Любители на Котки - Тема 141

  • 52 477
  • 738
  •   2
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 13 261
Момичета,
говорих с вет за кастрацията. Каза, че Фифата ще я подложим на тази операция като стане на 9 месеца. Преди това била малка и не искал да рискува.
Ще си отдъхна още 3 месеца пък после ще го мислим
Попитай още един ветеринар за мнение. За момчетата си мълча, защото единственото негативно нещо, което може да се получи е до опикае къщата. Но за момичетата късната кастрация може да им коства след време здравето и живота. Всяко едно разгонване увеличава риска от тумори на млечната жлеза. Добре е кастрацията да предхожда първото разгонване. А до 9 месеца ще се разгони няколко пъти. Не само това, но и трудно ще намериш период, в който не е разгонена, за да я кастрираш, защото кастрацията на разгонена котка е доста по-сложна и рядко се намира ветеринар, който да я прави. Специално при момичетата има ограничение само като килограми. Минат ли границата, може да се кастрират, дори на 4-5 месеца. Боги и Дейзи ги кастрирахме на 6 месеца (в 2 различни държави).

Едни сладури от нета:

# 616
  • Мнения: 9 233
Моят мъж с косми между краката:laughing:
категорично отказаха преди 11 месеца да го кастрират . А аз си мислех, сега да му клъцнат топките та април, като се размяукат градинските , ние да сме евнуси и да не опикаме всичко в къщи...



# 617
  • София
  • Мнения: 3 845
Момичета,
говорих с вет за кастрацията. Каза, че Фифата ще я подложим на тази операция като стане на 9 месеца. Преди това била малка и не искал да рискува.
Ще си отдъхна още 3 месеца пък после ще го мислим
Попитай още един ветеринар за мнение. За момчетата си мълча, защото единственото негативно нещо, което може да се получи е до опикае къщата. Но за момичетата късната кастрация може да им коства след време здравето и живота. Всяко едно разгонване увеличава риска от тумори на млечната жлеза. Добре е кастрацията да предхожда първото разгонване. А до 9 месеца ще се разгони няколко пъти. Не само това, но и трудно ще намериш период, в който не е разгонена, за да я кастрираш, защото кастрацията на разгонена котка е доста по-сложна и рядко се намира ветеринар, който да я прави. Специално при момичетата има ограничение само като килограми. Минат ли границата, може да се кастрират, дори на 4-5 месеца. Боги и Дейзи ги кастрирахме на 6 месеца (в 2 различни държави).


тази седмица ще я водим на обезпаразитяване при друг доктор и ще питам, но първият ветеринар е много добър и искам при него да я кастрирам

# 618
  • Мнения: 861
Ако има някой от Пловдив, моля за инфо има ли някъде безплатни кастрации?

# 619
  • Мнения: 2 369
Здравейте девойки, от снощи и аз съм горда стопанка на два сладки котака. Мнооого отдавна не съм имала котки и за това се записвам тук сред вас. Да ме съветвате.

# 620
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Здрасти, добре дошла и чакаме снимки на котачетата Simple Smile.

# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 446
Ако има някой от Пловдив, моля за инфо има ли някъде безплатни кастрации?

Безплатно кастрират в Немски кастрационен център улични/дворни котки, не знам как стои въпроса с домашните. Ние там кастрирахме офисната ни котка и сме много доволни. Много бързо се възстанови и сме много доволни. Но им режат връхчето на ухото. Можеш да се обадиш да питаш. Имат фейсбук страница, имат и сайт.

# 622
  • София
  • Мнения: 174
Здравейте. Ние от 20 дена си имаме един малък котарак - на около 5 месеца и се казва Пиксел.Котето е било улично и една жяна го е намериля в студа на 04.12 и го е прибрала. Котето е било обезпаразитено с Vitaminthe на 04.12 и на 14.12 - уж не е имало паразити.
Ние си го взехме на 3 Януари и не му дадохме веднага хапче. След като го прегледа ветеринар и му сложи всички ваксини ни даде и хапче Дронтал. И аз изпаднах в тотален ужас когато давайки му хапчето преди дни намерих 2 броя глисти в изпражненията. Сега следва обезпаразитяване поне още 2 пъти през 14 дена - това ни посъветва ветеринаря. Проблема е, че аз съм голяма паника и се притесних доколко може и ние да сме се опаразитили и по-скоро детето, което е на 9 години. Котето много му се гали и го ближе, включително по лицето. Уж стабилно измих подовете и повърхностите в къщи, изпрах чаршафите, защото котето спи понякога и при нас.
Имали ли сте подобен случай. Веретинаря каза, че не е толкова лесно да се заразим ама аз си се притеснявам.
Като чета навсякъде котешките глисти могат да са доста опасни за хората и ларвите да мигрират по всички органи.

