Бързи здравословни въпроси и отговори – 24

  • 25 997
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 26 695
Може ли някой да ми каже как протича колоноскопия в Александровска болница София.
С пълна упойка ли е има ли престой в болницата и т.н
Предварително Благодаря
Упойката се заплаща навсякъде.
На майка ми правиха в Токуда.Остана за 1нощ по нейно желание.
Пие се очистително предния ден.Може в къщи или в болницата да се направи.Тя реши там,но в самостоятелна стая,з-то често трябва да се ходи в wc.
Иначе бързо минава самата колоноскопия,нищо не е усетила.Упойката е за кратко време.После си леко замаян,но бързо минава.

# 91
  • Мнения: 994
Bubalina baby, Не са поликистозни, ендометриозни са. Знам, че много боли, ако се спука. И апандисит не било, казаха снощи в кабинета, в който отидох.

# 92
  • Мнения: 101
И аз с въпрос.

Почвам с предистория:
2-3 дена преди цикъл получих странна болка или напрежение много ниско долу - сякаш триъгълника. Реших, че кмам цистит или нещо друго, но след това ми дойде и го отдадох на цикъла.

Днес ми е 3-ти-4-ти ден. Менструацията ми беше необичайно лека като болка, всичко друго си беше както преди. Само че днес отново получих тази странна болка ниско долу - не мога са разбера откъде тръгва. Боли ме сякаш костта зад пубиса, някъде около венериният хълм в дълбочина, тъпа болка. Не ме боли като пишкам. Беше минало за 2 часа, след изпишкване пак ме заболя. Пада се леко в дясно, сякаш от яйчник, ама не баш. Не е силна, но е гадна и тъпа, постоянна.

Първо бях изперкала, че е апандисит, но върви лъм ляво и е много ниско долу. Левият ми яйчник по принцип е с ендометриоза, но тя не ме боли, особено по този начин. И сега се чудя какво е. Може ли съвети?

Може да се е спукала киста, ако има наличие на поликистозни яйчници. Когато се спукат кисти боли подобно, но нищо изключено да има и някоя бактерия. Ако не е правена операция на апендицит и това не е изключено, но по-вероятно да е киста
абсолютно същата болка изпитах и аз снощи. По принцип съм с киста на десния яйчник. Какво ти казаха на теб?

# 93
  • Мнения: 4 868
Bubalina baby, Не са поликистозни, ендометриозни са. Знам, че много боли, ако се спука. И апандисит не било, казаха снощи в кабинета, в който отидох.

Да не се окаже бактерия някъде - бъбреци, пикочни пътища, яйчници

# 94
  • Мнения: 994
Ми знам Ли.

Иначе нищо не ми казаха, то беше някакъв смотан кабинет, с който ЛЛ има договор. Казаха, че може да е в следствие  на настинката някаква инфекция или цистит. Ако ме заболи, да ида някъде, където има ехограф...

Днес по-малко ме боли. На моменти е. Като седя сякаш повече.

# 95
  • Мнения: 35
Здравейте мами, моят проблем е следният: от да кажем 2 години внезапно ми се запуши каналчето под езика на слюнчената жлеза. Аз не обърнах много внимание но след като мина една година започнат да се притеснявам. Отидох при два специялиста които изобщо не ми обърнаха внимание. Тогава отидох чак до София и 3тият лекар (и той лицево челюстен хирург) ме прати на ехограф най сетне и се оказаха камъчета във слюнчените жлези и във каналчетата. Той каза че рано или късно ще ми създадат проблеми и ще се наложи операция и отстраняване на жлезите.
Минаха няколко месеца и от тази сутрин под езика в ляво от външната страна започна много да ме боли. Изобщо не ми се иска да остана без слюнчени жлези. Cold Sweat Някой имал ли е подобен случай? Познавате ли натурален лек или лекарство?

# 96
  • Мнения: 4 868
Ми знам Ли.

Иначе нищо не ми казаха, то беше някакъв смотан кабинет, с който ЛЛ има договор. Казаха, че може да е в следствие  на настинката някаква инфекция или цистит. Ако ме заболи, да ида някъде, където има ехограф...

