За лещите, трябва ми бърза консултация!

  • 2 005
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
За разтвора на Бош и Ломб- Рену бях чела, че имало някаква партида, която била замърсена с някакви гъбички, които можели да причинат ослепяване! Rolling Eyes
Но това беше преди време и ставаше въпрос за Щатите. В Европа не съм чувала да има проблем. Освен това партидата е била спряна и изтеглена.
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2224&sectio … =4&id=0000901

# 16
  • Мнения: 20
Преди един месец едната леща започна да ме дразни. Като я свалях видях, че има едни малки точици на нея. Изобщо не можех да я сложа, защото ме дразнеше много. Питах един лекар той каза да сменя разтвора /ползвах този на Бош енд Ломб/ като същевременно си купих и нова леща. Смених го, но сега пак започна това дразнене. И се чудя може би има такъв р-р и в Бг. Май ще ходя на преглед защото това което прочетох направо ми изправи косата. А такава щампа М нямам на лещата.

# 17
  • Мнения: 2 673
Всички, абсолютно всички лещи на реномирани марки имат щампа. Такава няма само на украинските, които се продават на Клокотница до НЦХТ.

защо украински, те не  произвеждат ли там на място? нали е лаборатория за лещи?


има ли разлика в големината между безцветните и цветните на Б и Л?


Lady Marmalade, от Пл. ли са твоите лещи? от къде ги купи и за колко? Simple Smile

# 18
  • Мнения: 7 186
Lady Marmalade, от Пл. ли са твоите лещи? от къде ги купи и за колко? Simple Smile

Цветни, без диоптър Б & Л- най- евтини са в оптиката, която е срещу Радиото и ТВ /в малката уличка, където е пицария "Верди"/- 80 лв. чифта. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 047
Преди един месец едната леща започна да ме дразни. Като я свалях видях, че има едни малки точици на нея. Изобщо не можех да я сложа, защото ме дразнеше много. Питах един лекар той каза да сменя разтвора /ползвах този на Бош енд Ломб/ като същевременно си купих и нова леща. Смених го, но сега пак започна това дразнене. И се чудя може би има такъв р-р и в Бг. Май ще ходя на преглед защото това което прочетох направо ми изправи косата. А такава щампа М нямам на лещата.

 Една очна ми беше казала, че гъбичките били като малки трохи по лещата и не се махали с промиването.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 160
Всички, абсолютно всички лещи на реномирани марки имат щампа. Такава няма само на украинските, които се продават на Клокотница до НЦХТ.

Цитат
защо украински, те не  произвеждат ли там на място? нали е лаборатория за лещи?
Офталмоложката, при която ходя, твърди че са украински. А онова се води Национален център, не лаборатория.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
tonito, доколкото аз съм се научила от разни офталмолози и лещо-продавачи, поносимостта зависи и от процента водно съдържание на лещата.
когато си взех първите лещи с 55% водно съдържание от мултилекон, докторката ми каза, че мога да изкарвам по седмица без да ги свалям. аз открих, че мога да изкарвам и по месец, че и повече. не намирам разлика в усещането при ежедневно и ежемесечно сваляне на лещите.

сега съм с б&л - забележи, едномесечни. когато отидох да си ги купя от една оптика до главпроект, имаше само едномесечни - взех си два комплекта, че да не се налага да ходя всеки месец. и забравих. няколко месеца по-късно се сетих, че едномесечните всъщност са изкарали към половин година. по нова година си сложих втория едномесечен комплект и още съм с него. да съм ги сваляла десетина пъти за по една нощ. мисля да ги сменя чак след морето.

очите ми много добре понасят лещи, каквото и да се говори и пише за светлите очи...

# 22
  • Мнения: 352
Лелее yanita, постинга ти ме хвърли в музиката както и цялата тема де - явно съм много демоде на тема лещи - аз си ходя на Колкотница преглеждам се всяка година и си вземам всеки път лещите - и си ги слагам сутрин и махам вечер - и то не всеки ден - защото нещо ми се зачервяват очите и усещам дискомфорт, на Клокотница ми казаха че е от седенето на компютър и аз се съгласих и така мнооого време!  Whistling
А то можело и друго яче.... кажи сега за тези лещи какво и къде да търся - а те под едномесечни какво разбират слагаш ги и не махаш цял месец ли?!?!? А някакви капки за очи капете ли момичета...въобще моля за разяснение..цени... въобще за всичко - за една непросветена, старомодна лещоносачка......
Апропо нося лещи от повече от 15 години!!!  Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
едномесечни значи, че ги носиш един месец като понякога ги сваляш да ги почистваш - примерно всяка вечер или поне през няколко дни - и след това ги изхвърляш. ама мойте що така издържат повече  newsm78
лещи вече можеш да си вземеш от почти всяко оптика май.
аз съм купувала от следните места:
- мултилекон - на бул. мадрид, първото място, където отидох слез клокотница
- лъскавата очна клиника, където правят лазерна корекция на зрението - срещу пирогов, водих дъщеря ми там на преглед и се прегледах и аз, като платих обаче ми казаха, че лещите се доставят след поръчка, та чаках няколко дни
- една оптика на бул. шипченски проход - почти срещу главпроект, просто ми е много близо до офиса, имат наличности, поръчката е от обяд за вечерта

цени: за последните помня, че платих към 80 лв - за четири лещи; това беше преди малко повече от година.