# 623
  • Мнения: 861
Здравейте. Ние от 20 дена си имаме един малък котарак - на около 5 месеца и се казва Пиксел.Котето е било улично и една жяна го е намериля в студа на 04.12 и го е прибрала. Котето е било обезпаразитено с Vitaminthe на 04.12 и на 14.12 - уж не е имало паразити.
Ние си го взехме на 3 Януари и не му дадохме веднага хапче. След като го прегледа ветеринар и му сложи всички ваксини ни даде и хапче Дронтал. И аз изпаднах в тотален ужас когато давайки му хапчето преди дни намерих 2 броя глисти в изпражненията. Сега следва обезпаразитяване поне още 2 пъти през 14 дена - това ни посъветва ветеринаря. Проблема е, че аз съм голяма паника и се притесних доколко може и ние да сме се опаразитили и по-скоро детето, което е на 9 години. Котето много му се гали и го ближе, включително по лицето. Уж стабилно измих подовете и повърхностите в къщи, изпрах чаршафите, защото котето спи понякога и при нас.
Имали ли сте подобен случай. Веретинаря каза, че не е толкова лесно да се заразим ама аз си се притеснявам.
Като чета навсякъде котешките глисти могат да са доста опасни за хората и ларвите да мигрират по всички органи.
Дайте нещо и на детето. Има един сироп Лепарацид, пие се по схема. Голямо е,  може да му давате и сурови тиквени семки да яде или да ги мелите и в някое смути. Днес е пълнолуние и е подходящо за тези неща. Аз на 14 години играх на село с коте, което повърна глист и нищо ми нямаше

# 624
  • София
  • Мнения: 3 516
Ооо, marittaa Hug
Честити да са ти придобивките! Ще е весело у вас с две котета Joy
Какви са (пол)? Kолко са големи? И показвай (видях ги в другата тема), тук се "плащат данъци"- снимков материал.

Аз да ви покажа една пухкава топка на припек Heart

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 16:43 от AnyHr

# 625
  • Мнения: 1 761
Ооо, прекрасна снимка на Мацоранка.

Матита, снимки, моля!

# 626
  • Мнения: 2 369
Ооо, matittaa Hug
Честити да са ти придобивките! Ще е весело у вас с две котета Joy
Какви са (пол)? Kолко са големи? И показвай (видях ги в другата тема), тук се "плащат данъци"- снимков материал.

Аз да ви покажа една пухкава топка на припек Heart


Оооо Ании, добре заварила и тук🤗🤗
Двете са момчета (децата ми също. Абе обичам мъжете и туй-то), едното май на малко повече от година, другото на 5 месеца сигурно. Ето и данъка ми:




Още са притеснени и нямам кой знае какви снимки. Снощи ги "получих" ❤️ Тази снимка на прозореца е от нощес😁

# 627
  • Мнения: 19 215
Свикнали са си заедно котаците, това е хубаво. Няма да имаш притеснения как ще се приемат един друг и заедно ще се забавляват, когато ги няма.

И аз с една Арасели:

# 628
  • Мнения: 1 123
Mititaa, много са сладки! Много радост да ти носят!
Момичета, не знам за хвалба ли е за оплакване ли е....нашата е станала голяма гушла.
Всяка нощ стане ли 4 и идва да се гушкаме, ляга ми в скута и мърка като трактор, ако ѝ обърна гръб понеже ми се спи идва от другата страна и пак ляга до лицето ми и мяука и ми се кара, че я игнорирам.Но сутрин като и се играе идва до главите ни и направо си ни мяука с лицата.
В понеделник е кастрацията, стиснете по едно палче всичко да мине добре.


Кукумицинка, Арасели е разкошна!

# 629
  • София
  • Мнения: 174
Здравейте. Ние от 20 дена си имаме един малък котарак - на около 5 месеца и се казва Пиксел.Котето е било улично и една жяна го е намериля в студа на 04.12 и го е прибрала. Котето е било обезпаразитено с Vitaminthe на 04.12 и на 14.12 - уж не е имало паразити.
Ние си го взехме на 3 Януари и не му дадохме веднага хапче. След като го прегледа ветеринар и му сложи всички ваксини ни даде и хапче Дронтал. И аз изпаднах в тотален ужас когато давайки му хапчето преди дни намерих 2 броя глисти в изпражненията. Сега следва обезпаразитяване поне още 2 пъти през 14 дена - това ни посъветва ветеринаря. Проблема е, че аз съм голяма паника и се притесних доколко може и ние да сме се опаразитили и по-скоро детето, което е на 9 години. Котето много му се гали и го ближе, включително по лицето. Уж стабилно измих подовете и повърхностите в къщи, изпрах чаршафите, защото котето спи понякога и при нас.
Имали ли сте подобен случай. Веретинаря каза, че не е толкова лесно да се заразим ама аз си се притеснявам.
Като чета навсякъде котешките глисти могат да са доста опасни за хората и ларвите да мигрират по всички органи.
Дайте нещо и на детето. Има един сироп Лепарацид, пие се по схема. Голямо е,  може да му давате и сурови тиквени семки да яде или да ги мелите и в някое смути. Днес е пълнолуние и е подходящо за тези неща. Аз на 14 години играх на село с коте, което повърна глист и нищо ми нямаше

Благодаря. Видях този сироп ама не знам дали ще помогне. Котешките глисти за разлика от човешките при хората не стоят в червата а ларвите им мигрират из органите. А въпросния сироп май помага по-скоро за тези паразите, които са в червата. Надявам се да съм се притеснила излишно.

Общи условия

Активация на акаунт