Бързи здравословни въпроси и отговори – 24

  • 25 969
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 54 931
Не само обонянието, може и слуха да си изгубиш.
На мен така ми отслабна преди 6 години.
Дали от самия грип, дали от АБ, но е факт. Sad

# 661
  • Sofia
  • Мнения: 26 645
Майка ми вече почти от година е без обоняние,мирис и вкус не усеща,ужасно е.От антибиотик го получи.Ходи на лекари,нищо не помага.

# 662
  • Мнения: 1 134
Свекърва ми си загубила обонянието при грип и пиене на аб. Още се чуди дали от лекарството, или от болестта. Минали са години...
върви на лекар!
Горката ме кара да й подуша аз парфюма дали е хубав.

# 663
  • Мнения: 18
Здравейте!
В петък започнаха болки в мускулите и ставите, втрисане и качих температура, която поддържах 20 часа около 37,39 °C,
не издържах и пих парацетамол.Други симптоми,които имам сега са хрема, болки в гърлото, кихане.Пия витамин Ц 1000мг.,вит.Д, Б комплекс. Днес набързо един лекар ме преслуша и ми каза, че имам остра вирусна инфекция, белият ми дроб е "чист". Днес е 4-ти ден откакто започнаха симптомите, взех си тамифлу и се чудя дали да го пия... Моля за препоръки какво да правя Confused
(с автоимунно заболяване съм)

# 664
  • София
  • Мнения: 11 536
Лекар ли ти го изписа това Тамифлу?
За мен е късно да се започне на 4-ти ден.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 16:17 от miamim

# 665
  • Мнения: X
Остра вирусна инфекция е едно, грип е друго. На четвърти ден от началото, даже да е грип, е късно за Тамифлу. Не съм лекар, това е моя интерпретация. Ако лекар не го е предписал, не бих го пила.

# 666
  • Мнения: 18
След като ме преслуша лекаря ми каза да пия много течности и витамини, спомена също, че тамифлу нямало от къде да намеря.И си взех(защото го спомена) , но няма да го пия.Благодаря Ви!

# 667
  • Мнения: 5 749
Здравейте, много ли са 4 литра с тенденция за+ вода на ден. Дъщеря ми е на 20 и е около 48-50кг.Скаба е. Вечно е жадна. Обърнах й внимание наскоро, че се налива. Утре мисля да я пратя да изследва кр.захар. Показателно ли ще е за диабет, ако има проблем? Нещо друго да препоръчате? В мом. ЛЛ е на др.край на София, защото се преместихме, а по тел.ще го търся само, ако е необходимо, че не е любезен.

# 668
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 756
Освен кръвна захар, е добре да изследва  инсулин на гладно и гликиран хемоглобин. Ако случайно се наложи да се прави обременяване, то нека изследват трикратно и кр.захар и инсулина /на 0, на 60 и на 120 минута/!

# 669
  • Мнения: 5 749
Обременяване ще направи само по лекарско предписание. Знам, че е сериозно. Инсулин на гладно и гликиран хемоглобин какво показват?

# 670
  • София
  • Мнения: 11 536
Евентуално инсулинова резистентност.
И аз пия по 3 - 4 литра вода на ден, понякога и повече. Кръвната захар ми е ОК, инсулин не съм пускала.
Да не би просто да е свикнала? Аз по навик мине не мине и си се наливам с вода.
Но си пуснете изследванията, де.

# 671
  • Мнения: 36 147
Обременяване ще направи само по лекарско предписание. Знам, че е сериозно. Инсулин на гладно и гликиран хемоглобин какво показват?

кръвна захар на гладно сутрин /по-добре е кръвно-захарен профил през три часа, всяко изследване се взима на гладно, като за второто и третото тестване от  храненето до взимането на кръв трябва да са минали три часа; под "хранене" да се разбира всякакво хранене или поглъщане на въглехидрат напр. кафе със захар или сок дори и такъв, на който пише "без добавена захар" - не да допустими/, гликираният няма значение кога
Кръвната захар е разпространено название и медицински термин, отразяващ концентрацията на глюкоза, циркулираща в кръвообращението, и стойността отразява налична неусвоена свободна енергия за организма.
Гликираният хемоглобин (отбелязван още като HbA1c) е форма на хемоглобина, която показва среднодневните нива на кръвната захар за последните 3 месеца.
за момента изследване на инсулин не е нужно

20 г., 50 кг. малко вероятно е ИР

# 672
  • Мнения: 2 771
Сестра ми току що ми сподели, че забелязала, че от няколко дни езикът и имал жълтеникав цвят.
На какво би могло да се дължи и какъв специалист да посети или изследвания да пуска?

# 673
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 756
Добре е да се направи инсулина, защото е имало случаи на нормална кр.захар и то само защото инсулина е много висок. Така или иначе ще се взима кръв,  та не пречи да го пуснете.

# 674
  • Пеликания
  • Мнения: 2 498
Мога ли да пия нещо за температура (парацетамол) докато приемам Сиофор 500мг?

Общи условия

Активация на акаунт