влияе от другите, хем тя самата му налага какво да работи.
Защо въобще е била с него?
Ще ти кажа защо. Защото един амбициозен мъж, който знае какво иска ще и се изсмее в лицето, ако почне да му нарежда каква работа да си търси, къде да ходи и т.н.
Това че не директор на голяма компания, прави ли го боклук и престъпник?
Всеки си има своите таланти, всеки сам си решава докъде и в какво ще се развива. И той може да е ок да не се развива толкова бързо, колкото иска тя.
А тя като иска да ходи в чужбина, длъжен ли е той да ходи.
Не е хубаво, че я е лъгал, но не той не е човек, който може твърдо да каже не. Но пак е успял да я разкара.
Ако авторката стане майка, ще тормози сигурно и децата си. Неосъществените си мечти ще налага на децата си.
Жалка история.

Според мен човекът е имал хубава работа. Но авторката е меркантилна. Нея не я интересува самия човек, а това, което ще и даде. Затова и се е опитвала да го контролира.

Ако не ти харесва, че приятелят ти вади само 1500 - 2 000 лв, хващаш си багажчето и търсиш някой с 20 000 лв заплатка.
Ако разбира се имаш данните да те хареса точно такъв мъж.
Всеки си има приоритети. За някои жени в една връзка е важно само колко вади половинката. Другите неща не са.
Може да напътстваш малкото си дете какво да учи, но да насилваш 30 годишен мъж да прави, нещо което не иска е смешно.

# 21
  • Мнения: 20 152
Авторката е свръхконтролираща и безкрайно досадна в опитите си да променя човека по нейния калъп.
Той си е такъв, какъвто е. Трябва да си наясно, че когато натискаш някого да се промени, той ще се измъква и ще избяга в крайна сметка.
Определено е добре за него да не е с теб. Съвсем различен типаж е.
Аз се изморих само, докато изчета всички обяснения как го карала да търси определена работа, знае кое е добре или не е за него, и тем подобни. Ужас.

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839

Имам чувството, че проблемът е основно в мен, а не в него. Все още ми излизат спомени с този човек и че въпреки всичко това е бил човекът за мен - дали не си въобразявам? Прекалила ли съм с контрола и дали не съм го потискала несъзнателно и липсата на самочувствие в мен съм го прехвърлила на него, прекрачила ли съм границите с търпението му? Защо не харесвам другите мъже, с които се срещам - още не съм се изчистила от стария или имам високи изисквания и не мога да направя компромис с неща, които не ми харесват?
Да, проблемът е основно в теб, защото искаш да моделираш човека според представите си за това, как трябва да протече живота му, какви стремежи да има и как да ги осъществява.
На всичкото отгоре, си проектирала собственото си недоволство от неспособността ти да се справяш и постигаш имагинерните си мечти, върху него.
Пак много те е обичал и много те е изтърпял.
Интересно ми е, как за секунда не си виняла, че е нещастен?
Толкова ли си била заслепена в опитите си да го префасонираш по твой тертип?
Не се ли запита какво, всъщност, харесваш у него и не би променила, а би уважила?

# 23
  • Мнения: 823
Ама ти сериозно ли,си уреждала работа на човека ,без той да я иска ?Според мен и двамата имате някакви проблеми с главите .Държанието ти е като на психически-нестабилен човек.Аз също бих те напуснала.

# 24
  • Мнения: 4 624
Да, прекалила си с контрола, определено. Но по това, което си описала за него не бих казала, че си изпуснала нещо кой знае какво. Хем си му предоставила хубава възможност, хем се е подп*чквал.

# 25
  • София
  • Мнения: 24 839
"Хубава възможност" за кого?
Да намериш работа на някого, според това което на теб ти харесва и да искаш като марионетка да го изстреляш в чужбина, е най- малкото недалновидно.
Особено ако този човек ти казва в прав ред, че не иска точно тази работа......

# 26
  • Мнения: 4 624
Нали и той първоначално се е съгласил за чужбина? Каква марионетка? Чак накрая като е отказал работата е обяснил защо не иска. После пък е почнал пак същата работа, но в България. Ако си беше казал, че не иска в чужбина, нямаше да се правят всичките тия гимнастики. Стига си изопачавала вече, във всяка тема го правиш. Миличкия жив да го ожалиш.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да следва акъла на жена си и да започне работа, която не харесва, заради нея. 'Що не- типично по слабашки.

# 28
  • софия
  • Мнения: 4 180
Според мен той просто не е искял да замине, но е бил прекалено слабохарактерен,за да й го каже в прав текст. А тя не се е научила изглежда да гадае кога това,коети той казва,отговаря на това,което мисли. Не че и е нужно да го прави, да си е казал,че не иска, все пак не е малък.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Предполагам, че е бил чудесен човек- мил, внимателен и деликатен.
Щом сега изпитва чувства на самообвинение. И изобщо- много смело да публикува това тук...
Мен много би ме било срам

Общи условия

Активация на акаунт