Бързи здравословни въпроси и отговори – 24

  • 25 809
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 753
Момичета, според вас дали би повлиял вит. C на цилъла ми пи положение, че го взимах 2 седмици, всеки ден без прекъсване - 600 мг е една таблетка.
Вече 6 ден ми закъснява, до сега не съм имала проблем, но наскоро прекарах грип и пих всеки ден по таблетка от витамин C.

# 706
  • Мнения: 54 509
Може. Ако си пила и АБ, също.

# 707
  • Мнения: X
Момичета, според вас дали би повлиял вит. C на цилъла ми пи положение, че го взимах 2 седмици, всеки ден без прекъсване - 600 мг е една таблетка.
Вече 6 ден ми закъснява, до сега не съм имала проблем, но наскоро прекарах грип и пих всеки ден по таблетка от витамин C.
За най-баналната причина за закъснение мислила ли си?

# 708
  • Мнения: 4 303
Само вит.С ли си пила?
Понякога може да се получи от болест, лекарства.

# 709
  • Мнения: 35 998
получава се от вит. с закъснение, много жени го използват за леко отлагане на цикъла или за прекъсването му

# 710
  • Мнения: 5 059
За пореден път ми е замотано някакво.Все едно главата ми е стисната в шапка някаква,не знам точно как да го опиша.И погледа си не мога да съсредоточа.Случва ми се сравнително често,кога по-силно,кога по-леко.Направо не знам вече какво да изследвам и от какво може да е.
Даже имам ЯМР(не за това,а заради врата,но е изследван мозъка цялостно) и всичко е наред.Витамин В,магнезии,витамин Д- в норма.Кръвното ми е 100-110 на 60-70,ниско е ,но чак да ми е замаяно и зле.То вимнаги е било така.
Нямам проблеми със захарта,хормоните на щитовидната са ми ок.Хемоглобин,левкоцити и тн са ок.Желязо,креатинин-в норма.
От какво друго може да е?!

# 711
  • Мнения: 790
За пореден път ми е замотано някакво.Все едно главата ми е стисната в шапка някаква,не знам точно как да го опиша.И погледа си не мога да съсредоточа.Случва ми се сравнително често,кога по-силно,кога по-леко.Направо не знам вече какво да изследвам и от какво може да е.
Даже имам ЯМР(не за това,а заради врата,но е изследван мозъка цялостно) и всичко е наред.Витамин В,магнезии,витамин Д- в норма.Кръвното ми е 100-110 на 60-70,ниско е ,но чак да ми е замаяно и зле.То вимнаги е било така.
Нямам проблеми със захарта,хормоните на щитовидната са ми ок.Хемоглобин,левкоцити и тн са ок.Желязо,креатинин-в норма.
От какво друго може да е?!
Може да е в резултат на паник атака или проблем с вестибуларния апарат. Ниското кръвно също води до замаяност.

# 712
  • Мнения: 5 059
В какво се изразяват проблемите с вестибуларния апарат?Имах 2 случая,когато много ми се завиваше свят при смяна позицията на главата,но отшумяха бързо и от тогава,да чукна на дърво,не съм имала проблем.Сега бих описала състоянието си по съвсем различен начин- нещо като безтегловност на главата,като натиск,като тежест...Възможно ли е да е от вестибуларния?

# 713
  • Мнения: 47 998
Аз изкарах такъв грип, с виене на свят и безтегловност, като пияна

# 714
  • Мнения: 2 753
Момичета, според вас дали би повлиял вит. C на цилъла ми пи положение, че го взимах 2 седмици, всеки ден без прекъсване - 600 мг е една таблетка.
Вече 6 ден ми закъснява, до сега не съм имала проблем, но наскоро прекарах грип и пих всеки ден по таблетка от витамин C.
За най-баналната причина за закъснение мислила ли си?
Да, но няма такава вероятност. Само за витамина ми мина през ума, че може да е причина, понеже съм чувала, че влияе на цикъла.
Днес имам признаци, да видим дали днес ще дойде, ако не, ще посетя лекар.
Само вит.С ли си пила?
Понякога може да се получи от болест, лекарства.
Витамин C, чайове и таблетки за смучене за гърло на билкова основа, а също и няколко парацетамола. АБ не съм взимала.

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 10:22 от AnMary

# 715
  • Мнения: 790
В какво се изразяват проблемите с вестибуларния апарат?Имах 2 случая,когато много ми се завиваше свят при смяна позицията на главата,но отшумяха бързо и от тогава,да чукна на дърво,не съм имала проблем.Сега бих описала състоянието си по съвсем различен начин- нещо като безтегловност на главата,като натиск,като тежест...Възможно ли е да е от вестибуларния?
Това може да каже невролог. Много жени се оплакват от замаяност и причините са различни-преумора, заболяване, стрес. В повечето случаи е безобидно, но аз например миналата седмица припаднах и съм с много тежък удар в главата и сътресение на мозъка....та ако ви тревожи много посетете лекар. На мен при по-леки кризи ми е помагало да пия Вертигохил.

# 716
  • Мнения: 4 872
За пореден път ми е замотано някакво.Все едно главата ми е стисната в шапка някаква,не знам точно как да го опиша.И погледа си не мога да съсредоточа.Случва ми се сравнително често,кога по-силно,кога по-леко.Направо не знам вече какво да изследвам и от какво може да е.
Скрит текст:
Даже имам ЯМР(не за това,а заради врата,но е изследван мозъка цялостно) и всичко е наред.Витамин В,магнезии,витамин Д- в норма.Кръвното ми е 100-110 на 60-70,ниско е ,но чак да ми е замаяно и зле.То вимнаги е било така.
Нямам проблеми със захарта,хормоните на щитовидната са ми ок.Хемоглобин,левкоцити и тн са ок.Желязо,креатинин-в норма.
От какво друго може да е?!
Подобни неразположения чувствам и аз при рязка смяна на температурите, обикновено от топло като захладнее.

# 717
  • Мнения: X
Така ми става замаено от ниско кръвно, от глад, от мн задушни пространства.

При наличие на кръв в урината в изследване, какви съвети бихте ми дали?
Минерална вода ли трябва да се пие ако се вадят песъчинки?

# 718
  • Мнения: 54 509
Наличие на кръв - бактериална инфекция. Пусни стерилна.

# 719
  • Мнения: 5 059
Така ми става замаено от ниско кръвно, от глад, от мн задушни пространства.

При наличие на кръв в урината в изследване, какви съвети бихте ми дали?
Минерална вода ли трябва да се пие ако се вадят песъчинки?

Сигурно си го предвидила,но все пак да напомня-нали не си давала урина в края или ден-два след цикъл?
Защото аз така веднъж се бях шашнала каква е тази кръв.Съвсем бях изключила,че съм последен ден от меснтруацията ми и кръвта е от нея.

Общи условия

Активация на акаунт