Халит Ергенч и Бергюзар Корел - нови проекти след "Ти си моята родина" тема 35

  • 25 879
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 11 116
По въпроса за Нур и нейното представяне на чувствата на Еда. Много точно го е казала ВГ. Тук не става въпрос как ние бихме реагирали в такава ситуация или наши познати. Тук става въпрос за героинята на Нур, с нейната тайна, с чувствата към Егемен, който какъвто и дявол да е, е баща на детето и. Тя изтича при него, като беше съвсем  сигурна, че точно той ще спаси положението. В първия удобен момент изля целия си гняв върху Ирфан, точно по купища причини, поради които така се е стекъл животът и. Не случайно в сценария имаше реплика: "Моят син!"
Не - нашият син. Това обяснява много неща! За нея Дениз е целият и свят. Нищо друго няма значение. Всеки друг е само помощна сламка, за която няма да се поколебае да използва в положението, в което се намира.
Тя много добре знае що за човек е Ирфан - умен е, начетен е, обичлив баща, трудолюбив, но и честен, принципен, неспособен  да нарани,  и като, че ли такива хора не са готови на всичко, не и на всяка цена, затова изтича и при Еге. Добре познава "какво може". Сякаш тя на Ирфан не може и никога не е разчитала. Затова му каза, всичко, за което говорех /един вид предупреждавах/ стана...Някак си го обвинява за това, което и се случва. Натоварва него и със своята вина.
Истерията, която Нур показа, щеше да бъде изиграна по друг начин, ако не трябваше да бъде в такава степен. Все пак има режисьор, който достатъчно добре знае какво иска от актьорите.  
Истината за Дениз ще отвори други рани. Ако излезе наяве ще се срути не само светът на Ирфан, но и на Дениз. Интересното е, че Еге контактува с всички жени от живота на Халит - стари любови и настояща съпруга, която има дете от него. Супер преплетено, интригата е пълна! Само Айше е чиста по отношение на тези връзки. Засега! Дано не опропастят образа и, но според мен, бръкнеш ли в тази каша, която създадоха, няма как да останеш чист. Няма как, самият ти  да не станеш жертва, един ден.
Видяхме и една Илай, която всъщност иска да бъде твърда, да забрави, да загърби миналото си, но болката и чувствата и към Ирфан не са угаснали. Прекрасно изиграна сцена от Бирдже, когато разглеждаше снимките. Все едно казваше с тази снимка, аз те откъснах от сърцето си, но ти си там.
Сюлейман ни представи от раз своята жестокост, безскрупулност...С думите си, с жестовете си, с действията си. Както с лекота, едва ли не  с удоволствие от болката,  чупеше, смазваше орехите, така постъпва и с всеки, който се изпречва на пътя си. Още повече с някого ,който се мъчи да го излъже, да му пресече пътя. Да не говорим за човек, който "посегне" към жената, която счита за своята първа  и последна любов, която обича до смърт.


А Еге как се възползва от всяка възможност, с всеки   човек, с чувствата му...Не по-малко луд от Сюлейман, не по-малко безскрупулен.


Засега Айше е най-чистият образ. Ирфан влезе в мръсотията, независимо какви са причините и подбудите му.
Много хубаво припомни какво е казал баща му, но обстоятелствата понякога те принуждават да отстъпиш от възпитанието, което имаш, от принципите си и изобщо от всичко, което си би досега.

За уволнението, според мен, ставаше въпрос за клевета, която един от колегите му в университета беше използвал срещу него. Ректорът или както е при тях, без да провери, реши да уволни Ирфан, защото повече не може да му има доверие или нещо от рода сякаш.  А въпросният колега явно не е криел намерението си да напакости на Ирфан, защото той отиде директно при него да се саморазправя.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 15:40 от Mydream

# 406
  • Мнения: 23 393
Ирфан и Дениз като бебе.
Не мога да си представя какво е да научиш, че детето, за което си се грижил от люлката, не е твое.
На 40 години Ирфан в един момент ще разбере, че  няма нищичко.
Унищожиха му кариерата, не му дават работа, ще остане без дете и без семейство и накрая ще влезе в затвора за това, че трябваше да стане престъпник, за да спаси "детето си".
Аз го пиша дете в кавички, но за Ирфан Дениз е негова рожба и съм сигурна, че ще се бори за него.
За Дениз също едва ли някога ще има друг баща, освен Ирфан.



