Бързи здравословни въпроси и отговори – 24

  • 25 726
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 055
Привет, глюкоза 4.46 mmol/l (от венозна кръв) при реф. стойности на лабораторията периф.кръв 3.5 - 6.1; веноз.кръв 3.3 - 5.8 е в нормата, нали? Или по-скоро е завишена?

Пропуснала си инсулин на гладно да изследваш.  Много години тялото може да поддържа нормална кр. захар,  но с цената на твърде висок инсулин,  докато в един момент възможностите на черният дроб да произвежда инсулин се изчерпват и вече няма да има кой да свали кръвната захар. И ето ти диабет. Това състояние на нормална кр. захар при висок инсулин се нарича инсулинова резистентност. Най-честите симптоми са сънливост и умора след хранене, натрупване на мазнини в коремната област. Съветвам те да пуснеш и инсулин на гладно.  Не се поема от здр. каса. Не му гледай реф. стойности. Те са завишени. Инсулина на гладно трябва да е до 8. Можеш да потърсиш в дитичния подфорум темата за инсулинова резистентност и да прочетеш първия пост.

# 211
  • Мнения: X
Здравейте, с детето (2.8 г.) изкарахме някакъв чревен вирус с повръщане и диария без температура. Аз естествено го изкарах съвсем леко, но детенцето се измъчи. 8 дена го държа, като от два дена не е имал никакви симптоми, но и още не се е изходил. Много е отслабнал с тези диетични храни. Та въпроса ми е какво по-силна храна мога да включа, без опастност от раздразване на стомаха? Мога ли да сваря ориз в пилешки бульон? Дали ще предизвика отново разтройство? Благодаря предварително на всички, които ще се включат!

# 212
  • София
  • Мнения: 9 111
На нас ни казаха, че след две нормални изхождания може да захранваме - пилешка супа. Но при вас са два дни без изхождане. Не знам дали е същото. Аз още след първото почнах да му давам оризова каша с адаптирано мляко, смесена с плодово пюре - банан и ябълка (да не е от разхлабващите плодове), понеже е сред нещата, които обича.
Може би е добре и да спрете лекарствата против разстройство, ако приема такива, за да не се получи запек.

# 213
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Добър ден, периодично имам изтръпване на възглавничките на пръстите на ръката по двс пръста все. И като ги пипна са безчувствени, изтръпнали. Не знам дали има общо с Хипофункция съм и ИР. Ето и снимка от преди 15мин, като ги рсзтрих се пооправи. Но това за първи път ми се появи по пръстите.

# 214
  • Мнения: 19
Здравейте, на 8.01 ми дойде менструацията и ми приключи на 13.01. Днес 18.01 забелязах едно бледо розово зацапване на тоалетната хартия. Интересувам се дали все още се изчиства кръвта или може да е признак на здравословен проблем, защото цикълът ми е 30дни и за овулация е рано. Последен сексуален контакт имах на 13.01, но смятам, че не е и имплантационно кървене.
Дали някой е имал подобен проблем?

# 215
  • Мнения: 2 193
Алоевера, на мен ми се получава това по пръстите ако пипам кислородна вода.Ползвала ли си тампон с кислородна вода или не6то такова?

# 216
  • Мнения: X
Или някакъв препарат с водороден пероксид, като Вениш например.
Скрит текст:
Привет, глюкоза 4.46 mmol/l (от венозна кръв) при реф. стойности на лабораторията периф.кръв 3.5 - 6.1; веноз.кръв 3.3 - 5.8 е в нормата, нали? Или по-скоро е завишена?

Пропуснала си инсулин на гладно да изследваш.  Много години тялото може да поддържа нормална кр. захар,  но с цената на твърде висок инсулин,  докато в един момент възможностите на черният дроб да произвежда инсулин се изчерпват и вече няма да има кой да свали кръвната захар. И ето ти диабет. Това състояние на нормална кр. захар при висок инсулин се нарича инсулинова резистентност. Най-честите симптоми са сънливост и умора след хранене, натрупване на мазнини в коремната област. Съветвам те да пуснеш и инсулин на гладно.  Не се поема от здр. каса. Не му гледай реф. стойности. Те са завишени. Инсулина на гладно трябва да е до 8. Можеш да потърсиш в дитичния подфорум темата за инсулинова резистентност и да прочетеш първия пост.
Все си мислех, че инсулина е хормон, който се синтезира от панкреаса, или задстомашната жлеза. Какво общо има черния дроб с него, не знам.

# 217
  • Мнения: 54 435
Правилно мислиш, от панкреаса се секретира инсулин, не от черен дроб.
Алое вера казва, че няма сетивност, не само тези петна. Не е от кислородна вода това нещо.

