ЗАПЕК дете спешно решение, може ли зелев сок

  • 4 899
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Момичета трябва ми спешно решение. Детето ми е на 8 години, кара грип от понеделник и от тогава не е ходил по голяма нужда. Вярно, че не се е хранил, но все нещо пускаме в корема, ябълка, солети, половин супичка вчера.
Купих едно сиропче от аптеката било разхлабващо но е сокче от два плода, колко да му подейства на седмичен запек.
Искам да ви попитам, имам зелева чорба, мога ли да му дам да пийне от нея например една кафена чашка, знам че разхлабва, но четох, че действала нещо на електролитния баланс при децата и се уплаших. Страхувам се толкова дълго време да не се е изхождал, да не се натрови организма му.
Най спешно чакам отговор за зелевия сок;

# 1
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Според мен няма да му стане нищо. Все пак той не се е хранил, няма какво да изходи. Май не се касае за запек, а за нередовно изхождане. Запекът е твърдо изпраженение на камък.
До 15-16 годишна ходех на 4 дни, без да съм имала запек, и това се случваше, при положение че се хранех нормално, а какво остава, ако не съм яла почти...
Ако много се притесняваш му дай още слабително или му сложи някакви свещички локално.
Фрутилакс ли е сиропът? Изчакай малко, действа си, просто по-бавно.
Има едни свещички Еva Q, не знам дали стават за деца, ама стават за бременни, значи сигурно стават и за деца. Много ги хвалят бременните, били страшно ефикасни.
А забравих да кажа, че и аз като съм болна от грип сега, ходя на 4-5 дни, без да гладувам особено.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Под "зелева чорба", вероятно имаш предвид от кисело зеле. За нея не знам, но можеш да му дадеш фреш от прясно зеле. Когато лежахме в болницата миналата година с моя син, много от децата имаха такъв проблем, от лекарствата. Едната мама направи фреш от зеле и имаше скоростен ефект. Освен това съм убедена, че е ОК за дете на твоята възраст. Само, ако решиш да даваш, не го започвай с 200мл примерно, ами със 100мл. Не се дава много. Трябва да е 30 мин преди ядене. Ефектът може да има връзка с големите количества вит.Ц в зелевия сок. Пробиотик даваш ли?

# 3
  • Мнения: 46 552
Нищо няма да му стане от 1 чаша.
Давай много течности.
И ако можеш да намериш сладко от рози. 1-2 лъжички ще оправят положението.

# 4
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
От зелевия сок е твърде вероятно да получи неприятни присвивания - колики, като му се приходи.
Аз лично съм против.

# 5
  • София
  • Мнения: 389
Да, сиропчето е фрутилакс, но от вчера до днес няма резултат. За зелевия сок имах предвид от кисело зеле, не бях чувала за сок от прясно, ще купя

# 6
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
От много слабителни също се получават присвивания.

# 7
  • Мнения: 8 951
Мелилакс и Фрутилакс в комбинация.

# 8
  • Мнения: 5 513
Боза или малка чашка прясно мляко...

# 9
  • Мнения: 7 325
Ако се мъчи и не може да се изходи по добре му сложи свещичка. С много разхлабващи ще му докараш разстройство.

# 10
  • Мнения: 1 283
Сок от круша също действа слабително и е по-добър вариант, без да предизвиква колики и да внимаваш с количеството.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Фрутилакса трябва време докато подейства. Не е за спешни ситуации. Дай му 30-40 мл дуфалак. Няма да му навреди, а ефекта е сигурен и мек.

# 12
  • Мнения: 11 394
Вижте, не е нормално толкова дълго време детето да не отиде до тоалетна. Важно е лекар да пипне стомаха му. Важно е да се отхвърли вероятността за преплитане на червата. Каквъ грип изкарахте?

Утре сутрин за закуска овесени ядки с мялко една малка купичка 30 мин. преди закуска.

Но ако има преплитане ... това със слабителните е ужасно опасно.

Успех  Peace

Последна редакция: сб, 27 фев 2016, 23:31 от the Дорис

# 13
  • Мнения: 1 283
Вижте, не е нормално толкова дълго време детето да не отиде до тоалетна. Важно е лекар да пипне стомаха му. Важно е да се отхвърли вероятността за преплитане на червата. Каквъ грип изкарахте?

Дуфастона е добро и меко решение.
Утре сутрин за закуска овесени ядки с мялко една малка купичка 30 мин. преди закуска.

Но ако има преплитане ... това със слабителните е ужасно опасно.

Успех  Peace
Това не е ли прогестеронов препарат? newsm78 Shocked

# 14
  • Мнения: 11 394
Много, много сте права!  Hug

ДУФАЛАК

Гледах сега листовката. Макар лекарите да го изписват на малки деца, в листовката пише за деца НАД 14 години. Така, че си изтривам предложението. Необходим е педиатър или гастро!

Общи условия

Активация на акаунт