Деца от всички страни, добре сте дошли-8!

  • 18 902
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Честита Баба Марта на всички!:hugs: Кала, страхотна стена, красота!:heart_eyes:
Ася, хубави мартенички!:hugs: Честита ви каравана! Не е лошо да си има човек. И ние обичаме да пътешестваме. С колата има и своите предимства- по- бързо придвижване и можеш да се паркираш на повече места отколкото с каравана. И палатки обичаме ( с децата, Бг- черноморие), но за няколко дена.
Да, Къти, наслаждавам се на това време с децата.Hug Иска ми се още известно време да карам така( сега ми се е паднало:grinning:). Хем по малко работя, не е като без хич, хем съм си и вкъщи. И децата имат доста спортове и активитети, тъй че не скучая. Hug

# 241
  • Мнения: 277
Мелина, вие къде точно в Норвегия бяхте? Питам защото планираме лятото малка обиколка в Норвегия, предимно фиордите и кустрна ми се иска да видим. Та се чудех в цяла Норвегия ли е беден изборът откъм храна и трябва ли да си вземем нещо от тук. Аз имах една колежка от северната част на Норвегия и като си ходеха пълнеха колата с продукти от тук. Едно, казва че е скъпо, второ че нямало такъв избор. Има ли нещо което непременно трябва да видим като сме там?
А и още нещо исках да питам-носят ли си храна в градината? Преди знам, че се предлагаше само хляб, а децата си носят кутия с храна. Как е сега?

# 242
  • Мнения: 2 472
Честита Баба Марта! Всички да сте бели и червени като мартеничките!

Ние си слагаме мартенички. Тази година не получихме от никого от БГ, но имаме от минали години и си ги сложихме.
Ася, честито! С най- голямо удоволствие да си я ползвате новата придобивка, идеята е страхотна! Аз също си падам по тия преживявания, с палатки, къмпинг, вода, огън и т.н. Това лято бях разказвала тук направихме на малката рождения ден точно по подобен начин и беше супер.
Кала, и на мен много ми хареса вашето творчество! Страхотно е!
И тук откриха още два случая на короната на хора, дошли от Египет и Иран. Няма начин, ще пламне навсякъде, дано по- леко го изкараме, ако се заразим. В края на краищата си е един вирус, важно е да няма последствия като пневмония, бронхити и т.н.
Да, борсата падна стремглаво надолу, чак се чудя как ще се съвземе. От 2008 не е имало подобно нещо.

# 243
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ступи на гараницата има супермаркети на доста места от нашата страна и е доста популярно да идват да пазаруват от Норвегия.

А тита да аз даже обмислям да си купя малко акции по случаи ниските цени.

# 244
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ступи, ние бяхме в Ставангер, Хаугезунд, Берген и не бих могла да кажа, че намерих магазин, който да ми хареса. Не мисля, че съм обиколила всички, но в тези, които намерихме не намерих кой знае какво или беше с ниско качество или много скъпо, сирената например, както и хляба. За сметка на това, мъжът ми беше във възторг от сьомгата и другите риби. Също и от Fiskekake и разни подобни, аз не съм ги опитвала.
Кафето също беше гадно.
Спагети носех, също си носехме бутилка ром и вино.  Ама те сигурно и при вас да скъпи.
Също и шоколад и сладки неща носехме, в Германия са евтини, в Норвегия 3-4 пъти по-скъпи, ако не и повече... 🙄

