Любители на Котки - Тема 141

  • 52 158
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 13 147
noragami, радвам се, че котето се оправя, въпреки "усилията" на ветеринарката!

Котето на братовчедка ми го бяха предозирали много. Започнал да се пробужда по време на операцията и му набутали конска доза. 3 дни залиташе. Братовчедка ми се беше побъркала от притеснения. Sad

# 691
  • Мнения: 9 817
Думи нямам за ветеринарката, надявам се с Ади да не бера такива ядове. Имам добри впечатления от неговата клиника, но няма как да съм сигурна.

# 692
  • София
  • Мнения: 16 194
Има разрези, 8-10 мм по дължина, нали оттам вадят "яйчицата", които се зашиват със саморазграждащи се конци. Мисля, че инжекционно обезболяват мястото, Барни не прояви никакъв интерес да го почиства с езиче първите 2 дена, а то после вече е зарастнало.

# 693
  • Мнения: 2 369
Marittaa, благодаря за комплимента Simple Smile. Дървото си го правихме сами, имахме отрязаната бреза отдавна, но я пренесохме и монтирахме заради котето. За паркета я хванах със стоманена основа греда, пета май се казва, кръгла от баухаус. Стабилна е, и отива на фона.
Да, харесва ми повече от тези дето ги продават. Ще го мисля и аз за напред. Засега имам купени.

Ани, мерси за предупреждението🤣

# 694
  • София
  • Мнения: 13 147
При мъжките няма шевове или лепило. Просто оставят така изпразнената "торбичка" и тя зараства сама. След операциите на Мацо и Мъро преди 20+ години си мислех, че има поне лепило (конци не се виждаха) и затова този път разпитах по-подробно. Така ги оставяли. Разрезчето е много малко и тъй като няма опъване, зараства без проблем.

# 695
  • Мнения: 852
Аз бях подготвена за бавно излизане от упойка и в предни мнения бях чела за нещо сиво, което се слагало на раната. В общи линии при нас излизането от упойка стана доста бързо, съвсем малко залиташе докато ходеше първоначално като го изкарахме. Обиколи целия апартамент, после без проблем, макар че го пазехме, се качи на дивана, застана при прозореца и заспа. След час дойде и си легна при мен и пак заспа и като се събуди вече беше гладен и жаден и не залиташе, което беше около 3 часа след като се прибрахме. Шевове няма, а той в по-голяма част от времето вчера се миеше. Днес вече си е както преди операцията, хапва си с кеф, катери се и играе. Определено ще си останем при д-р Костадинов от ВетХаус, много сме доволни и от отношението, и от това, че всичко мина толкова добре.

П.С. Помощ, с какво решите пухчовците? Положението вече е косми навсякъде.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 12:08 от Среднощно Слънце

# 696
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
У нас жертва паднаха три мои чанти, портфейлът ми и нови обувки на ММ, редки хартиени салфетки, книги и малко тапицерия.

# 697
  • Мнения: 1 111
Noragami, радвам се че всичко е минало, и аз съм без думи за тази ветеринарка.
Дано днес вече да се съвземе съвсем котето!

В нас за сега само столовете за хранене са със новия котешки дизаин. Други застрашени мебели има, но се оказаха коткоустойчиви и засега понасят набезите без поражения.Blush

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 12:04 от Miss delicate

# 698
  • София
  • Мнения: 16 194
Разрезите бяха прекалено перфектно затворени, за да са нелепени/незашити. Изглеждаха като порязано - две успоредни линийки.

# 699
  • Мнения: 5 354
noragami, много съжалявам за ситуацията, радвам се за котето. Има ли някаква възможност за в бъдеще майка ти да избягва въпросната ветеринарка и да потърси друг, който да се отнася по-внимателно и по-отговорно към работата си?
AnyNr, нямаш ли шкаф, където да държиш обувките и към който Блеки да няма достъп? При разгонените си състояния Пепуната хубаво "маркира" новия диван с ноктите си въпреки наличието на катерушка наблизо, но след кастрацията подобни изпълнения значително намаляха.
Среднощно Слънце, в темата многократно се споменава за Фурминатора (Furminator). Обясниха ми, че в началото се действа доста внимателно с него и се използва веднъж седмично. Но няма да се учудя, ако котаракът не ти дава да го решеш. Аз ударих на камък с него - едната избяга веднага, а другата ме одраска. Има ръкавици също за тази цел, но не знам до колко са ефикасни. Може да са по-комфортни на котето.

Моите котки тази сутрин (или снощи) си отворили шкафа с храната и са се самообслужили.

# 700
  • Мнения: 9 817
Балакай, със сигурност няма да го водят повече при същата. Важното е, че в крайна сметка е добре.
Другия месец като ходим за Ади, ще разпитам в моята клиника каква им е практиката при кастриран. Не искам да ми го връщат като на мама веднага след кастрацията.

# 701
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Няма проблем да ти го върнат, престоя в клиниката е допълнителен стрес. Ушатото го кастрираха сутринта, вечерта си го взехме, защото исках да го наблюдават, достатъчно е и няколко часа след интервенцията, при мъжките е лесно, все пак се води като козметична процедура, мен от упойката ме беше най-много страх.

# 702
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
В цената на кастрацията на Рафаела влизаше 24 часов престой с наблюдение. Още съжалявам, че не си я взех вечерта. През нощта има дежурен, който едва ли е висял до клетката й. Така че е преживяла излишен стрес. Нала беше кастрирана сутринта, взехме я вечерта; спа в транспортната клетка на братовчедка си, за да са ни мирни главите.

# 703
  • Мнения: 5 354
Заведох Пепуната сутринта веднага след като отвориха, оперираха я следобед, а вечерта след работа си я взех. Залиташе в началото, след 1 час си махна яката, а на следващия ден ѝ падна лепенката. Вцепенявах се в моментите, в които почваше да си ближе раната. Слава Богу, така и не се стигне до повторно зашиване. Е, след кастрацията напълня значително, но се надявам диетата да помага.

# 704
  • София
  • Мнения: 3 479
Ходихме да видим Сиви- Красиви и да му занесем храна. Той ме придружи на разходка в гората. Обикновено Блеки го прави, но сега остана да си обиколи и маркира имението (трябва да е ясно кой е шефът) Joy

"Мамо, целият съм твой... само ме вземи" Heart (май човекът, на когото са и който ги заряза с кученцето, идва и им носи храна отвреме навреме)



Даде ми коремче (Блеки рядко го прави).
Разкошен котарак и е трицветен (нали е рядкост при мъжките)

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 16:00 от AnyHr

Общи условия

Активация на акаунт