Деца от всички страни, добре сте дошли-8!

  • 18 900
  • 739
  •   1
Отговори
# 210
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Две в едно, домати ядем, но друго - не.
Имах предвид, че готови манджи в консерва не консумираме. Иначе освен домати взимам боб и нахут.
Аз не пазарувам седмично, 2-3 пъти на седмица е при нас.

# 211
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Моето дете от 5.30 е будно и казвам добро утро Simple Smile . Вали вали сняг и даже е минус 3 градуса и вероятно ще се задържи поне днес. После ще има снежни игри.

Ася и ние манджи от консерви не ядем, но домати, боб, нахут, риба тон, аншоа, маслини, каперси, артишок, кисели краставички и червено цвекло все от буркани/консерви ядем. На нас са ни далече големите магазините и се губи много време, ако ходим няколко пъти.
Изготвяме си меню, правим списък в една апликация и пазаруваме.
В неделя бяхме в техническият музей имаше експозиция на роботи и там видях в магазина им книжки за скреч програмиране, но ние сме малки още за него. Достатъчно им е в дг с мишките роботи програмирането и вкъщи имаме един робот, който се програмира на гърба.

# 212
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Две в едно, А си играе сега нощем и ме дърпа за косата, дращи, щипе 🤪
Тази нощ до 4ч 😒

Тези неща и аз ги купувам, но без рибите и цвеклото. Маслините ги взимам в нещо като пластмасов буркан. Ама без бобовите, другите неща са си екстри, не са за наяждане. В Германия има цели рафтове с консерви: равиоли с дом. сос, супа леща, супа с грах, гулаш, пастети и всякакви подобни. Тях не ги купувам.
Обикновено с това се запасяват.
 Аз на 700м имам магазин, но аз не го харесвам. Тези, от които пазарувам са ми на 1 до 2 км.
Иначе нямам добри спомени от пазаруването в Норвегия, незнам при вас как е. Беше скъпо и сравнено с Германия, нямаше голям избор. Особено с хляба беше трудно...

Книги за скрач не ти трябват, в нета има много тюториъли.

# 213
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Скъпа е храната може би не толкова колкото в Норвегия и Дания но много по скъпо от Германия. Особено плодове и зеленчуци са скъпи, но всичко си е скъпо като цяло. Хляб има различни видове, но безглутенови са малко.
Нашият супермаркет е на около 40 км. Имаме малък магазин на 3 км и малко по големи на около 25 км, но не стават за голям седмичен пазар.
При нас пастета е в пластмасови опаковки ние купуваме и пастет и шунка и колбас, както и кашкавал и масло всичко все е опаковано.
Дано А поспи сега и ти с нея Simple Smile

# 214
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Пазаруването в Норвегия е мъка. Наистина няма никакъв избор по м- ните откъм хранителни ( а и всякакви други) стоки. Това, което се продава е често с ужасни вкусови качества, натъпкано с химия, придружено с висока цена. Особено месото. По тази причина ядем най- вече риба. Вносни стоки има малко( появиха се напоследък)- например бри или Камамбер, но са скъпи. Хлябът е ужасен, но аз по принцип не ям хляб( не обичам от дете). Последните години се запасявахме с някои трайни стоки( паста, олио, брашно, шоколади, бисквити...) от Германия, ходехме с колата. Вкл. сме купували и известно количество от "трайното" мляко( да, тук няма такова). Шунките и саламите тук са ужасни. Плодовете и зеленчуците- скъпи, но купуваме. От доматите- само чери стават. Някои екзотични плодове изчезнаха вообще от м- ните( не съм виждала скоро). Козметиката също няма избор. Пълна скръб с 2 думи. Ася е напълно права. Аз като няма какво да ям някой път - ям шам фъстъци, те поне имат вкус.Joy

# 215
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Melina при нас определеленно не е така, всичко има, но не е евтино. Особенно месо има много качествено.

# 216
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Значи не в мен е бил проблемът, като мрънках в Норвегия.
Също забелязах в Дания голяма разлика между Копенхаген и вътрешността. В Копенхаген имаше много ресторанти с огромен избор на сготвена храна да се яде, от което колкото искаш, за твърда сума и беше ок като цена. В турските ресторанти беше като домашна Бг храна.
Уви в другите градчета не беше така, поне магазините бяха добре заредени.
После в Норвегия разбрах защо на ферибота всички изскачаха от колите и урюш да ядат: ми то ни магазин, ни ресторант.

Две в едно, 40 км си е много и аз бих си правила списък.

А заспа, аз до нея, но ме мъчи мигрена. 😱

# 217
  • Мнения: 277
Мелина, звучи неприятно. При нас както Две в едно казва не е така. Е не е като в Германия, но избор има. Ние също пазаруваме веднъж седмично. Правим меню и списък и после за бравм за пазара до другата събота. Само ако мляко или плодове недостигнат може да мина през магазина. За мен е загуба на време и допълнителни разходи. В пазаруването два, три пъти седмично винаги ще купя нещо, което не съм планирала 😁
Емма става всяка сутрин между 5 и 5:30. 🤣 Мъжът ми нещо започва да се разколебава с бащинството. Трябва да си остане в къщи след една седмица, но се чуди дали да не си продължи да работи 😆

Когато си се родил в Севера, нищо неможе да те спре да се наспиш 🤪🤣

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 13:24 от Stupy

# 218
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да навън най хубаво се спи Simple Smile . Ступи ако се откаже какво ще правите ?
Ето и от нашият двор една снимка

# 219
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Да, Ася, затова като отидем някъде другаде пазаруваме или ядем като невидяли.Grinning В началото докато се отяде човек на риба, някак не прави впечатление. Но след време поомръзва. Е, хайде стига се жалвах.
Иначе сме добре. Децата яздиха кончета вчера. Миналата година имаше и пони, но тази изкараха само 3 коня, че ако беше понито там - всичките деца щяха да искат на него. Борис язди кон за 1- ви път( миналата година- пони). А Кирил язди вече за 3- ти път. По 10 Мин всяко дете- обиколки с коня.
Ступи, 2 в 1, хубави снежни снимки!:hugs:

# 220
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мелина, аз не го казвам с лошо. При пътуване от 15-20 мин аз не слизах въобще от колата. Ставаше ми странно защо всички се юрват. Един път влезнах и аз, та видях, че ядат.
И нали се оплаквах тук как бяха затворили пътя заради снеговалеж и ние 5-6 часа пътувахме 100 км. с летни гуми 😒 По пътищата ни магазин, ни нищо. Само фиорди. Тогава разбрах защо тичат на ферибота 😂

При нас е започнало изкупуването на хран. продукти, цели рафтове били празни. Мъжът ми не се е сблъсквал с такова нещо и само клати глава.

# 221
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Мелина, аз не го казвам с лошо.
Ася, и аз не го казах с лошо.Hug Просто се съгласих с теб. Grinning
При нас не съм забелязала някакви коментари и реакция спрямо коронавируса все още. Всичко ми изглежда по старому. Но ние сме в дълбоката провинция, както се казва...

# 222
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мелина ти още ли работиш в ДГ ? Тук продължава да вали сняг Simple Smile

# 223
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При нас натрупа, утре щяло още да вали.
Има нови заболели от вируса и очаквам утре и в събота да изпразнят магазините.🙄

# 224
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Да, 2 в 1, още работя в ДГ. Но аз съм по заместване, само от време на време работя, най- много 2 дена в седмицата. Останалите ми ги плащат- помощи. Така ми е добре в момента. Имам повече време за децата.Hug

Общи условия

Активация на акаунт