# 245
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Ступи,:hugs: аз съм в района на Олесунд. Ася ти е написала добре. Мисля, че за кратко време няма да умрете от глад, но ако сте почитатели на шоколад, алкохол....Да, може би е добре да си носите нещо. Рибата е супер, но парадоксално- норвежката сьомга в други държави е по- евтина отколкото тук. За туризъм- не съм точният човек. Не съм обикаляла никога по Норвегия с цел туризъм. Предпочитам други дестинации.Joy
В ДГ предимно се ядат сандвичи. Рядко има ДГ, в които се предлага топла храна, те се водят " лукс" частни ДГ. Някои деца си носят в кутия нещо за закуска ( разрешават само за закуска кутия), но персоналът гледат с лошо око ако си направил на детето си гофрети или палачинки, щото другите деца ядели сандвичи и не било честно спрямо тях ( чувала съм коментари). Моите деца закусват вкъщи- поне на закуска да им спестя сандвичите....
Тук норв. дават на децата си сладко само в събота и в уч- ще е забранено да даваш десертче на детето да си носи, ( или дори корн-закуска ако е от типа пилоу с шоколад). На една родит. среща направиха забележка без да уточняват кой е давал такава закуска, но аз после разпитах К. и разбрах, че е една полска майка. Между другото тук не продават такъв тип закуска- пилоу с шоколад. Има други-по- обикновени и "безшоколадни" във вътрешността видове, и може би точно в това е бил проблемът.
Всичко това го казвам просто като коментар, щото стана въпрос за яденето.

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 20:31 от Мелина_3

# 246
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз много харесвам тази традиция за сладко в събота и я спазваме и ние.
Виж това е голяма разлика с шведските градини и училища за обяда, тук всички имат топъл обяд, мляко или вода и салатен бар и е безплатен за всички деца.
Палачинки и гофрети се ядат обикновено в четвъртък след супа за обяд или вечеря Simple Smile и това спазваме малко или много.

# 247
  • Немция
  • Мнения: 6 895
Честита Баба Марта! Да сме здрави, румени, засмени, да дойде пролетта и да пукнат вирусите! Joy
Моите момчета не сложиха мартеници, както обикновено, аз украсих с големи мартеници къщата.

Караваната дава свобода. Ася, ще разказваш, когато дойде време за първото ви пътешествие.

Не съм запозната с минусите на Норвегия, единствено знам, че е скъпо. Гледала съм любителски снимки оттам, от някой, който е бил там хем по работа, хем се е поразходил тук и там, и пейзажите ме впечатлиха. Бих направила едно пътешествие дотам някой ден.

Мен корона вирусът ме притеснява. Сега е само началото. Има черногледи предположения, че пикът се очаквал края на април, май. Дано им са погрешни предположенията. Докато някои имат възможност да са в карантина и да работят от къщи, при мъжа ми се очертава да трябва да е на работа, защото професията му го изисква. Отделно има постоянен контакт с болни хора. Ако не дай, Боже, възникне епидемия, може и да няма възможност да се прибира вкъщи с цел да не ни зарази... Някакви песимистични сценарии ми се въртят из главата и дано си останат само плод на моите фантазии.

# 248
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бибит мъжа ти лекар ли е ? Ако е така и аз бих била много по притеснена. В Осло един лекар е заразен вече.
Отделно глупостите на Ердоган и милионите бежанци.
Да си пожелаем мирни и здрави времена, друго не ни остава.

# 249
  • Мнения: 202
Здравейте дами,

Честита Баба Марта и от мен. Много здраве, усмивки и по-малко притеснения.

Ася, честито за караваната. Звучи много интересно, ще чакам с нетърпение разкази с приключения.
При нас има паркинги за каравани, защото е забранено да стоят на улицата.

Кала, страхотно се е получила стената.

Аз също съм притеснена вече за вируса, на 5 км в съседен град е. И ММ, където работи също има. За 3 дена са 10 човека. Гъстотата на населението е много и може да се разпространи много бързо. Ще огранича събирането с децата на обществени места с повече хора. Не ми се мисли за по-сериозни неща. Чак ми е чудно как в България няма още нито един заразен.
Бибит, това за мъжът ти звъчи малки плашещо и аз бих се притеснявала много на твое място.

# 250
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз въобще не се учудвам, че в Бг няма открити заболели.
Детето се вика: здрави хора няма, само недостатъчно изследвани 😂

Бибит, чак да не се прибира.... толкова ли му е натоварена работата?

При нас е пролет. Щъркели навсякъде, птички пеят....

# 251
  • Немция
  • Мнения: 6 895
Aми тя цялата зима беше пролетна. Grinning За мен са едни и същи температури от няколко месеца насам, с някои изключения.

