Канадски мами - /бъдещи и настоящи/ - 6

  • 13 277
  • 287
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево, усмихнато утро и от нас, Канадски Момичета!

Мамамаша, според мен това със нощното будене е период и ще отмине. Да не го мъчат зъбки Филип? И при нас имаше такива моменти, но вече са доста по редки. А за гърнето съвет не давам, защото сме доникъде с него! Ходихте ли вече до Виктория? Hug

Пупонка, и двете ли баби са в Благоевград, или ще се разхождаш из БГ? Целувки за Софийката и приятно достягане на багажа! Hug

Гери, поздравления за успешният съботен къмпинг. Отрано Ивонката я приобщавате към природата, а?! Търсите ли къща още? Hug

Дидка, целувки за Мишето и Викича! Hug

Чочка, а избрали ли сте някакъв подарък за Ерик? Hug

...като разбрах че кашлицата е естествената самозащитна реакция на организма да изхвърли нещо, а като даваме сиропи ние блокираме тази реакция и пречим на организма да се самоизчисти...
Щастливче, ама нали уж тез сиропчета помагат да се махнат налепите по гърлцето, които причиняват таз кашлица? Направо с тез лек-ва, съм доста объркана, това което преди си мислех че е полезно, вече се оказва вредно. През колко ли такива моменти си минала, и с Ели и с Любо. Hug Докога е франкофонският лагер на Любо? Hug

Хайде, Торонтски Мами/ не само в Мисисага/ събирайте се за среща, чакаме свежи и хубави отзиви/ а след осъществена среща Вашите постинги са именно такива!/ Hug

Лек и хубав вторник Ви желая!

# 211
  • Мнения: 327
[
Хайде, Торонтски Мами/ не само в Мисисага/ събирайте се за среща, чакаме свежи и хубави отзиви/ а след осъществена среща Вашите постинги са именно такива!/ Hug


Калида, аз откога ги врънкам за среща, но опитите ми досега са неуспешни. Предполагам, че всеки си е планувал уикендите и затова изоставаме със срещите. Но ще дойде момент, когато ще наваксаме и то с лихвите. Wink

Момичета, вие ме разбихте с тази теория за сиропа за кашлица. Спомнам си, че в БГ съм гледала реклама на сироп, който не подтиска, а спомага за отделянето на секрета.  Аз понеже не съм запозната с лекарствата тук, ще ми кажете ли какво се използва при болки в корема? Моят доктор е голям фен на Тайленола, но аз не бих го употребявала при болки в корема. Вие какво вземате в такава ситуация?

# 212
  • Мнения: 7 430
Момичета сладки - благодаря много за баклвичката - тази седмица пак ще правя, че всички много я харесаха - дано и този път стане апетитна Peace

.....а за мама - тя не е тук Tired ние ще си ходим след 55 дни  Party
Тази снимка на аватара е от лятото на 2004 когато си бяхме в Бг и бях бременна с ВикториО Wink

Ние днес с 5-6 майки празнувахме празника в парка - хапнахме си добре, пийнахме, побъбрихме си за Родината, поклюкарствахме Blush и ни бе супер готино.... Heart Eyes

Лека и усмихната седмица Ви пожелавам дами   bouquet

# 213
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Момичета, благодаря за милото посрещане.
А на тези, които ще пътуват за БГ да им кажа, че лекичко им завиждам ... така че да гледат да си изкарат много хубаво .. живот и здраве на пролет или на лято догодина се надявам и ние да си идем за по-дълго.

Шеметче, лека бременност Ти желая, а въпросите ще си дойдат с времето. Но дори и без тях, ще се радваме на Твоята компания! Поздрави на красивият Монтреал и едно погалване по коремчето, от нас с Даничка, става ли?! Hug
Направо сте уцелили момента - все още само лекичко се побутваме после сигурно ще е страшно като започне да подритва силно малкото човече. Четох, че вече можело да се чуе сърчицето на бебочето с просто ухо - само не знам как да си преместя ухото до там  Mr. Green татковците са привилегировани ... Simple Smile

Лека и приятна седмица и от мен нищо, че вече е вторник вечер Simple Smile

# 214
  • Мнения: 398
Мамита,

не знам кога пак ще се включа пак, ако мога утре - ще пиша пак. Много се вълнувам, пиша майли само до приятели в Бг, чертая графици и срещи. Смешки.