Днес по-малко ме боли. На моменти е. Като седя сякаш повече.

На ехограф не се вижда всичко. Поне една урина да пуснете и пкк с дкк да се изключи бактериална инфекция. Ако има изменение в показанията или в урината покаже нещо, значи бактерия е всичко

# 97
  • Мнения: 55 065
Може ли някой да ми каже как протича колоноскопия в Александровска болница София.
С пълна упойка ли е има ли престой в болницата и т.н
Предварително Благодаря
Упойката се заплаща навсякъде.
На майка ми правиха в Токуда.Остана за 1нощ по нейно желание.


Не е така.
В Пловдив не съм плащала нищо, в Св.Георги.

# 98
  • Мнения: 994
Ми знам Ли.

Иначе нищо не ми казаха, то беше някакъв смотан кабинет, с който ЛЛ има договор. Казаха, че може да е в следствие  на настинката някаква инфекция или цистит. Ако ме заболи, да ида някъде, където има ехограф...

Днес по-малко ме боли. На моменти е. Като седя сякаш повече.

На ехограф не се вижда всичко. Поне една урина да пуснете и пкк с дкк да се изключи бактериална инфекция. Ако има изменение в показанията или в урината покаже нещо, значи бактерия е всичко

Ще пусна. Не знам, ама се тревожа какво мр боли и защо ме боли. Ужасно се напрегнах.

# 99
  • Мнения: 10 369
Ехеее какви са тия колоноскопии в БГ дето се влиза в болница за тях Simple Smile Убихте ме.
 При нас, пиеш си очистителното ден и половина във вас (или на работа) преди колоноскопията, отиваш, преспиват те за 5 мин, колоноскопия и се прибираш.

Скоро пък някой за бенка беше писал че в болница пак влизал в БГ Laughing. Аз ходих в обедната си почивка, която е 30 мин. Изрязаха, обгориха, лепнаха ми една прозрачна лепенка и се върнах на работа.

Какви болници, какви пет лева. Иначе майка ми с инсулт я изписали на 5-тия ден от болницата в БГ.

# 100
  • Мнения: 55 065
Така е, Вики, даже не 2, ами 4 дни ме държаха мен.
Иначе при вас пък не давали болнични за инфаркт. на другата седмица си на работа.

# 101
  • Мнения: 10 369
ААА то при нас да ти цитирам извращения няма да ми стигнат 100 страници.....

Най-голямото е, като родиш да се върнеш на работа до 6 седмици Weary

# 102
  • Мнения: 168
При изследване на минерали, например селен, колко време преди изследването трябва да се преустанови приемът?

# 103
  • Мнения: 4 868
Ми знам Ли.

Иначе нищо не ми казаха, то беше някакъв смотан кабинет, с който ЛЛ има договор. Казаха, че може да е в следствие  на настинката някаква инфекция или цистит. Ако ме заболи, да ида някъде, където има ехограф...

Днес по-малко ме боли. На моменти е. Като седя сякаш повече.

На ехограф не се вижда всичко. Поне една урина да пуснете и пкк с дкк да се изключи бактериална инфекция. Ако има изменение в показанията или в урината покаже нещо, значи бактерия е всичко

Ще пусна. Не знам, ама се тревожа какво мр боли и защо ме боли. Ужасно се напрегнах.

И добавете суе, то е два лева и също показва дали има възпаление

# 104
  • Мнения: 1 119
Eva+
https://www.bg-mamma.com/?topic=1160646.720

Какви са стойностите на левкоцити при вирус? Около или под долна граница?
Аз наскоро бях с с бактериална инфекция (кашлица и хрема) и левкоцитите ми бяха завишени.
При вирус лимфоцитите са завишени. С такова впечатление оставам след прочетеното в последно време. При бактериална инфекция би трябвало да се повишат левкоцитите. Колко са при вас?

Общи условия

Активация на акаунт