Искам бебе, но съм сама...

  • 25 569
  • 1 572
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 30 802
Не, животът въобще не е толкова непредсказуем и клишетата работят доста добре впрочем.

И да, за мен е супер смислено да търсиш добра връзка с мъж, това дава много, особено след като детето изхвърчи.
Сирен, около мен има много примери на жени инвестирали много във връзка с мъж и накрая останали с пръст в ...
Чукай на дърво да не станеш и ти една от тях .
Все пак имаш вече един провален брак, предполагам знаеш, че понякога нещата не протичат така както ги плануваме.

Да, и има достатъчно инструменти, житейски и законови, та да се защитиш максимално. А как решаваме, че след като семейството е толкова рисково, то самотното майчинство по избор ще е пей сърце и безоблачно? Ми ако там дойде нанагорце?

# 91
  • Мнения: X
Детето не е притурка на майка си. То е човек. Как така с лека ръка решавате да го лишите от баща. Авторката е млада, има време да срешне подходящ татко на децата си.
Плюс безкрай от мен. И какво значи да СИ направя дете? Това да не е домашен любимец, когото вземаме за кеф?

# 92
  • Мнения: 30 802
На тия жени им е нещо супер абстрактно, малко като научен проект плюс игра на кукленца.

И работата става - аз съм сама и независима жена. Ще си родя дете, ако нещо се обърка - родата да му мисли и да го играе гръб. Като минимум, може да се гътнеш и да оставиш майка ти и баща ти на стари години с невръстно дете.

# 93
  • София
  • Мнения: 10 642
Без да си била в такава ситуация нямаш право да определяш на кого какво му е абстрактно и на кого реално!
2 години вече нямам нищо абстрактно в живота си. Детето ми е съвсем истинско със всичките безсънни нощи, рев, тревоги, смях и най-вече щастие

# 94
  • Мнения: 8 020
Ами някои хора предпочитат да не живеят в страхове и да не се подчиняват на обществените догми. Това е положението. На който не му харесва да си живее в балона. Hands V

# 95
  • Мнения: 24 467
Детето не е притурка на майка си. То е човек. Как така с лека ръка решавате да го лишите от баща. Авторката е млада, има време да срешне подходящ татко на децата си.
Плюс безкрай от мен. И какво значи да СИ направя дете? Това да не е домашен любимец, когото вземаме за кеф?

То не случайно го е природата измислила да не се прави само и от един човек само.
Иначе писах - най-лесно е да се създаде, респективно вземе, дете. Не това е въпросът.  Но трябва да е осмислен осъзнат акт, а не в отговор на това, човек останал сам след дълга връзка, да си търси симбиотичен заместител. Детето не може да е такъв.
Подобно нещо е добре да се прави и на един по-осъзнат етап в живота на родителя.

# 96
  • Мнения: 30 802
Ами как да ти кажа, не ми е абстрактно. Гледала съм малко дете с гръб от родители известно време...ами не е същото като да има татко наоколо. При това аз съм разведена, има татко там някъде и го взима от време на време.

Но също така според мен децата искат много ресурс - колкото повече, толкова повече. И да се нагърбиш да осигуриш всичко...трудно ще стане, ако не си Парис Хилтън.

# 97
  • Мнения: 6 622
Сирен, около мен има много примери на жени инвестирали много във връзка с мъж и накрая останали с пръст в ...
Чукай на дърво да не станеш и ти една от тя

Да, и има достатъчно инструменти, житейски и законови, та да се защитиш максимално. А как решаваме, че след като семейството е толкова рисково, то самотното майчинство по избор ще е пей сърце и безоблачно? Ми ако там дойде нанагорце?
И семейството е рисково и самотното майчинство също. Аз не съм против семейство по принцип, но ако мина една определена възраст и нямам партньор или изглед да намеря подходящ скоро, бих избрала да имам дете от донор пред това да нямам изобщо дете.

# 98
  • Мнения: 6 856
Да имаш майка И баща било остаряло.... Не е и няма да остарее.
Да понякога се случва жена да отглежда сама дете/деца, но изначално да го заложиш. Да си отговорна за такъв избор за живота на друг човек ми се струва нередно. Децата са хора и ще им се наложи да живеят с тази избор цял живот, който може и да е 100 години.

# 99
  • Мнения: 15 356
Да имаш майка И баща било остаряло.... Не е и няма да остарее.
Да понякога се случва жена да отглежда сама дете/деца, но изначално да го заложиш. Да си отговорна за такъв избор за живота на друг човек ми се струва нередно. Децата са хора и ще им се наложи да живеят с тази избор цял живот, който може и да е 100 години.
Не е остаряло да имаш майка и баща,кой е казал това?Въпроса е че една сама жена има право да е родител.Това е.Ако не й е провървяло с мъжете да се гръмне ли?Или да живее със 100 котки?Много по-смислено е да даде живот.

# 100
  • Мнения: 715
Аз имам позната, която роди от донор. Страшно красива жена и в много добро финансово състояние. Много добра душа е, и си признава, че е трудно без баща. Обаче като се замисля, на някои деца им е трудно и с бащи. Някои бащи си пропиват парите, изгубват имотите си, играят хазарт, тоест децата нищо не наследяват от тях. Освен, че си знаят корена, от какъв човек са произлезли, друга полза не извличат от баща си.

# 101
  • Мнения: X
Без да си била в такава ситуация нямаш право да определяш на кого какво му е абстрактно и на кого реално!
2 години вече нямам нищо абстрактно в живота си. Детето ми е съвсем истинско със всичките безсънни нощи, рев, тревоги, смях и най-вече щастие
А ако 8 години съм била сам родител - и баща, и майка на двете ми деца имам ли право да изразя мнение по въпроса? Дъщеря ми беше бебе, когато баща ѝ почина. До 5-годишна дори не знаеше, че съществува думата "татко". Изобщо не можеше да схване за какво става дума, какво е това нещо. И въпреки, че децата ми са щастливи и без особени дефицити, аз съм наясно, че те са лишени от нещо жизнено важно. Не, че мога да направя нещо по въпроса, но се старая да не си завирам главата в задника като щраус.

# 102
  • София
  • Мнения: 10 642
Цитат на: Dincho linkу=topic=1166589.msg39922840#msg39922840 date=1577794568
Да имаш майка И баща било остаряло.... Не е и няма да остарее.
Да понякога се случва жена да отглежда сама дете/деца, но изначално да го заложиш. Да си отговорна за такъв избор за живота на друг човек ми се струва нередно. Децата са хора и ще им се наложи да живеят с тази избор цял живот, който може и да е 100 години.
А ако изборът на баща не е бил добър няма да му се налага???
Така или иначе никое дете не прави избор, изборите винаги ги правят родителите. Не можеш да ме убедиш, че твоят избро е по-правилен от моя!

Без да си била в такава ситуация нямаш право да определяш на кого какво му е абстрактно и на кого реално!
2 години вече нямам нищо абстрактно в живота си. Детето ми е съвсем истинско със всичките безсънни нощи, рев, тревоги, смях и най-вече щастие
А ако 8 години съм била сам родител - и баща, и майка на двете ми деца имам ли право да изразя мнение по въпроса?
И според теб ли ситуацията ни се струва абстрактна?

# 103
  • Мнения: X
Нандин, допълних по-горе. Не точно абстрактното е проблемът.

# 104
  • Мнения: 30 802
Детето е двегодишно. Изчакай да стане тийн и да почне да чете научна фантастика, може да изпадне в екзистенциална криза...

Общи условия

Активация на акаунт