Искам бебе, но съм сама...

  • 25 592
  • 1 572
  •   1
Отговори
# 1 455
  • София
  • Мнения: 35 332
Сирен, защо все към патологии дърпаш?

Мисля, че е в отговор на образа на бащата-злодей, от когото трябва да се спасяват децата чрез елиминирането му още в лабораторията.
Не, не мисля, че е това.

# 1 456
  • Мнения: 30 802
Защото имат потенциала да творят проблеми. Иначе ако всичко е нормално, то ще си стане естествено. Вкл. и влечението към мъже, когато му е времето, плюс акъл да се отсеят хубавите.

И защото когато стане дума за майчинство, като че ли хората ослепяват за кривините, все едно всяка майка е добра майка. Ами не, не е, дори и "любящите" невинаги са еднозначно добри майки.

# 1 457
  • Paris, France
  • Мнения: 14 396
Разликата е, че детото с починалия баща трябва да живее със снимките, спомените и тъгата на цялото семейство за загубата. Детето от донор не е обременено по тази линия. Ако е в някое по-затворено общество, вероятно ще има други негативи, но в никакъв случай няма да са съвсем като на първото дете.

Детето на починалия може и да няма никакви спомени и снимки от умрелия родител. Има.много тъга. Баба ми не помнеше майка си и никога не я беше виждала на снимка, защото е умряла докато са бягали и снимки и албуми са последното, за което са.мислели. Голяма мъка и беше това. Сестрите на майка и и бяха описали майка и, доколкото могат, знаеше как изглежда рода на майка и, грижеха се за нея, дадоха си цялото наследство на баща и (който стана гарант и го загуби), обзаведоха и кухнята и банята като купи апартамент и бяха плътно до нея, в добро и зло. Децата на мъртвеца имат роднини от негова страна, негови близки, приятели, подкрепата им. Имат семейна история и са били желани от покойния. Получават пенсии, наследяват, имат нещо, което да им напомня за него.

Всяко дете може да остане сирак, но детето на донора е предвидено като ничие, без баща и всичките последствия от това, които никак не са приятни.

Предпочитам спомени от баща и да зная рода си пред това да не знам как изглежда оплодителя и ако майка ми се окаже властна кукувица да няма на къде го да се оплача.

# 1 458
  • Мнения: 6 899
......Всеки родител, с акъла и сърцето си имам предвид, бил мъж или жена, тръгва към създаването на дете с отговорност и съзнание, както и намерение за любов и всичко онова, което даваме на децата си. .......
Докато тук виждаме съзнателно решение, желано и обгрижвано дете и поемане на всички отговорности и последствия от решението. Това ако не е любов и желание за дете, не знам кое е.

Ти сама си отговаряш - всеки любящ родител иска най-доброто за детето си. От колкото и кладенеца вода да носите, още не е измислено по-добро от това да имаш майка и баща. Ама то имало изроди, пък не знам си какво можело да стане и т.н.  Всичко може, но защо ти да го да залагаш от самото начало.
Да, може да е желание за дете, но те и любов към него.

# 1 459
  • Мнения: 30 802
Аз пък не мисля, че желанието на самозаплодените за дете е толкова силно. Дори в името на детето, не се прежалват за мъж. В смисъл - нали го обичаш това дете? Ми намери му татко, научи се как, свали ги тия гащи, хвани някой хубав, недей бърчи нос...

# 1 460
  • Paris, France
  • Мнения: 14 396
Аз пък не мисля, че желанието на самозаплодените за дете е толкова силно. Дори в името на детето, не се прежалват за мъж. В смисъл - нали го обичаш това дете? Ми намери му татко, научи се как, свали ги тия гащи, хвани някой хубав, недей бърчи нос...

Не съм съгласна. Тези, които познавам силно искаха дете и си отгледаха децата, повечето в лукс и с много грижа. Не, че не се прежалват за мъж. Половината имаха кандидати. Мисля, че не искаха да се заробват в зависимост от желанията на мъжа, не искаха да трябва да контактуват с него заради детето, да прекарват вечерите си с него. Някои не харесваха факта, че мъжът до тях има деца, че е женен, възрастта му. Всички такива жени искаха да си гледат децата точно както те искат и никой да не им се меси.