Две в едно, да, лекар е.
Ася, не става дума дали работата ще е натоварена. Ако се появи епидемия и ако  има съмнения за болен с корона вируса, самият лекар също попада в карантина, за да не зарази близките си(ако дотогава вече не ги е заразил). Отделно вероятността да попаднеш на  зарАзен пациент е по-голяма.
Възможно е и лекари, които лекуват болни от вируса, да поддържат известно време само онлайн връзка със семействата си и да си спят в болницата.
Да се надяваме до такива екстремности да не се стига.

... здрави хора няма, само недостатъчно изследвани 😂
Съгласна.Grinning

# 252
  • Мнения: 2 472
При нас снощи съобщиха за нови случаи, но не са приети в болница, а се лекуват вкъщи като от нормален грип. Психоза няма засега, децата ще бъдат на  училище .
Единствено има доста отменени резервации за карибските страни през ваканцията, която е след около 10 дена. Иначе през тази ваканция канадците масово ходят там с децата си на почивка.

Да си пожелаем да сме здрави, Бибит и на твоя мъж също да нямате притеснения.

# 253
  • Мнения: 2 603
Здравейте момичета. Ние сме при свеки тази седмица. Аз не исках да идваме защото се притеснявам да не сме заразени и да не заразим и други хора, но мм настоя и каза, че вероятността е минимална. Тук определено ни е по-добре, къщата е голяма и децата са много по - доволни, отколкото в Милано. Там напоследък седяхме само в къщи защото и времето се развали, а тук има и двор. С кучето също ни е по-лесно от тази гледна точка. Надявам се все пак да не сме заразени и да не съжаляваме за това решение.
В Милано също имаме проблем с една съседка отдолу, прави ни постоянно забележки за шума от децата, като последния път дойде в пет часа след обяд и доста се скарахме.

Иначе тук положението е много напрегнато, откакто почна тази епидемия не мога да спя добре, чувствам се постоянно под напрежение. Малкия също ме буди и направо съм скапана. Дано скоро свърши този период. Миналата година се тревожехме заради морбили, понеже имаше бум, а малкия беше без ваксина все още. Тази година е още по - зле.

Ася, честита каравана. На мен ми е голям мерак да пробвам такъв вид туризъм. Ще видим дали ще се осъществи някой ден.

Бибит, разбирам страховете ти. Какъв лекар е мъжа ти? Дано не се стига до кофти ситуация и при вас, както е при нас. Хубаво е, че поне сте по-подготвени. Тук казват че вируса върлува от поне две, три седмици и затова има толкова много случаи в момента.
На мен ми е много мъчно и за хората, които се налага да губят големи финансови загуби и изобщо за Италия.

# 254
  • Немция
  • Мнения: 6 895
Якамоз, радвам се, че сте добре и че имате на разположение двор и повече място за децата. Те си искат движение, игра на въздух.
Много е дразнещо със съседката  отдолу, такъв елемент може да ти вгорчи ежедневието.
Разбирам те добре за напрежението, все пак не се знае колко време ще сте под карантина, как ще се развие ситуацията около вируса. Дано тази зараза отшуми в скоро време и да се върнете към обичайния си начин на живот! Hug
Съпружието не е в областта на инфекциозните заболявания, но е отговорен в неговото отделение за интензивното, тоест сблъсква се с различни тежки случаи, които са често с комбиниран характер.
Мда, не ни остава друго освен да си пожелаем здраве и късмет!

Вчера голямото Б. имал роботика, изместили са му курса в понеделник и явно на повечето ученици не им е пасвало. Бил е сам с двамата преподавателя, имал е лукса на индивидуално внимание. Докато го оставили да програмира на компютъра, учителите си говорили помежду си кой как се е запасил за евентуална карантина от корона вирус. Единият се похвалил какви количества консерви и вода бил купил.Stuck Out Tongue Winking Eye Детето слушало, после на нас ни го предаде.

Голям Бибитко май окончателно ще се отказва от футбола. Мина първоначалната емоция и почва да му дотяга с постоянните футболни турнири в съботите. Поне тенисът остава като алтернатива за спорт.

Общи условия

Активация на акаунт