Взех последно едни пюрета за полета на беба, сега пък се сетих, че май няма да ми ги дадат да ги кача на борда - с новите проверки. Ще взема да видя сайта на летищата - има ли повече инфо, на авиокомпанията нищо не пише още newsm78

Купувах и последни подаръци - още малко кленов сироп се запасих и това е в общи линии от мене. Точно 2 години откакто не съм си била в БГ Laughing

Как ще е с малката такова дълго пътуване - какво ще прави в самолета. Калида, дали ще й разрешат да полази малко, че иначе  Cry Дано не ви разсмях много с последното

# 215
  • Мнения: 822
Poupon,не зная,с коя компания ще пътувате...Някои компании дават пюрета в самолета,други-не.Може да се обадите да питате поне това,за да си спокойна.Иначе ще можете да попълзите,не се притеснявай... Hug

# 216
  • Мнения: 7 430
Пупонка, лек полет до РОдината Peace и приятно изкарване
Ти с кои летиш

На мен пък ми казаха, че не разрешавали ръчен багаж в момента до второ нареждане  newsm78  но може би си зависи от компанията.
Дано докато тръгнем се нормализират нещата Peace
За лазенето - няма да имаш проблеми Wink

# 217
  • Мнения: 449
Poupon, лек полет ви желая и весело изкарване в Родината.

Мама на Криси, приятно изкарване и на вас на вилата.

Каролинка, приятна и почивна събота Ти желая, понеделник ли бяхте на обиколка на болницата? Hug

Обиколката на болницата беше в неделя, а в понеделник правих извънредния ултрасаунд заради малкото ми коремче. И тъй като съм в невидение за резултата няма какво ново да напиша. Нали знаете как безмълвно минава тук прегледа на видеозон и накрая като питах "Има ли някакви проблеми?" те ми казват "Нямаме право да ви дадем информация." и аз пак "Ама моля ви се трябва да знам. Как ще чакам още цяла седмица за резултата?" и жената (беше рускиня) ми казва "Съжалям, такъв е реда."
Ей с това още не мога да свикна.

# 218
  • Мнения: 318
Привет на всички,

Включвам се набързо да се държа в течение кой как е и какво прави  Grinning. При нас всичко по старому. Много приятели в момвента се връщат от ваканция в България и се обаждат, така, че това ми прави доста поводи за поизлизане. Изобщо не се и оплаквам от което. А и някак ми замириса на есен, та гледам максимално да сме навън с малкия.


Тути Фрути, целувки за двамата Ти малки купонджий- Максим и Летисия. Каката на ясла ли е, или се гледате вкъщи? ... Hug


Благодаря много Калидка за целувките, и аз ти изпращам за теб и Даничка. Летисия ходи на градина от юли миналата година, като изключим няколко периода през които си стоя в къщи за няколко седмици зимата или като бяхме в Куба, тя обожава градината си и ходи с голямо желание. И Максим го чака същата участ от догодина, живот и здраве. Напоследък нещо ни обхвана съмнение, че не й разнообразяваме живота достатъчно, затова в неделя ще ходи с баща си в един с музей с влакове, до там отиването е организирано пак с някакъв влак, тя много се впечатлява от влакове, самолети и полицейски коли. Надяваме се да й създадем положителни емоции.

Весел летен ден ви желая на всички и целувки на дечицата!

# 219
  • Мнения: 1 370
Здравейте момичета.  bouquet
Аз сега бях при Диди да се видим за малко, много ми е кофти като не сме близо до тях Rolling Eyes

Пупонка, лек полет и наистина провери за пюрето, защото вече от няколко места чувам, че е забранено да се носи в ръчния багаж, както и всякакви видове течности. Весело изкарване на родна земя. Ще чакаме да ни разказваш, изпълнени с приятни емоции истории.

Кроко ами те всички доктори тук са фенове на Тайленол-а. Те май друго не знаят newsm78. Водят го за универсално лекарство, при всякаква болка. За съжаление не мога да ти дам съвет, защото до сега не ми се е налагало да ползвам лекарство за болки в корема. Дано всъщост вече да си добре Praynig

Кали, измислихме ама не мога да го открия никъде. Бях харесала един полюлей на ферари. Ама се е свършил и няма да го има повече, защото е излезнала новата колекция.

Гери, важното, че ви е харесало, пък следващия път  ще останете за повече Simple Smile

Мама Маша и аз съм решила да започна да уча Ерик малко по-късно и изобщо няма да го слагам на гърне, директно на тоалетната (детска) чиния. Нека да започнат да разбират и тогава, поне според мен е така, за да не  се превърне ходенето да тоалетната, в стрес и за двамата. А за нощното будене, синът ми се отучи, когато го преместихме в самостоятелна стая. До 1 годинка спеше с нас и ми се е будил по 5-6 пъти на нощ. Напълно възможно е да са зъбки. Период е 100%, каквото и да е.

