Отговори
# 465
  • Мнения: 13 433
Blue HeartЗдравейте! Blue Heart

Много приятна слънчева неделя! Flowers Four Leaf Clover Само за срещи с приятели! Simple Smile

Благодарна съм на Лу за двата линка с руски превод на еп.2. Heart Eyes
Довечера го започвам... Hands Ok Hand



Засега развитието на отношенията  на тази двойка ми е най-интересно.
Ирфан се опитва да убеди Айше в каузата си, но отсреща май не му вярват... Grin



# 466
  • Мнения: 14 571


Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 13:23 от vera17

# 467
  • Мнения: 28 081
Аз нямах търпение, вчера през половин час проверявах за превода.
Илай повлече тълпата към кулата Вавилон, а на върха ѝ е Ирфан. След провалената сватба любовта им все още е жива, въпреки че Илай изгори всички спомени, освен поканата; въпреки че отдавна е изгубила надежда, помага на Ирфан. В тази любов от разстояние Егемен играе важна роля - разказът му пред болницата е истинската картина както на нейния, така и на неговия живот - най - лошото чувство е, когато се самозалъгваш.



Егемен застана пред Еда и разбра, че все още я обича. Мисля, че той знае чие дете е Дениз, затова преди години е избягал - от страх да поеме отговорност за семейство. Направил е много грешки, останал е сам, но сега помага на Ирфан - и явно, и тайно. Не беше трудно да убеди Илай за главната роля сред желаещите да участват в пирамидата. Как ще реагира Сюлейман и дали няма да разбере, че Илай е под прикритие при него и работи за Ирфан. Надявам се тя да успее да убеди Сюлейман, че му е вярна.
Професор Ирфан, финансовият гений, който намери пътя към спасението на Дениз, е бил измамен от Еда. Идеалист в комбинация с хитра жена, която го използва, за да има детето ѝ баща. Добре си е направила сметката, преценила е, че на Ирфан винаги може да се разчита и не пропусна да го изтъкне пред Егемен. Нарита го като ненужна вещ, сякаш е лесно за толкова кратко време да се намери огромната сума пари. Като последна глупачка отвори вратата на бандитите, а пред Ирфан безсрамно призна - ако остана сама, какво ще правя без пари. Вече нямат и дом и ако не е болестта на детето, тя и от Ирфан ще се отърве. Когато се върнат с Дениз, я очаква голяма изненада - Ирфан вече няма да е същия, душата му няма да е същата. Махайки след автобуса, той се раздели с миналото, с честността и почтеността си, раздели се със себе си, за да живее синът му.



"Смятайте ме за динозавър /като носните кърпи от плат/, родът ми изчезна, а аз останах тук съвсем сам. Г-н Ирфан, кой сте всъщност?" Айше не повярва на отговора, нарече го лъжец, но му пожела увереност в себе си. Същото, което той ѝ пожела при първата им среща. Интересно с какво доверие тя ще приеме създаването на пирамидата.

# 468
  • София
  • Мнения: 5 334
Здравейте, прекрасни! Heart Eyes

След като изгледах и втора серия на "Вавилон", смело се включвам в изказванията на мнозина "не съм срещал/а още такъв турски сериал". Сериалът повдига толкова много въпроси и създава толкова много теми за размисъл, че наистина такъв в турската дизи индустрия не бях гледала досега. На всяка цена трябва да продължи - дали по телевизията, или по интернет платформа - но просто наистина сериалът създава друг образ на турския сериален сектор, който е далеч от всичко излишно драматично и анадолско, което пък може да е само в плюс на абсолютно всички замесени.

