Домашни любимци - декоративни зайчета 9

  • 38 300
  • 475
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Устроени!


Може да прескача в моменти на голям стрес. В началото прескочи 2 пъти, но сега вече май не му е интересно да го прави.
Площта е огромна 105*105 е този квадрат и се надявам да си е доволен и вътре. Ще го гледам 2-3 дни сега как привиква.

# 241
  • Мнения: 9 436
Здравейте! От една седмица насам, лапичките на декаративното ни зайче станаха червени. Заведохме го на ветеринар, от вчера е на антибиотик и превръзки всеки ден. Мислите ли, че ще се оправи?

# 242
  • Мнения: 25 610
А диагнозата каква е?

# 243
  • Мнения: 9 436
Не ми казаха, но четейки в Гугъл си е пододерматит. Казаха, че до 10 дни ще има ефект от лечението.

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Да... това механично увреждане ли е, дерматит от бактерии от гъбички? На гъбички няма как да помогне антибиотик.

Допълвам и за нашата ситуация. Добре си е Зайо в това ограждение и не го напуска, когато сме в стаята, но през нощта иска да излиза и се бута в ъгли на стаята. За това за нощно време и докато не сме у дома му направих отгоре мрежа от перде, която закопчавам съвсем хлабаво на ъгловите сглобки и това му е достатъчно да си седи вътре, докато се приберем. Освен това му е широчко да си беснее.

# 245
  • Мнения: 9 436
Какво слагате за постелка в клетката на заека?
Може ли снимки как ви изглеждат клетките?

# 246
  • Мнения: 1 506
На моя заек съм слагала преди кърпа, постелвам директно кърпа дълга, за него си. Ако пикне отгоре, я пера.  От снимката ми прилича на пододерматит.

# 247
  • Мнения: 1 358
От вчера на пода на клетката сложих хавлиена кърпа и тотално махнах талаша и пелетите, като оставих от тях само в тоалетната.
Опитва се да ръфа хавлията, но като й се "скарам" спира и засега няма проблеми. Преди акаше и пишкаше навсякъде, само не и в тоалетната. От вчера има гарагонки и по хавлията, но пък не е пишкала там, само в тоалетната. Сложих й и къщичка... Ето и няколко снимки на Сноуи Белята:
Скрит текст:
 

# 248
  • Мнения: 9 436
На моя заек съм слагала преди кърпа, постелвам директно кърпа дълга, за него си. Ако пикне отгоре, я пера.  От снимката ми прилича на пододерматит.

Лечимо ли е?

# 249
  • Мнения: 813
Здравейте на всички!Имаме зайче на 5 месеца някъде.От няколко седмици е много странен 😄😆😆Тръгне ли някой да ходи тръгва буквално да му се бута в краката и да минава ту върху единия,ту върху другия,а в момента, в който спра почва да обикаля около мен и върху краката ми в кръг 😅Да не би да има причина или е просто игра,сигурно е смешно,но аз обичам да си седи пуснат ,но така просто нищо не мога да свърша...Освен това ака и пикае навсякъде и по мноооого.Айде тези тип нескуик са лесни за събиране ,но почна и едни меки да ака  ,които се залепят навсякъде и са трудни за почистване (извинявам се за цветущите обяснения)😄Направо е станал голям бандит и от клетката бяга 😄И тъйкато  нямам време да чета цялата тема назад бих била много благодарна ако ми помогнете с някои въпроси.
Първо как храните зайчетата ,чела съм ,че винаги трябва да имат храна в купичката.
Колко често давате сено?
ПО колко полети г.д слагате?Когато са малко пикае и ака по клетката ,която вече май му е и малка ,но да видим колко големи има...Слагам му 2 ч.ч полети...дали е малко?

Благодаря ви предварително 🐇

# 250
  • Мнения: 1 506
Fani, вашият зайко скоро се разгонва, след няколко месеца го кастрирайте Simple Smile Тичането до краката ви е ухажване.
За храненето - винаги трябва да имат сено, неограничено. Храна под форма на гранули се дава малко, сутрин и вечер, по 2-3 лъжици, еднородна гранула, позлвам Versele laga cuni adult.

# 251
  • Мнения: 813
Леле изобщо не се бях сетила за това 😄Значи е мъжки ,ние тъкмо другата седмица щяхме са го водим за нокти и да ни кажат пола,благодаря много 🥰

# 252
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Аз да се оплача - от както взех пелети вече пишка навсякъде другаде, но не и в тоалетната с пелетите. не знам какъв е проблема! но направо много ме е яд, тъкмо се научи да си ходи в тоалетната и сега всичко отиде на кино. тези пелети ще си седят и те така , изобщо не смятам да ги ползвам.

# 253
  • Мнения: 813
А как ги "учите" са ходят там до тоалетната?Аз съм най доволна от едно чувал че 13 лв 10кг със сребърни йони.Всички останали се трошат ужасно. Като почне да драска мисля тогава ще си свършва работата,но след 2 дни всичко е смесено - купичката посредата  на пелетите, абе ужас.А аз му слагам само в единия край на клетката,а отсреща водата и храната...нз така ки е правилно, ще се върна да прочета назад някоя друга тема

# 254
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Те сами си избират един ъгъл по ппринцип.

Общи условия

Активация на акаунт