Тути Фрути, приятна разходка из музея. Ще бъде впечатляващо, определено

Ами това е от мен на бързо. Отивам да похапна, че нещо май огладнях
Лек ден с многооооооооо усмивки Heart Eyes Hug  bouquet

# 220
  • Мнения: 2 959
Добро и усмихнато утро, от нас, Канадски Момичета!

Пупонка, лек полет утре Ви желая, и дано всичко мине гладко. Целувки за Софийката! А за лазенето в самолета не мога да кажа, защото не съм се качвала на самолет от вече 4-5 години, но другите мами са Ти казали. Peace

МИНЕрВА, честито Ти ново обновяване- и ник и аватар. Целувки за малкият ти мъж- Дамянчо.

Дидолинке, а Ти избра ли компания вече/ с чехите или немските/ ще летите? newsm78

Нийче, честит и на Теб нов аватар. Дали ще го бъде концерта на любимката? Hug

Кроко1, мина ли стомаха?  Hug

Каролинка, наистина е неприятно това 1седмично чакане за резултата, аз такива чакания тук не съм имала/ да чукна на дърво! Peace/, но ще видиш че всико ще е наред. Може би в Онтарио е такава процедурата. Стискам палци в понеделник да ни зарадваш с весел постинг. Hug

...Четох, че вече можело да се чуе сърчицето на бебочето с просто ухо...
Шеметче, не само сърчицето, че то вече си е едно напълно оформено малко бебче. Момченце ще е нали? Появи ли се вече linea nigra на корема?  Hug

...Летисия ходи на градина от юли миналата година, ...
Тути Фрути, знам че красавицата Ти ходи на градинка отдавна, но имах впредвид за летните месеци. Нали Лолитката писа за някакви ваканций в градинките в Монтреал, но явно не във всички е така. Дано неделното посещение на влаковият музей наистина бъде страхотно развлечения за татито Ви и малката Ви принцеска. А за Мама, Максим и Бабата какво ще е развлечението? Честити ти нови подписи. За пръв път виждам двете ти слънчица- да ги разцелуваш от нас с Даничка, моля. Heart Eyes

Чочка, а каква е таз страст по организиране на сватби? Хоби от БГ ли или го откри в Монтреал? newsm78 Успех с подаръка, дано да успеете да намерите търсеното! Hug

Мамамаша, оправи ли се вече Филип след последните ваксини, дано да е така.  HugА защо ВС слагат хеп. Б, тук го слагат след 12год. възраст? newsm78

Лек и хубав ден Ви желая!

# 221
  • Мнения: 676
Здравейте сладуранки,

Ето и аз да се разпиша за тази седмица Laughing

Poupon лек път и поздрави на БГ от нас.
Разбира се, 4е съм в Торонто и няма изгледи да го напускам скоро (освен до Ниагара), но нали няма да съм аз ако поне веднъж не се обадя неподготвена Grinning


Калида, наистина, за какво се моли твоята сладурана? Представям си колко е сладка!


Сигурно за братче  Wink

Ние сме добре, караме я някак си. Майка ми много се изнерви от престоя си в Канада и затова съм решила ве4е да не каня никой сам, а по - семейно  Simple Smile

Раян ве4е е записан на градина от 4 Септември. Аз много се притеснявам как ще се справи и от сега го подготвям и му обяснявам. Оба4е така като гледам как ме зарязва когато види деца, май той ще се справи, а аз не  Grinning


Лека ве4ер на вси4ки.

# 222
  • Мнения: 563
Здравейте момичета Simple Smile
Само се разписвам тази седмица, че срам ме хваща като ви гледам колко сте редовни в канадските теми  bouquet
нищо ново при нас, радваме се на хубавото време Grinning
поздрави на всички, леко пътуване на заминаващите в Бг, на вече пристигналите приятна ваканция Simple Smile
леко бременеене на Каролина и всички бременни мами Sunglasses

Калида,  bouquet
Дивианка, къде се изгуби newsm78  Heart Eyes

лека седмица на всички Simple Smile

# 223
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро, Канадски Момичета!

Краси и Гери, и аз незнам точно за какво се моли, но дано стигнат молитвите й там където трябва. Hug Краси, Майчето за 1год ли беше при Вас, как ли издържат Татко ти и брат Ти без нея? Hug Лека работа Ти желая, имаш ли планове за почивните дни вече?

Силви, поздрави и на Вас с Коко и лека работа! Hug

Торонтски мами, приятна срещичка днес, и после да се похвалите, чухте ли?! Hug

Слънчев и светъл Четвъртък Ви желая!

# 224
  • Мнения: 7 430

Дидолинке, а Ти избра ли компания вече/ с чехите или немските/ ще летите? newsm78

Да, ще пътуваме с Луфханза - малко са по-скъпички от чехите, но все пак са за предпочитане Wink
...а който иска да пътува с английските авиолинии - билети бол и са на страхотната цена от 850$ #Crazy

Чочке и на мен ми е кофти, че си далеч Cry

Общи условия

Активация на акаунт