Лечение при глисти?

  • 46 045
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Ето един алтернативен и абсолютно безвреден начин за лечение:
В продължение на седмица сутрин на гладно се дава по една супена лъжица смес от равни количества мед и счукани тиквени семки /обелени, сурови/. Това е.

На тази възраст не е безвредно да се дава мед.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз знам, че тиквеното семе работи добре

# 17
  • Мнения: 291
И аз знам, че тиквеното семе работи добре

Може би, но при по-големи деца. Схемата е проста, има ли съмнения (но по обективни признаци) се прави паразитология - ако има нещо се назначава терапия, която оправя нещата бързо и безвредно. Ако няма нищо какво повече искаме. Че децата се ровели в пясъка, и к`во?! По тази логика дайте да ги тъпчем "профилактично" срещу 200-300 болести едновременно. Ей така - за всеки случай. Да сте чували оная за прекаления светец?

# 18
  • Мнения: 1 080
нашата  педиатърка ми  каза  че  понякога  пробите  могат  да  се  окажат  отрицателни а  пък  детето  да  има  глисти  Sick Доколкото  знам остриците  излизат  с  акото обаче  има  едни  аскариди - много  гадни  животни  могат  да  живеят  по   един  два  глиста  и  да  не се  разбере  на  време .

# 19
  • Мнения: 291
Да, обаче при аскаридоза Вермокс се дава по 1 табл. 3 пъти дневно в продължение на 3 дни с повторение на терапията не по-късно от 90 дни. Как ще помогне даването на половинка Вермокс еднократно или през 2 седмици? Аз ще ви кажа - никак. И второ не съм съгласен, че аскаридозата се диагностицира трудно.
Както казах такова нещо като профилактика срещу чревни паразити с Вермокс няма.

# 20
  • Мнения: 1 080
Не  искам да  споря  по  думите  на  педиатърката - пробата  излиза  отрицателна на  другия  ден  вижда  глиста  с  очите  си ... Ако  има  някакви  съмнения и  пробите  са  отрицателни  ..В  случая  има  ли  други  симптоми  ,които  може  да  са  ориентир  от  кръвна  картина  може  ли  да  се  разбере  ?Например  при  бебе ?

# 21
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Този доктор да не е бил ветеринар преди  Laughing?
Кученцата лапкат обезпаразитяващи профилактично, хората първо се изследват!
И аз знам за тиквените семки, две супени лъжици, може и без мед, просто ситно смлени с храната  Peace ...

# 22
  • Мнения: 1 080
Този доктор да не е бил ветеринар преди  Laughing?
Кученцата лапкат обезпаразитяващи профилактично, хората първо се изследват!
И аз знам за тиквените семки, две супени лъжици, може и без мед, просто ситно смлени с храната  Peace ...
не  е  бил  ветеринар  а  е  педиатър  с  35  годишна  практика .Да  съм  споменала нещо  за  профилактика?!
Тиквеното  семе  - пробвайте  да  го  дадете на  бебе ...............

# 23
  • Мнения: 291
Вижте, излишно е да се спори. Не коментирам педиатричните практики и опит. Възможно е пробите да бъдат отрицателни. При пробата обикновено се търсят яйцата на паразитите. Няма ли яйца - пробата е отрицателна. Изхвърлило е глист. Добре, значи е опаразитено и се назначава терапия. Има и други начини за откриването им, напр. рентгенография с контраст, ректороманоскопия и т.н., но защо да се прави. Съмненията в лекаря маже да се пробудят и от чисто субективни признаци - детето не наддава, нощем скърца със зъби, боли го коремчето, мята се и е неспокойно насън, сърби го дупето и т.н. Тогава лекарят може да назначи противопаразитни медикаменти, но по схема, а профилактиката се свежда до едно просто правило - строга хигиена и нищо повече. Аз също не мисля, че тиквеното семе е добро решение.

# 24
  • Мнения: 1 080
Daqo , благодаря  за  изчерпателния  отговор   bouquet

# 25
  • Мнения: 291
Моля, беше ми приятно!

# 26
Извинявам се за късното включване,но искам да попитам нещо!Лекарството Vermox  с рецепта ли се изписва,колко време трябва да се приема и в какво количество!?Благодаря предварително Wink

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Подкрепям Dago, как така ще дават профилактично хапчета, детето да не е кученце!
От острици (малките глисти, дето са около 1 см) при добра хигиена детето може и да се самоочисти.
В случая добра хигиена значи редовно миене на дупето сутрин, защото те нощем снасят яйца, ограничаване на възможността бебето да си пипа дупето (ако носи памперс, не виждам как ще си го пипа, освен при миене и преобличане, а тогава майката трябва да внимава, и тя да си мие ръцете много старателно след като е мила детето.
При аскарисите, които достигат 20-40 см вече е по-различно, имаше някакви сиропи...
Не бих дала на детето си лекарства, ако не съм намерила глисти в памперса, а и дете на 1 год къде толкова ще рови по пясъците, че да се зарази...

Общи условия

Активация на акаунт