По серията... Еда продължава да ми е най-неприятният образ. За разлика от Сюлейман и Хакан, които са открито отрицателни, Еда е долна, прикрита, използваща манипулаторка и егоистка. От постоянното ѝ повтаряне "нямаме пари, защо нямаме пари, какво правиш ти (т.е. Ирфан), за да имаме пари", дори не мога да кажа "да, тя е майка, грижа я е как детето ѝ да се спаси." Не, аз виждам просто жена, която иска да става винаги нейното и която не се бои да мачка и лъже, за да го постигне. И въобще не мисли нито за другите, нито дори за сина си. А именно и в разговора със сестра ѝ отново пролича егоизмът на Еда - дори и сестра си е готова да предаде и да нарани, само и само тя да е добре. Отвратително същество. Unamused

Все още образът на Илай ми е най-присърце от женските, а и си мисля, че ролята е точно за Бирдже. Hands Raised Hands Впрочем, това, че постепенно сериалът някак "приобщава" героите един към друг, много ми харесва. Нищо не е излишно проточено, но и нищо не е изкуствено забързано. Постепенно, съвсем естествено и логично, върхът на пирамидата ще бъде изграден. И, досущ както в лекцията на университетския професор, именно Ирфан ще е на върха на този "Вавилон". Но, вместо студента Мерт, останалите ще бъдат Егемен, Илай, и, както (отново постепенно) виждаме, Аслъ. Много ловко и умело представено, допада ми. Hands V

Допада ми всъщност най-много това, че четиримата във "Вавилон" са напълно различни един от друг, а именно пирамидата ги обединява. И то, ги обединява с различна за всеки един от тях цел. Ирфан е изтъкан от съвест и морал, но, в името на сина си, се обръща на 180 градуса. Егемен е противоположност на Ирфан, но, както и сам си каза - "аз съм ангелът" (моя добавка - "в сравнение с теб, Ирфан"). Илай и Аслъ са изключително интересни образи, също противоположни една на друга. Ако Аслъ е жизнена и на пръв поглед наивна, то Илай е изстрадала и изключително хитра. Мисля, че обаче и там ще се обърнат нещата - заради неугасналата си любов към Ирфан, Илай ще покаже своята по-ранима страна, докато Аслъ (може би пък заради зараждащата се любов към Ирфан?) ще придобие сили и ще покаже на какво е способна. Накратко - пирамидата "Вавилон" всъщност ще покаже как живота на всеки един замесен в нея (пряко или косвено) не просто ще преобърне живота им, но ще извади и неподозирани черти от характерите им. И не просто ще преобърне животите им поотделно, а и техният съвместен такъв, колкото и да са уж "сами за себе си, със своите си цели" за момента.

# 469
  • Мнения: 14 571

 Babil....

 Cokur...

 "— «Сколько лет прошло, а ничего не меняется… та же нежность,
та же искренность, та же любовь, те же объятия»". 😻💞





Красив вечерен Истанбул. Спокойна нощ!... Hearts

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 17:37 от vera17

# 470
  • Горски извор
  • Мнения: 5 010

# 471
  • Мнения: 28 081
Фрагман 2 за еп. 3 и превод



Цитат на: vk
Эгемен: Он впервые за 8 лет встретился глазами с женщиной, которая оцепенела как кролик, который увидел свет фар. Ох уж этот возраст, в котором умирать еще рано, а любить уже поздно.

Сулейман: Иляй, что ты здесь забыла? Что ты задумала?

Ирфан: В чем твоя проблема? Чего ты добиваешься?

Эгемен: Ты же готов был на все, чтобы найти деньги, что же случилось? Ты что, растерялся, увидев свою первую любовь?

Ирфан: Да ладно тебе! Что это такое? Вы дали слово. Сдержите свое слово. На вашей родине дела так решаются. Где ты нашел этого русского?

Эгемен: Он хорошо сыграл. Но и ты был неплох, профессор. Иляй очень дорога Сулейману, знать это тебе будет достаточно.

Иляй: Приятно познакомиться, г-н Ирфан.

Сулейман: Я отпилю у своего дерева и ветку, и крону, и корни.

Эда: С Ирфаном что-то не так, он что-то затевает.



Психопатчето не се бави дълго, нападна Айше, но тя яко го тръшка.





Дали ще види бележката, която Илай подава на Ирфан



Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 20:29 от LU4IQ

# 472
  • Мнения: 13 433
Чудесна изненада! Нов трейлър! Hands Plus1 Плюс превод! Hands V
Благодаря, Лу! Heart Eyes
Филмът става все по-интересен. Айше не е случаен човек - обучена е
да се отбранява... Hands Plus1  За съжаление, Хакан не го знае.. Grin
За сметка на това, Еге, без да е обучен, видя тутакси тайно подадената бележка! Laughing



Какво общо има тук руската връзка?





