?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 487 583
  • 13 836
  •   2
Отговори
# 900
  • Мнения: 7 292
По същия начин-ако си от София , отиваш на Енос в НЗОК и ти издават новата книжка (информирах се от зъболекаря ми поради същата причина като при теб).

# 901
  • Мнения: 1 494
Не съм от София, но благодаря за отговора!

# 902
  • София
  • Мнения: 3 951
Благодаря отново на всички!

# 903
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 841
А аз да питам - моята здравноосигурителна книжка трябва да се смени, защото е изписана докрай от стоматологичните прегледи през годините, как да процедирам?

Отива се в ЗОК и там ти се издава Притурка към здравноосигурителна книжка за извършени дентални дейности на здравноосигурено лице. Тази притурка важи 3 години от издаването й. Аз вече съм с три такива притурки.

# 904
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
Скрит текст:
А аз да питам - моята здравноосигурителна книжка трябва да се смени, защото е изписана докрай от стоматологичните прегледи през годините, как да процедирам?

Отива се в ЗОК и там ти се издава Притурка към здравноосигурителна книжка за извършени дентални дейности на здравноосигурено лице. Тази притурка важи 3 години от издаването й. Аз вече съм с три такива притурки.
ти си останала без зъби бе, моме Smiley

# 905
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 841
Мома бях отдавна, а и стоматолозите пишат, не ги мързи.
Шегувам се, макар и неизползвани, както казах по-напред, притурките важат 3 години, така че трябва да се ходи за нова.

# 906
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
добре де , моята не е използвана. само има името на зъболекаря. трябва ли да я сменявам след като е издадена ... когато ги въведоха ?

# 907
  • Мнения: 1 494
Мома бях отдавна, а и стоматолозите пишат, не ги мързи.
Шегувам се, макар и неизползвани, както казах по-напред, притурките важат 3 години, така че трябва да се ходи за нова.
. Не го знаех това, благодаря за информацията!

# 908
  • Мнения: 593
Моля препоръчайте туристическа агенция в Плевен за еднодневни екскурзии, имам предвид агенция, от която сте доволни от организацията и от екскурзовода

Сладко от рози правим от листенцата + розова вода + много! захар. Наистина е супер сладко на вкус, една лъжичка ми стига да ме умъртви 😀

# 909
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
добре де , моята не е използвана. само има името на зъболекаря. трябва ли да я сменявам след като е издадена ... когато ги въведоха ?
Не. Това с трите години е само за притурките, доколкото разбирам.

# 910
  • Мнения: 54 635
Сега вече слагат притурки за 7 години.
Скоро носих моята и на дъщеря ми.

# 911
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 841
Възможно е, но моята притурка мисля че през 2021 г. изтича.

# 912
  • Мнения: 35 146
Има ли значение дали даден болничен е издаден за гледане на дете или по болест? Откъм финансова гледна точка?

# 913
  • Мнения: 54 635
Май не, но не съм сигурна.

# 914
  • Мнения: 3 802
Предпазните маски ,тия медицинските,с коя страна навън се носят- синята или бялата?

Общи условия

Активация на акаунт