# 407
  • Мнения: 11 116
Тази вечер отново ще повтарят първи епизод



За изписването на имената - това е практика на американските продукции. Наскоро гледах филм, в който актьорът беше с много по-богата филмография, но името на актрисата беше изписано на първо място, преди неговото, което ми направи впечатление.
Определено е добър знак.

# 408
  • Мнения: 23 393
За клеветата срещу Ирфан

Не знам как са го превели рускините.

Ректорът е възложил на Ирфан, познавайки го като почтен човек, да отговаря  за търговете, в които участва университета. Но негов колега му е изпратил сигнал, че Ирфан се договаря с конкурентите да отстъпва в наддаванията в тяхна полза срещу лични облаги.

След като му казаха, че ректорът го вика, Ирфан тръгна към кабинета усмихнат, очаквайки да му предложат да стане декан на факултета, в който преподава.
Колегата, който го наклевети също се бореше за мястото.

Наккрая каза на Ирфан само: Сори, приятел. Деканското място ще е мое.

..............

Започнаха и забавните колажи,
Днес мернах един, но забравих да го запазя.

Ирфан: Трябват ми 1 милион лири.
Сюлейман: Преспи една нощ с мен и са твои.
Ирфан: Моля?!!
Сюлейман: Само една нощ с мен и парите са твои.

Хахаха


.................


Халит






Вавилон и в момента е в ТТ листата.
Коментарите продължават.
Споделянето на сцени от серията също.

А на първо място е хаштагът “сметките за газ”

Хахаха удариха хората в сърцето  с темата на сериала.


Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 17:30 от varna_2

# 409
  • Мнения: 9 772
Изгледах серията с превод.
Няма да ни е скучно с Ирфан и Егемон- никак Grinning

Ирфан е научен работник, не е имал вземане даване с престъпления, обаче бързо се ориентира в обстановката. Не се стресна от престъпниците, започна преговори, бързо се адаптира в ситуациите...

Нур не беше чак толкова истерична, в сравнение с други актриси и сериали Grinning
Добре изглеждат визуално като семейна двойка Еда и Ирфан, но не ми е любимка вече. Влязла е с една голяма, отвратителна лъжа в живота на Ирфан. Каквито и да са причините, не бих я оправдала.

За Егемон животът е едно голямо приключение- тича към следващите проблеми, а старите го гонят по петите Joy

 Как Илай е станала  метреса на мутра, не е ясно още, но ми е симпатична, личи си , че има добро сърце. Какво се е случило между Ирфан и Илай, защо са се разделили, може би ще разберем по- късно... но тя го обича още!

Айше имаше много малко присъствие в тази серия, но беше запомнящо. Двамата с Ирфан веднага си допаднаха, една спонтанна, естествена близост се зароди от раз. Беше много сладка в смущението си от интервюто, и най- вече, когато подаде бонбончето на Ирфан. Той, от своя страна, помогна с рутина да преодолее вълнението от интервюто.

Сюлейман се смята за въздесъщ, но за неговият край ще помогнат Айше/ ако наистина е полицай под прикритие, или от любов към Ирфан/ Илай- от любов към Ирфан или да се освободи от него, и не на последно място синът му.

В последната сцена, когато Ирфан обещаваше много пари на Сюлейман,  мисля, че не са празни приказки само и само да ги освободи, в главата му се върти вече идеята за Вавилон, трябва само да си подреди мислите... но преди това, да видим, как ще се спасят от бетонирането  Grinning


Варна, Flowers Hibiscus благодаря за отговора. От руския превод разбрах, че го гонят заради оферти/но какви?/ сега ми стана ясно. Това, че колегата се е запътил към ректорският пост, го разбрах. Благодаря ти.

Mydream, Flowers Hibiscus много хубав коментар за серията, с удоволствие го прочетох!




