Любители на Котки - Тема 141

  • 52 194
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 13 151
Май хормони бушуват, а е минала година от кастрацията.

Блеки на каква възраст го кастрира?

И аз забелязах същото. Sad Явно който е закъснял с кастрацията, трябва да си носи последствията завинаги. Рижко си е разгонен. Единственото положително е, че не маркира и тоалетната им не мирише на разгонен котарак. Иначе е неспокоен, вие, иска да отива на балкона, гони Кирчо и Боги, захапва ги и ги прекрачва. Наско също е доста агресивен в последните 2-3 седмици, в които и уличните котки са пощурели. Не знам дали гледа от Рижко или така му идва от вътре, но и той захапва Боги и Кирчо отзад зад врата и ги държи да не мърдат. А с Наско определено доста закъсняхме заради здравословните му проблеми. Рижко изобщо не знам кога е кастриран, но при уличните котета женските са винаги с предимство. Най-вероятно е бил поне на 2-3 години. А Кирчо, който кастрирах при първите признаци си е спокоен и не го вълнуват тези неща. Жалко, че трябва да търпи чуждата агресия.

Не чакайте да се изградят навици!

Arwen88, сега те прочетох. Котките се разгониха още на студеното. Съдя по двата мъжки тигъра, които заеха мястото на Рижко пред входа. Но все още са винаги нащрек и макар да идват до чинийките, все още изчезват при всяко рязко движение. Няма как да се хванат за кастрация. Стискам палци красавицата да издържи до датата!

Невероятни красоти сте показали! Heart EyesHeart EyesHeart Eyes

# 661
  • Мнения: 855
Здравейте, идвам с отчет. Кастрацията мина, отне около 40 минути и 20 минути след това ни казаха да си го вземем. Дадоха инструкции да дадем малко мека храна след 2-3 часа и по малко вода пак след толкова и да промиваме раната с йодасепт разтвор, няма шевове. Сега сме така:


Завих го, защото са му студени ушите, а прочетох, че може след упойка да имат хипотермия пучовците. Та в момента съм легло и това е. Мисля че всичко е наред иначе, надявам се да се освести скоро.

# 662
# 663
  • София
  • Мнения: 6 219
Позаспал поздрав... леко кисел, че леглото мърда!

# 664
  • София
  • Мнения: 13 151
Здравейте, идвам с отчет. Кастрацията мина, отне около 40 минути и 20 минути след това ни казаха да си го вземем. Дадоха инструкции да дадем малко мека храна след 2-3 часа и по малко вода пак след толкова и да промиваме раната с йодасепт разтвор, няма шевове. Сега сме така:


Завих го, защото са му студени ушите, а прочетох, че може след упойка да имат хипотермия пучовците. Та в момента съм легло и това е. Мисля че всичко е наред иначе, надявам се да се освести скоро.

Пухчо сладък! Да му минава бързо!

Да не се плашиш! Събуждането от упойката е постепенно. Ще стане, ще тръгне и може още докато ходи да заспи отново. Може и да се изпусне. Храна и вода му дай чак, когато се освести напълно. Иначе може да се задави докато е полузаспал.

# 665
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ивекс, Impatiens, ето я Късметка като я намерих:

Историята ни започна на 17 юни 2014 г., до една баничарница в Трошево, квартал на Варна е това. Отивах с колата на работа и сутринта я фиксирах, но не я взех - нямаше да ме има цял ден, а да я държа затворена в колата на строителен обект не беше опция, нямах готовност. Обаче и обещах, че вечерта ще се върна, аз там живеех много близо, и ако е там ще я взема. Там беше, взех я и така вече 5 години не се разделяме.

