Да се оплачем... 2020

  • 2 032 830
  • 42 098
  •   1
Отговори
# 7 725
  • Мнения: 35 146
Еми... Спокойни са, ще няма да се заразят, защото са с маски Wink

# 7 726
  • Мнения: 14 813
Да,да.. Някой път си мисля,че сами сме си виновни за повечето неща... Не е хубаво да го мисля,ама ей такива неща не ги разбирам. Значи хем те е страх от вируса,хем седиш на кафе в Мола. Разбирам да идеш до аптека,до магазин,ок,но това ми е малко тъпашко.

# 7 727
  • Мнения: 9 050
И къде е проблемът? Това да знаеш основните религиозни фигури е въпрос не на религиозност, а на елементарна обща култура. Да знаеш в коя религия водещите фигури са Мохамед, Исус или Авраам е като са знаеш старогръцките и древно-римските богове.
Това са основни знания. Наистина ли искате децата ви да не ги знаят? Ето това би било ужас и би ме оставило пък мен без думи.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 17:32 от Нищо лично

# 7 728
  • Русе
  • Мнения: 11 924

И къде е проблема? Това да знаеш основните религиозни фигури е въпрос не на религиозност, а на елементарна обща култура. Да знаеш в коя религия водещите фигури са Мохамед, Исус или Авраам е като са знаеш старогръцките и древно-римските богове.

Като оставим настрана, не че не знаеш основни правила за писане на български език, като например ,че проблемЪТ е , че това не е никаква обща култура на деца в основен курс на обучение . Не е споменато само името, а трябва да знае, че е пророк, нещо което надали и ти ще можеш да обясниш.

# 7 729
  • София
  • Мнения: 1 907
На мен сега ми се обадиха и ми казаха, че уж имало потвърдени случеи на КВ, но не ги обявява ли, за да не се всявало паника сред хората. Препоръчаха да се запася с лекарства и стоки от първа необходимост. Честно казано малко се притесних и какво да взема

# 7 730
  • Мнения: 9 050

 Като оставим настрана, не че не знаеш основни правила за писане на български език, като например ,че проблемЪТ е , че това не е никаква обща култура на деца в основен курс на обучение . Не е споменато само името, а трябва да знае, че е пророк, нещо което надали и ти ще можеш да обясниш.
Да, пълният и краткият член винаги са ме затруднявали. Освен това имам склонност да поставям повече запетаи от необходимото. (Проблем, който ти също виждам, че имаш. Така че и на теб основните правила за писане не са ти съвсем на майсторско ниво. Да не говорим за стилистичната грешка още на първия ред и пълната липса на смисъл в първото ти изречение.)Също така имам проблем с разделянето на думите на морфеми.

Но пророк знам какво е. Знам и как е обяснено на децата в учебника и смея да твърдя, че този материал е представен изключително информативно, изчистен от всякаква религиозност. Мохамед е пророк на Аллах, Авраам е пророкът в юдаизма и това наистина е част от елементарната обща култура, която всеки според мен трябва да има. Просто попитах, защото не разбрах кое ужасява дамите до състояние на безмълвност. Нищо повече.

Всеки е свободен да се възмущава на каквото желае и аз не оспорвам правото на двете потребителки. Просто, "предпазването" на децата от неща, които на нас ни изглеждат страшни, често може да се окаже, че не е в тяхна полза. Утре ще отиде да работи в някоя арабска страна и няма да знае елементарни неща, само защото навремето се е считало, че ако научи какво е пророк и кой е Аллах, до месец ще е нарамил автомата и ще е станал активист на ИДИЛ.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 17:37 от Нищо лично

# 7 731
  • София
  • Мнения: 2 243
И на мен ми се обадиха за запасяването. Вече наистина настава паника и не го виждам накъде ще се развие това.

# 7 732
  • Мнения: 48 023
И кой ви се обажда

# 7 733
  • Мнения: 12 066
Кой  ви се обажда?

# 7 734
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И на мен ми казаха в офиса, че на една жена, друга жена разбрала от мъжа си в МЗ, че имало случи на този вирус.
Става като ЕЖК.
Не знам, ако има случаи у нас, защо не ги споменават? Може би защото нямат готовност за действия в случай на корона вирус у нас.

# 7 735
  • Мнения: 68 994
И какви лекарства да се вземат например? АБ какъв...от колко мг? То знаеш ли кой от какво ще се разболее? Странно ми е...

# 7 736
  • Мнения: 372
Да, и аз искам да питам кой има допълнителна информация.
Аз това, което знам е само от форума, и по-скоро от тази тема, и новините.
Бях супер спокойна, докато не видях, че наистина липсват навсякъде маските/ в нашия малък град съвсем, онлайн -също няма/.
Освен това децата ми учат в друг град, не знам да се притеснявам ли вече Sad

Оплаквам се, че цяла седмица се лекуваме с малчо от една гадна кашлица - уж бил с бронхит и бронхоспазъм.
Няма температура, може цял ден да не се изкашля, но като почне е страшно...  
Оплаквам се, и че заспа в 4 следобед и още спи.

# 7 737
  • София
  • Мнения: 1 907
Ами и аз това се чудя, какво да взема, казват лекарства като за грип, е какви!?
Според мен не е възможно да не кажат, че има случаи, поне заради ЕС, нали са длъжни, ама от друга страна живеем в България. Досега приемах спокойно нещата, ама знам ли, замислям се вече.

# 7 738
  • Мнения: 68 994
Тамифлу само за грип. Ама и него май го нямало..сутринта по тв нещо такова чух.

# 7 739
  • Мнения: 35 146
Колко време ще продължи тази параноя според вас...или действителната зараза? Направо не знам скоро ще се спре ли да се говори за това

Общи условия

Активация на акаунт