# 218
  • Мнения: 38
Здравейте! Как да започна... честно казано вече не знам какво се случва с мен.
През септември си ударих главата челно и тилно. В последствие имах разместен 3-ти прешлен. Носих шина за 1 седмица, както ми бяха казали в пирогов. След като махнах шината болките които първонячално имах продължиха. Болката беше от дясната страна на главата и зад окото. През повечето време имах остра болка в окото и понякога даже зрението ми се замъгляваше. Отидох на очен, но с окото нямаше нищо нередно и ме препратиха на невролог.Продължих да нося шината за врат още 1 месец. Невроложката ми предписа противовъзпалително и успокояващо.
От време на време получавах мигренозни пристъпи съпътствани с влошено зрение. Беше ми непонятно как след толкова време от инцидента проблемите са налице.
В началото на декември болките продължиха и това ме накара да сменя невролога. Отидох при частен невролог и той ми препоръчя да си няправя ЯМР на главен мозък. През целите 3 месеца откакто се ударих имах едно леко трептене на долния клепач.
По Коледа се появи и мравучкане по крайниците. За моя жалост погледнах симтомите и единственото което излизаше е Множествена склероза. Вече бях убедена, че има общо с това. Направих ЯМР и кръвни изледвания в началото на януари и не излезе нищо. Неврологът ме препрати на психиатър. Предписаха ми лирика и велаксин, но мравучкането и трептенето продължават.
Единственото което ми остава е да се посъветвам с вас.

# 219
  • Мнения: 783
Cibodio, кога е правена последно цитонамазка? Не казвам, че има проблем с шийката, а го приемете като напомняне ако не сте ходили на гинеколог по повод на тази профилактика да отидете. Наистина за овулация е раничко, но колкото и да е редовен цикълът тя не е фиксирана и може да бъде обичайно в средата на цикъла, а също така в началото или по към края. Ако ви притеснява това зацапване може да се обърнете към гинеколог най малкото за лично спокойствие.
Iskra romanova, имате ли диск със запис от ямрто? Може да направите консултация с друг невролог или по скоро може би специалист по образна диагностика, който да разчете повторно резултата? Ако и след второто мнение  проблем с главата не се вижда, настоявайте да ви насочат към специалист, спрямо симптоматиката, която имате. До. Колкото разбирам всички тези проблеми и усещания са се появили след травмата?

# 220
  • Мнения: 38
Да имам диск с ЯМР, Родителите ми повече не разрешават да се шлая по доктори. Те са убедени че нищо ми няма. Болката и проблемите ми са невидими за другите и трудно ще ми повярват пак.

# 221
  • Мнения: 5 862
Iskra, на колко си години, че слушаш родителите си? Изглеждаш ми като пълнолетна жена, но може и профилната ти снимка да е подвеждаща.

Колкото до другото - аз съм се убедила, изхождайки от моя личен опит, че всякакви травми, удари и здравословни проблеми могат да имат отражения за поне няколко години напред, без логично обяснение, така че може това да е случаят и при теб.

# 222
  • Мнения: 38
На 20 съм, досега повечето изследвания ги направих с лични финанси. Проблемът е ,че за да продължа ми трябва подкрепата ва родителите ми. А тя липсва, чувствам се с вързани ръце.

# 223
  • Мнения: 783
Iskra, препрочетох мнението ви (първото), ако няма проблем защо невроложката изписва противовъзпалително? Аз също съм на мнение, че една травма може доста време да напомня за себе си, изглежда, че усещанията, които имате макар и субективни са твърде силни и не може просто така да ги подминете. Специалистите, които сте посетили до момента ангажират се с някакъв приблизителен срок, в който се очаква последиците да отшумят?
Разбирам, че разчитате на родителите си, но в крайна сметка, щом не виждат проблем, може би е безсмислено да се опитвате да ги убедите, че спрямо усещанията ви такъв има. Работите ли или под лични средства визирате тези на семейството ви?

# 224
  • Мнения: 19
Cibodio, кога е правена последно цитонамазка? Не казвам, че има проблем с шийката, а го приемете като напомняне ако не сте ходили на гинеколог по повод на тази профилактика да отидете. Наистина за овулация е раничко, но колкото и да е редовен цикълът тя не е фиксирана и може да бъде обичайно в средата на цикъла, а също така в началото или по към края. Ако ви притеснява това зацапване може да се обърнете към гинеколог най малкото за лично спокойствие.
Iskra romanova, имате ли диск със запис от ямрто? Може да направите консултация с друг невролог или по скоро може би специалист по образна диагностика, който да разчете повторно резултата? Ако и след второто мнение  проблем с главата не се вижда, настоявайте да ви насочат към специалист, спрямо симптоматиката, която имате. До. Колкото разбирам всички тези проблеми и усещания са се появили след травмата?

На цитонамазка бях на 8.12.2019. Абсолютно чисто, 1ва група. Лекаря каза, че всичко ми е наред..
Явно ще се консултирам с него, но в понеделник, защото сега не работят..

Общи условия

Активация на акаунт