Илай е доста хладнокръвна с този ненормален мафиот зад гърба си...



Лу и Тинчето са ни подарили подробни анализи, за което им благодаря! Flowers Rose Flowers Tulip

# 473
  • Горски извор
  • Мнения: 5 010

# 474
  • Мнения: 28 081
Фрагманът с рус. суб.

https://vk.com/video-157453865_456248417?list=900cab903cc5948359

Тук бойните умения на Аслъ се виждат по - добре.



Еда намери косъм на сакото на Ирфан   smile3512   



Следите водят към руската девойка  newsm08 



Егемен вероятно е намерил руснак във връзка с пирамидата, но пък каза, че добре изиграл ролята си. Дали чрез него ще привличат руски олигарси, които се чудят какво да правят с милиардите си Rolling Eyes

Може с бележката Илай да определя срещата с Ирфан на която му предлага парите за Дениз.



Второ повторение на еп. 2 тази вечер по СТАР ТВ.

# 475
  • Мнения: 13 433
Този кадър от живота - между другото... Gift Heart

# 476
  • Мнения: 14 571
Hearts Здравейте в понеделник! Hearts  За споделеното!  

 

 
 Красив колаж от Вилма..
 

 

 

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 05:39 от vera17

# 477
  • Горски извор
  • Мнения: 5 010
Добро утро




# 478
  • Мнения: 28 081
Добро утро! Hug

"30% от бащите не знаят, че не възпитават свое дете" - Хекимолу





Репортаж по тв100, рус. суб.

https://vk.com/ask_icin?w=wall-87501705_7252



https://televizyongazetesi.com/halit-ergenc-ile-berguzar-korel-i … istirmasi/1197135


Цитат на: Marina
Самая красивая пара в мире - это выражение подходит для Бергюзар Корель и Халита Эргенча.
Известный актер Халит Эргенч вернулся на экраны в образе профессора Ирфана в новом сериале Вавилон. Его жена, Бергюзар Корель в настоящее время находится в последней декаде беременности. Ожидая с волнением рождения второго сына, пара позировала в рекламе, излучая счастье.
Много симпатий и комплиментов получили актеры от их поклонников, когда Корель поделилась рекламой «İçimden geldi». Поклонники назвали их «самой красивой парой в мире» и пишут комментарии: «Вы созданы друг для друга», а также сообщения, которые передают их любовь знаменитой паре. Большое внимание вызвал смайлик сердечка от Эзги Мола...

Хубав ден! Hug

# 479
  • Мнения: 13 433
Blue HeartЗдравейте! Blue Heart

За да ви е спорна седмицата - започвам с фенска закачка. Hands Plus1



До късно през нощта гледах втория епизод - наистина е майсторски направен. Hands Clap
Още на премиерата и след това и Халит, и всички останали актьори
отдадоха заслуженото на сценария - явно са имали и добър консултант,
но сюжетът е изработен в детайли така, че и специалистите, и лаиците да му повярват.
Но... според мен, краят на сериала ще бъде за триумфа на справедливостта! Hands Plus1
С елементи от легендата за Робин Худ, от приказката за Фауст и Мефистофел,
от вечната борба между доброто и злото в днешните условия - този сериал ще достигне
до много обществени групи навсякъде по света и затова със сигурност ще има успех. Flowers Four Leaf Clover
Според нормалната логика, след поредица от разкрити тайни, груби скандали,
тежки драми, дори убийства, след бурни раздели и драматични завръщания,
накрая интелектът и хуманността ще победят. Hands V
Така си мисля, по-скоро така  ми се иска да бъде. Hands Pray



Айде бе!





А голямата награда за нас е - първо: че имаме възможност още сега
да гледаме сериала всяка седмица; и второ - че за пореден път се наслаждаваме
безкрайно  на великолепното изпълнение на нашата световна звезда
ХАЛИТ ЕРГЕНЧ! Blue Heart

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 11:57 от jupetrov7

Общи условия

Активация на акаунт