# 24
  • Мнения: 352
едномесечни значи, че ги носиш един месец като понякога ги сваляш да ги почистваш - примерно всяка вечер или поне през няколко дни - и след това ги изхвърляш. ама мойте що така издържат повече  newsm78
лещи вече можеш да си вземеш от почти всяко оптика май.
аз съм купувала от следните места:
- мултилекон - на бул. мадрид, първото място, където отидох слез клокотница
- лъскавата очна клиника, където правят лазерна корекция на зрението - срещу пирогов, водих дъщеря ми там на преглед и се прегледах и аз, като платих обаче ми казаха, че лещите се доставят след поръчка, та чаках няколко дни
- една оптика на бул. шипченски проход - почти срещу главпроект, просто ми е много близо до офиса, имат наличности, поръчката е от обяд за вечерта

цени: за последните помня, че платих към 80 лв - за четири лещи; това беше преди малко повече от година.

Много мерси за обстойната информация! Имам само едно последно въпросче - ти всяка вечер ли ги почистваш - и след това с тях ли спиш??

# 25
  • Мнения: 2 534
Тонито , въпросните лещи за които пише Янита , в момента струват 60 лв за 6 бр.
Всяка една изкарва по един месец непрекъсното носене (свалят се един път в седмицата , за да се изплакнат ) , защото са изработени от друг материал - силикон . Янита ги носи безумно дълго ( ще и се карам  Mr. Green ) , но по два- три месеца могат да изкарат - вярно е .
Изобщо лещи в момента на пазара , колкото ти душа иска , а ти още посещаваш единственото за едно време място - Клокотница . Към тях препращам само хора , които искат твърди лещи или астигматични по-евтини , за всички останали диоптри има по- добри алтернативи .
38 % Бауш - тримесечни - 20.40 за чифт
55 % на Игъл (англ.) - тримесечни - 15.30 за чифт и т.н.

За авторката на темата - най-вероятно лещата е надраскана или има откъснато ръбче

# 26
  • Мнения: 352
Оказа се че тази тема е много полезна за мен - на всички които споделиха, а и на авторката на темата -   bouquet

# 27
От офталмолог знам, че лещите имат размери и номерацията е S, M, L като на дрехите примерно. Това го разбрах по повод на това, че майка ми си беше разранила зверски очите. Тогава той обянсяваше, че това се е получило от по-голям размер лещи, които не могат да паснат добре на окото. Както и да е, мисълта ми беше, че тази буква М би трябвало да е размера.  Simple Smile (аз лично не съм обръщала внимание и не съм забелязвала размери по лещите й, иначе тя ползва B&L)  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 612
Момичета много ви благодаря за отговорите. Сега си получих компютъра и ви отговарям.
мойри нося безцветни от английските, в момента нямам от тях и не мога да сравня , май съм взимала с малко по-голям диаметър, мисля, че може да се избере диаметъра.  Hug
Женя Благодаря, вече съм сигурна че проблема е в лещата, има фабричен дефект.  Hug В Бургас нямате ли оптика? Цветни на БиЛ 3-месечни има ли цветни лили даваш цена на неоцветените?
tonito за нищо  Hug .
Та отидох в оптиката и двете момиченца дето са ги сложили да продават стояха срещу мене и това дето им го говорех все едно на китайски излизаше от мойта уста. Аз им обяснявам че лещата е с фабречен дефект, т.е. надълго и нашироко от първото слагане - дразни и т.н. като усещане при старите. Те мигат и викат ама какво точно  newsm78 да не ви предавам целия разговор , че е отегчителен и няма нужда. Питам ги има ли някой, който да види лещата и да погледне какво и е - те ми - не. И да я пратиме в София и от там в Щатите  ooooh!, пак оттам няма да ви пратят друга леща. Като я чух тая глупост - Благодаря и довиждане и край с тоя магазин  Naughty. Даже в цялата тая обърквация забравих да питам за щампата, ама те сигурно от мен щяха да научат за нея, хал хабер си нямат от лещи. Но вкъщи изрових в един стар контейнер стари лещи и аз незнам закакво съм ги запазила, но на едни от преди 5 години сини също имаше щампата БиЛ и М - явно размера. И на едни зелени от миналата година също имаше. Явно щампата е на всички лещи, просто не съм я забелязала досега.
Пак ви благодаря момичета, че се отзовахте на моите питания   bouquet !

# 29
  • Мнения: 337
От офталмолог знам, че лещите имат размери и номерацията е S, M, L като на дрехите примерно.
PeaceАбсолютно правилно

Общи условия

Активация на акаунт