Любители на Котки - Тема 141

  • 52 227
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 486
Търся методи за отучване на котки да ровят в градинките с цветя, а да ходят извън тях? Тъкмо са поникнали луковиците, а и напролет семена ще слагам - все на рохката почва ходят. Като ги видя им се карам, ама не мога да ги дебна постоянно.

# 541
  • София
  • Мнения: 16 199
Барни "онождаше" играчки, нищо че беше малък, и след това играчките миришеха особено (не на урина, нали се сещаш). А това, което ти описваш, котараците го правят, ако чуят/усетят разгонена женска. Те нямат обособен период на разгонване, готови и можещи са по всяко време, само да усетят сигнал от женска.

# 542
  • София
  • Мнения: 6 157
noragami, моят рижав дивак също като Барни е кастриран на 4,5- 5мес. Маркираше неудържимо, нямаше как да чакам още няколко месеца. Още повече, че съществува вероятността маркирането да стане устойчив навик и да остане след кастрацията. При моя продължи още около месец, добре, че после престана. И двамата ветеринари, с които говорих тогава не изразиха мнение против ранната кастрация, особено при започнало маркиране. Нашият си падаше по едни пухкави одеяла, които и сега си харесва и понякога се опитва да прави онези движения върху тях.

# 543
  • Мнения: 9 836
И възглавница му дадох и един плюшени пуловер, не проявява интерес, но и от петък не е препикавал нищо. Ако в понеделник почне на ново, може и плюшка да му вземе. В друг форум видях, че някакъв котак си имал 5-годишна приятелка плюшена лъвица Grinning

# 544
  • Мнения: 3 729
Здравейте, да попитам нормално ли е писански да ме гризка постоянно, докато се гушкаме. Снощи скачаше от пода във въздуха да ме гризне, аз бях на дивана легнала. Преди няколко вечери лежеше върху мен и дойде внимателно и ме гризна по брадата. И сега по бузата пак със скок лежеше вурху корема ми и ми се метна, няма поражения никога, но ме плаши.

# 545
  • София
  • Мнения: 3 484
Така пътува Блек до Пк- проснат на таблото (задните му крачета са на едното ми коляно), пречейки



А Сивко, милият, няма никакъв шанс Блеко като си е вкъщи... и  е тъжен зад оградата (поне е сит и има храна за 10 дни)


# 546
  • София
  • Мнения: 4 714


Ама какво написахте за 2-3 или повече дни????

# 547
  • София
  • Мнения: 6 219
Върнахме се от ветеринар. Кастрация след 10 месец, дотогава ще търпим. Дадоха и някакви билкови успокоителни. Не знам как ще избутаме до тогава.
Изрязаха му ноктите и ми е сърдит освен това.
Бях ви питала и дали след като сухата му храна е бебешка и мократа трябва да бъде. Ветеринарят каза, че може, вече е голям, та поне нещо хубаво разбрах.

Не знам защо отлагат по този начин. Сума хора и около мен си кастрираха мъжките котаци рано.
Попитай на друго място.
Барни от темата също беше кастриран рано.

Видях дискусията. Изобщо не стоплих, че вече може да сте го обсъдили. Имам приятелка, която без никакъв проблем, котето беше на около 5 месеца - заведе го и го кастрира. И то в някакъв близък квартален кабинет.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 09:05 от В@ня

# 548
  • София
  • Мнения: 3 484
Така работим с Мацоца Joy



Сутринта не ни посрещна, както обикновено и започна едно обикаляне, едно викане "Маци, Мациии..."- всички я търсихме. Явно беше отишла да си хване закуска.
Дадох и хапче за обезпаразитяване и чакаме да минат няколко часа.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 12:06 от AnyHr

# 549
  • Мнения: 40
Момичета, ще вземам кученце бебе, порода Джак ръсел или покрай нея /не е от развъдник кученцето, от човек ще го осиновявам/. Моето момче - Чипс - е на 2 г. и половина. Как да направя срещата им плавна и безболезнена за двамата? Има ли някоя от вас, която да има и кученце, от колко време са заедно? Кой е бил бил пръв в дома - кучо или котьо? Моля за споделяне на опит, ако имате!
Благодаря!

# 550
  • Мнения: 5 300
"Ех, колко е тежък котешкият живот..." 😂

# 551
  • София
  • Мнения: 16 199
Тежък, я! По цял ден те мачкат и решат!

# 552
  • Мнения: 9 836
Ето ви и един измъчен смръдльо

# 553
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
И една току-що вечеряла пупа. Joy

# 554
  • Мнения: 1 471
Ползвали ли сте сух шампоан за котьовците? Изкъпахме Марсел , но е ужааасен. Не се е измило въобще от козината му, само опашката е Що годе добре. Още една баня толкова скоро ще му дойде в повече. И без това е стресиран все още и ходи приклекнал из вкъщи и само спи 😔 лошото е ,че и мирише на използвано олио😔

Общи условия

Активация на акаунт