Любители на Котки - Тема 141

  • 52 332
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 2 092
Маритка, добре си ни дошла! Е айде кажи какви заглавия си им турила де🤗 Ама и ти какво котешко царство си им обзавела, не е истина! Големи ти бяха мераците за котешко гуш и милувки, дано само най-прекрасни и щастливи моменти имате заедно!

Yellow giel, не се бави с кастрацията, ако искаш котето ти да е здравичко дълги години! Моята котка е кастрирана на 4 месеца, сега е 10-годишна и е здрава като кремъче, пу-пу! Котка, която се разгонва, а не ражда, получава кумулативно натрупващи се високи нива на естроген, което води до много висок риск от карцином на млечна жлеза. Затова съвременната ветеринария препоръчва като най-щадяща здравето на котки и кучета кастрирането преди настъпване на първо разгонване.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 19:32 от detelistna.4etirilinka

# 646
  • Мнения: 15 366
Ох, Мире, много обичам чувството ти за хумор. А мамина дунда я обожавам. Heart

# 647
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Късметка. Joy
Умирам от смях с нея, страшна физиономия има.
Мире, Късметка къде я намери?

# 648
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
А аз не съм видяла, че на паспорта има място за снимка!!! Викам - варненските паспорти са пО така от нашите, по-елегантни, по-европейски. Скачам като ужилена, разгръщам и какво да видА - същият е, но снимка нямаме.

Скрит текст:
Ако някой знае как се слага застреляното ударение, моля да ме светне, че ми писна да го замествам с главни букви

# 649
  • Мнения: 1 708
Помня историята на Късметка, но Мира да разкаже. Аз искам да помоля:
 - Мира, пусни снимка на Късметка като малка, още тогава ме впечатли това коте и не даваше никакви признаци каква космата ще стане Simple Smile

# 650
  • Мнения: 872
Миже да ѝ казвате на галено Косматка. Joy

# 651
  • Мнения: 11 322
Моят разбойник получава 2-3 пъти дневно по една моя шепа от гранулите и от една малка консерва по 1/3 му сипвам на 3 пъти.
Малък пухчо и една кадифена лапа.

# 652
  • Мнения: 5 300
Вкарал е невинния поглед след белите, които сътвори, имаме 2 запалки и 3 химикала под дивана. 😂

# 653
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Панта нищо не е направил 😏
Ние имаме няколко дупки на пердетата в хола, които сложихме преди Коледа и избирахме два месеца, напасвайки😏🙄🤪
Оня ден нали ви писах, че се беше закачил на завесата. Направихме домашен цитрусов разтвор, напръскахме завесите и тюла, имам чувството, че го предизвика повече🤔 Иначе вчера и днес е супер активен на кака сладурчето то 🤗
Ето го в апартамента му преди няколко дни ( където ви казах, че стои, когато е апатичен)

# 654
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 797
Благодаря. Видях този сироп ама не знам дали ще помогне. Котешките глисти за разлика от човешките при хората не стоят в червата а ларвите им мигрират из органите. А въпросния сироп май помага по-скоро за тези паразите, които са в червата. Надявам се да съм се притеснила излишно.
Не се притеснявайте наистина. Може да проверите, направете си изследвания. Не знам какво време трябва да мине, за да се проявят, но питайте. Мисля, че са изследва фецес, но вижте в каталога на някоя лаборатория.
По принцип ларвите трябва висока концентрация, за да се зарази човек. В слюнката и в стомаха на човека има киселини, които ги убиват. Не става толкова лесно. Но ако се притеснявате, изследвайте се.
В момента моята котка Дуся сигурно има глисти, съдейки по звуците които издава понякога - нещо като кашлица, идваща от корема. Това е признак на наличие на глисти. Трябва да я водя на ветеринар, за да я обезпаразитим. Така обезумява и драска, като се опитвам да й набутам таблетка, че ми се отщява да се боря с нея. Цял ден си я гушкам, няма да го пъдя животинчето я.
Един път преди години се изследвах, защото си мислех, че няма начин да не съм хванала, от пипане на толкова котки, включително бездомни. Но нямах.

# 655
  • Мнения: 1 628
Да ви покажа моята офисна "Мама"

Много, много е красива
А тук е с децата й

Толкова много ми легна на сърцето, че обмислям варианти, как да я взема в къщи, въпреки, че е почти невъзможно. Но все пак си мечтая да е моя котка 😢

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 23:40 от gabidi

# 656
  • Мнения: 860
Здравейте. Ние от 20 дена си имаме един малък котарак - на около 5 месеца и се казва Пиксел.Котето е било улично и една жяна го е намериля в студа на 04.12 и го е прибрала. Котето е било обезпаразитено с Vitaminthe на 04.12 и на 14.12 - уж не е имало паразити.
Ние си го взехме на 3 Януари и не му дадохме веднага хапче. След като го прегледа ветеринар и му сложи всички ваксини ни даде и хапче Дронтал. И аз изпаднах в тотален ужас когато давайки му хапчето преди дни намерих 2 броя глисти в изпражненията. Сега следва обезпаразитяване поне още 2 пъти през 14 дена - това ни посъветва ветеринаря. Проблема е, че аз съм голяма паника и се притесних доколко може и ние да сме се опаразитили и по-скоро детето, което е на 9 години. Котето много му се гали и го ближе, включително по лицето. Уж стабилно измих подовете и повърхностите в къщи, изпрах чаршафите, защото котето спи понякога и при нас.
Имали ли сте подобен случай. Веретинаря каза, че не е толкова лесно да се заразим ама аз си се притеснявам.
Като чета навсякъде котешките глисти могат да са доста опасни за хората и ларвите да мигрират по всички органи.
Дайте нещо и на детето. Има един сироп Лепарацид, пие се по схема. Голямо е,  може да му давате и сурови тиквени семки да яде или да ги мелите и в някое смути. Днес е пълнолуние и е подходящо за тези неща. Аз на 14 години играх на село с коте, което повърна глист и нищо ми нямаше

Благодаря. Видях този сироп ама не знам дали ще помогне. Котешките глисти за разлика от човешките при хората не стоят в червата а ларвите им мигрират из органите. А въпросния сироп май помага по-скоро за тези паразите, които са в червата. Надявам се да съм се притеснила излишно.
Котешките глисти са дългите - аскариди. Ще помогне сиропа е с натурални съставки +пирантел и е за глисти + тении. За котето сменяйте сега по-често тоалетната и я мийте добре. Детето да си мие ръцете след игра с котето. Не е малко, няма опасност да си пъха ръце/ играчки в устата - спокойно

# 657
  • София
  • Мнения: 3 504
Вече ми е ясно как се зареждат котките
Joy Joy Joy

Скрит текст:


Блеко ни подлуди нощес- троши чаши,
картини бута,  скача ни по главите, по краката ни хапа (поне не мяукаше истерично), търча из цялата къща.
Децата спаха вкъщи, но това не е необичайно.
Май хормони бушуват, а е минала година от кастрацията.

Арасели е зашеметяваща! Heart Eyes
И черно- бялата офисна Маца е красавица.

# 658
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
Снупи и Лифи наредени в редица дебнат навън синигерите Simple Smile

# 659
  • Мнения: 1 491


Ние днес сме на припек и се кефим на топлото време. Имах планове да я водя на клъц тази седмица, но го отложих за след 10-на дни, че да може да я прибера с баща ми и да я върна на село без да се занимавсм с таксита. Обаче е толкова топло, че имам чувството, че вече започват да се разгонват. Дано не ме изненада до тогава.

Общи условия

Активация на акаунт