===================================

Цитат
Ирфан: Трябват ми 1 милион лири.
Сюлейман: Преспи една нощ с мен и са твои.
Ирфан: Моля?!!
Сюлейман: Само една нощ с мен и парите са твои.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 11:29 от Lilims

# 410
  • Мнения: 7 101
Момичета, благодарности за интересните  коментари!Flowers Hibiscus

Днес - Бергита с приятелитеGrinning





# 411
  • Мнения: 5 713
Момичета, благодаря за  коментарите ! Flowers Hibiscus
Довечера и аз ще го гледам с руския превод.
Лили, много хубава снимката на Халит с Аслъ !
Още вчера забелязах, че са облечени с еднакви ризи.Smile

Лени, Flowers Hibiscus Purple Heart

# 412
  • Мнения: 11 116
Благодаря за всички коментари и новите снимки! Flowers Cherry BlossomFlowers Cherry Blossom

Халитко сигурно снима. Берг има време за всичко. Yum

Sweat SmileSweat SmileSweat Smile

# 413
  • Мнения: 11 116

Красива част от снимка!

Засега започват добре! Дано всеки път има такова изобилие от информация, снимки, коментари, тръпката да продължи, да има вълнения и теми, които предизвикват дискусия! Днес срещнах много интересни коментари в ТТ. Хората се вълнуват. Говорят  за насилието в епизода /например колко евтин бил животът на един телохранител и не само/, което видяхме, за човечността в днешно време, за парите изобщо, за забравеното добро. Епизодът определено отприщи вълна от мнения в социалните мрежи.




Ali John
@alicanglhsno
·
19h
Halit Ergenç.... Türk oyuncularının tanrısı diyebilir miyiz sadece soruyorum...

Халит Ергенч .... Можем ли да кажем, че си бог на турските актьори, просто питам ...
---------------

Ако съм разбрала правилно ще има нов фрагман.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 21:17 от Mydream

# 414
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Много ми хареса серията. Тематиката също, засяга теми, които ме вълнуват.
Еда е избрала Ирфан, защото е смятала, че той е непоклатим и бъдещето им е сигурно с него. Той ще работи, ще се грижи за тях и никога няма да им липсва нещо. Докато на Егемен не може да се разчита и той е ненадежден за баща. Но тя обича Егемен и най-вече синът й е нейното бъдеще и нейното всичко. Синът й ще е възпитан от Ирфан и ще бъде добър като него, външно прилича на Егемен - нейната голяма любов, какво по-хубаво от това. Синът й е ще бъде съвършеният мъж. Даже подозирам, че тя е разделила Ирфан и Илей. Нур се справи добре с ролята.
Много интересен сюжет. Много интересни развръзки може да очакваме. Но не смятам, че Еда ще пусне толкова лесно Ирфан, макар Егемен вече да знае за сина си. Тя ще иска да изстиска до край Ирфан.
Илей ми е симпатична както и Айше. И двете жени, които обичат/ще обичат Ирфан са много добри.
Големи трансформации на образи може да се очакват. Този сериал е попадение в десятката.
От няколко часа в главата ми се върти идеята, че името на сериала "Вавилон" е свързан с книгата, която чете Ирфан на Дениз, но и има нещо общо с друга книга "Най-богатият човек във Вавилон" и въобще Вавилон, градът на безкрайните възможности и на най-богатите хора в древността.

# 415
  • Мнения: 9 772
Благодаря за коментарите и новите снимки с Бергюзар Flowers Hibiscus

# 416
  • Мнения: 11 116
Мишел, привет!

Интересно предположение - за книгата, която Ирфан започна да чете с Дениз.

Всъщност той каза нещо от рода, ще прочетем, ще узнаем/видим, какви хора са живели във Вавилон - добри или лоши...

# 417
  • Мнения: 9 772
Добро утро Heart  Flowers Tulip  Flowers Hibiscus

Да започнем деня със синева...



И с красота Blush

# 418
  • Мнения: 11 116
Привет!

Нямам търпение да пуснат снимките за новия епизод, още едно фрагманче, ако може и някой момент от сета Yum

# 419
  • Мнения: 9 772
Не съм сигурна, каква е тази класация, предполагам седмична... Hands Clap Hands V Purple Heart



Ето още всички тв са тук Thinking





Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 11:20 от Lilims

Общи условия

Активация на акаунт