Бързи здравословни въпроси и отговори – 24

  • 25 698
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 11 488
При бъбречна криза съм пила спазмалгон. Знам, че не е домашен лек, но доста добре ми повлия.
И много вода.

# 691
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте, преди няколко дни загубих съзнание и си ударих главата. Ударът е на челото, но отокът започна да слиза към окото и бузата. Направиха ми скенер и ми казаха, че имам леко сътресение на мозъка. Притеснява ме дали е нормално да слиза отока ?
Преди десетина години имах падане напред, ударих си главата странично, имах сътресение. Излезе голям хематом по бузата и около окото. Правиха ми скенер, нямаше нещо мозъчно, очите също не бяха засегнати.
Хематомът продължи да се увеличава, и аз се уплаших, че мозъка ми се засяга, но ми казаха че около пет дни нормално е хематома да расте, но не опасно, щом не е имало увреждане на мозъка при падането. Така беше, после хематома започна постепенно да намалява.

# 692
  • Мнения: 4 303
Домашен лек за облекчаване на бъбречно неразположение?
На мен лично ми помага липов чай в големи количества.
Здравейте, преди няколко дни загубих съзнание и си ударих главата. Ударът е на челото, но отокът започна да слиза към окото и бузата. Направиха ми скенер и ми казаха, че имам леко сътресение на мозъка. Притеснява ме дали е нормално да слиза отока ?
Нормално е, защото  там е по меката част от лицето.
Неприятното е докато отмине/синьо, зелено/ и всеки те гледа с подозрение да не си бит.
Случи ми се след вадене на горен мъдрец. Ужасно беше.

# 693
  • Мнения: X
От няколко дни имам сенки и тежест под очите. На какво може да се дължи?

# 694
  • Мнения: 41
Здравейте,пусках си изследвания (пълни) , нямам проблем с хормоните, но захарта ми е висока, т.е имам инсулинова резистентност и омазнен черен дроб! Изписаха ми сиофор 1000mg, да го пия месеца по половин сутрин и вечер, а за черния дроб спазвам диета, и след 6 месеца пак да отида на изследвания! Този месец цикъла пак ми закъснява 6 дена , не съм си правила тест за бременност , защото искам да изчакам и да не се обнадеждавам напразно! Въпроса ми е , всичко ми е наред със яйчниците, но цикъла ми и този месец закъснява Sad  дали е от хапчето или от самия диабет , защото се води диабет тип 2 ? Моля за съвети!

# 695
  • Мнения: 5 860
Инсулиновата резистентност значи не висока захар, а висок инсулин! Последно ИР ли имаш или диабет? Това са 2 различни неща. Пълна каша.

# 696
  • Мнения: 41
Инсулиновата резистентност значи не висока захар, а висок инсулин! Последно ИР ли имаш или диабет? Това са 2 различни неща. Пълна каша.
Казаха ми ИР, изписаха ми сиофор 1000mg, който четох, че е за диабет тип 2! Не е нужно веднага да нападате!

# 697
  • Мнения: 54 413
Сиофор не е само за диабет, а и за ИР.
Затова те пита Кристалин.

# 698
  • Мнения: 5 860
Нападение няма, но ако не желаеш да поясниш, не мисля, че темата ще ти бъде от полза.

# 699
  • Мнения: 41
Нападение няма, но ако не желаеш да поясниш, не мисля, че темата ще ти бъде от полза.
Въпроса ми беше свързан с цикъла, а не за ИР!

# 700
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Не би трябвало лекарствата да влияят на МЦ, освен ако няма проблеми с хормоните. Закъснението може за се дължи и от стрес.
И както са казали по назад висока КЗ не означава ИР. Много хора пият Сиофор заради ИР и ПКЯ, а не заради диабет. Не знам кой какво ти е казал какво имаш, но е хубаво да знаеш какво е всъщност.

# 701
  • Мнения: 10 257
Ами те ИР, ПКС, проблеми с цикъла, хормонален дисбаланс, метаболитен синдром, проблеми с щитовидната, често са ръка за ръка. Ако не всичките заедно на куп, най-малко две от тях. Информирай се повече.

# 702
  • Мнения: 962
Момичета моля кажете какво е киста овари ( на яйчник) ?
Аман от ядове !
Предварително Ви Благодаря

# 703
  • Мнения: X
Момичета моля кажете какво е киста овари ( на яйчник) ?
Аман от ядове !
Предварително Ви Благодаря
Това, което и ти си написала. Киста на яйчника.

# 704
  • Мнения: 101
Момичета да споделя. Дойде ми 10 дни по - рано (нормален цикъл) Лятото имах киста на десния  яйчник и с Оргаметрил нещата се стабилизираха до този месец. Цикълът  ми свърши преди 2 дни, но в момента съм с болки пак от дясно и боцкане и болка в кръста, записах час за сряда. Дали не образувам пак тия гадове Sad

Общи условия

Активация на акаунт