Хм, половината редовно сваляха гащите и на за кой да е. Другата половина нямаха време и желание и никога не са искали връзка с мъж. Абсолютно всички са отгледани в семейства. Нито една не е родена без баща или да няма контакт с него. Повечето живееха далече.

Не твърдя, че такива жени са лоши, а че за детето е по-добре да има и баща или поне да знае кой е.

# 1 461
  • София
  • Мнения: 35 332
Аз пък не мисля, че желанието на самозаплодените за дете е толкова силно. Дори в името на детето, не се прежалват за мъж. В смисъл - нали го обичаш това дете? Ми намери му татко, научи се как, свали ги тия гащи, хвани някой хубав, недей бърчи нос...

Ти тъй ли хвана новия?

# 1 462
  • Мнения: 30 802
Не, пишехме си поеми от по хиляда реда на древнокитайски и си говорихме за философия.

По принцип сексуалността е част от здравите отношения мъж-жена, или се лъжа?

# 1 463
  • София
  • Мнения: 35 332
Всички самотни родители, ма, намерете бащи на децата си! Сирената е казала как 😂

# 1 464
  • Мнения: 30 802
Ако искат да намират, ако искат да не намират. Нали твърдят, че можело ехей, да срещнат Супер Голямата Любов и да ударят Тристан и Изолда в земята? Ми да я срещат, не е забранено, даже е идеално. Нали това е идеята - раждаш дете от донор, а мъжа- после го търсиш.

Не че нещо, ама и с дете, и без дете, ако искаш мъж, не се минава без сваляне на гащите.

# 1 465
  • Мнения: 15 356
Всички самотни родители, ма, намерете бащи на децата си! Сирената е казала как 😂
Ма колко са загубени тия жени дето сами гледат деца,ма запасали си гащите до ушите,гледат в земята..
Ами майките им и те къде спят,ми сватосвай си детето бе!Уреди му провайдър и ресурси!
Сирен,Сирен ,пак ти казвам-плюй през рамо,да не ти идва до главата,че едно е да пишеш тука,друго е като го изпиташ.

# 1 466
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Всичко може, но защо ти да го да залагаш от самото начало.
Да, може да е желание за дете, но те и любов към него.
Не съдете така прибързано, че току виж излязло, че и нашите и вашите не са от любов. Не се е сетил някой, не е рекъл. Сирената, дето тук се утрепа да обяснява защо не бива, са я наричали лоша майка и не знам си каква, щото са се хванали за нещо, което им се струва нередно. Обаче на нея й се струва редно. Не знам вече как да кажа, че всеобщите схващания за най-добро не са валидни за всички. И тези, които се се решили на стъпки, неодобрявани от обществото, си имат своите основания, а ние не сме никакви, за да им казваме кое е най-доброто за тях и децата им.
Темата е стигнала нови висоти, по-скоро падения. Сега стигнахме до това, че да направиш дете, се иска само мъж и сваляне на гащите. Ами добре.

# 1 467
  • Мнения: 6 166
Падения са. Едната се самозаплодила, а другата като притиснала мъжо да й стане провайдър, че контрацепцията не проработила е голяма работа, в съседната тема пък - момичето забременяло, ама всички - махай го, че бащата не струва.

Накрая излиза, че собствената съдба е най-правилната, най-хубавата приказка с щастлив край и всеки, който има друга съдба - никакво уважение към пътя им.

# 1 468
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А в една друга тема - що не щете да раждате. Верно няма угодия и затова най-редното е човек да си взема решенията сам и много-много да не дава ухо кой какво казал.

# 1 469
  • Мнения: X
Сега стигнахме до това, че да направиш дете, се иска само мъж и сваляне на гащите. Ами добре.
Поне откакто жените носят гащи, това се иска, да.
Преди това са можели само да се запрятат.
Но при всички случаи е необходим мъж - дори и във вид на семенната си течност.

Общи условия

Активация на акаунт