# 666
  • Мнения: 15 317
Ооо, какво сладко мишленце е била Късметка. Мире, избрала те е и те е дочакала. Така са котанките, те избират нас, не ние тях. Мая си намери Джастев и го осинови, а после и мен. Joy

Слънце, каква мила душичка е твоето слънчице. Всичко ще е наред. Hug

# 667
  • Мнения: 855
Таня, май мина вече много заспалия период, сега се буди да се ближе доста, после идва и пак спи, но докато ходи си изглежда стабилен, за разлика от началото. Надявам се, че няма какво да направи с това близане на раната. Йодата не е опасна, нали? Grinning Благодаря ви! Heart Май влизам в клуба на притеснените.

# 668
  • София
  • Мнения: 16 197
Не е хубаво да се ближе раната, може да я инфектира слюнката. Не можеш ли да му направиш боди от чорапогащник?

# 669
  • София
  • Мнения: 13 151
Навремето докторът ни беше казал, че не е проблем да ближе раната, стига де не се наранява с хапане, дърпане и подобни. Едно боди ще я спарва и ще заздравее по-трудно.

# 670
  • Мнения: 855
Аз като цяло не виждам и рана, явно е бил много малък разрез, само се ближе като го наблюдавам.

# 671
  • Мнения: 2 369
Маритка, добре си ни дошла! Е айде кажи какви заглавия си им турила де🤗 Ама и ти какво котешко царство си им обзавела, не е истина! Големи ти бяха мераците за котешко гуш и милувки, дано само най-прекрасни и щастливи моменти имате заедно!

Yellow giel, не се бави с кастрацията, ако искаш котето ти да е здравичко дълги години! Моята котка е кастрирана на 4 месеца, сега е 10-годишна и е здрава като кремъче, пу-пу! Котка, която се разгонва, а не ражда, получава кумулативно натрупващи се високи нива на естроген, което води до много висок риск от карцином на млечна жлеза. Затова съвременната ветеринария препоръчва като най-щадяща здравето на котки и кучета кастрирането преди настъпване на първо разгонване.
Имаме вече. Свикват и се чувстват с всеки час все по-добре. Общо взето са много лесни и примерни. Свикнаха вече и със затворена тоалетна, нямат претенции за храна (засега), харесват им "мебелите" им и играчките. Абе супер са! Даже гаджето (мда още сме гаджета на някакво по-хлабаво ниво) дойде специално заради тях, че искаше да ги види. Той го игра бавачка снощи, че аз и мама ходихме на пиано бар (детето гледА). Очаквам скоро и мащехата, и сестра му да се появят, че и те са коткарки🤣😁 Къпах ги успешно, вече бродят из апартамента, но после пак ги осамотявам по някое време....така периодично. Мисля, че вече свикнаха. Гледам, че не прилазват на пребежки, а си ходят и клатят опашки (малкото не още съвсем, но и то свиква).

Един въпрос: как да ги науча да не се качват на масата и на плота в кухнята? Котки обичам, но косми в яденето не обичам категорично🤣 Единствените забрани всъщност са това. Сега ще купя мрежа за балкона да оградя и май някакви комарници на прозорците, че много ме е страх да не ми избягат. Как си пазите котките да не ви бягат през входната врата?

# 672
  • София
  • Мнения: 13 151
marittaa, пробвай да облепиш плота с кръгчета тиксо с лепкавото навън. Така като скочат, ще се стреснат много. Обикновено ако им се случи няколко пъти, мястото става "опасно" и спират да се качват. Обаче това няма да разреши проблема. За съжаление космите са навсякъде. Колкото и да се стараеш, все ще намериш косъм на неподходящо място. В един момент ще претръпнеш. Laughing

# 673
  • София
  • Мнения: 6 088
Честити котаци! Чакаме снимки! Simple Smile

Мади не напира да излиза през входната врата, но все пак съм с повишено внимание и протегнат крак при отваряне.

Ето как изглеждат телесата в кашон Blush


# 674
  • Мнения: 9 822
Ади бяга супер бързо от вкъщи, ляга на черджето на съседите, показва ми корема си и ме чака да го вдигна на ръце и внеса вкъщи. Принцът ми той Grinning

Общи условия

Активация на акаунт