?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 147
  • 13 836
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 18 498
Боряна, когато имаш време просто се обади в кантората на нотариуса и питай как да ти издадат копие, препис или както се води на документа.
От това, което успях да разбера, не виждам да имаш проблем.

# 211
  • Мнения: 758
Боряна, когато аз си продавах колата, ходих и до КАТ да ми я отчислят.

# 212
  • Мнения: 18 542
Ходихме, пази се 5 години и е унищожен документът. Но е зписан в книга за дейности, та ни даде под какъв номер има такъв документ и  че е станало прехвърляне.
Наистина аз не мога да обясня тази материя и е много объркано и ненормално.
Благодаря  за отделеното време ,ще се оправим някой ден.За сега нищо няма да правим.Пък който остане може да плаща.
И това става защото не си"говореха"нотариусите и КАТ.Сега си пишат.

Боряна, когато аз си продавах колата, ходих и до КАТ да ми я отчислят.
Това не сме направили.Надявахме се той,понеже ми е брат , да я зачисли.Не съм наясно с нещата, на трима ни  е ,едва се събрахме да я подарим, платихме да е продажба да нямае проблеми ,че си го познавам.Все ще се оправят някак нещата.С пари вероятно.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 23:22 от Не се сърди, човече

# 213
  • Мнения: 514
Има ли актуална тема тук за народни танци? Търсих, но всичко беше старо.

# 214
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Бор_яна, реално сега свързаността между нотариусите и КАТ облекчават точно продавача - че отпада неговото задължение да отиде в КАТ и да "отпише" колата като негова. Т.е. Вие е трябвало да отидете и да направите това отписване, без значение действията или бездействията на купувача. Регистрацията в КАТ тогава не е била обвързана със срокове (сега вече има срок за това, който е 1 месец).

# 215
  • Мнения: 24 331
Има ли магазин на Madame Coco в България мол?

# 216
  • София
  • Мнения: 30 142
Има ли актуална тема тук за народни танци? Търсих, но всичко беше старо.
https://old.bg-mamma.com/?topic=916982.270

# 217
  • Мнения: 159
Включвам се и аз компетентно (без кавички) по темата за личните карти и паспортите. Заявление за нова лична карта, без глоба, може да се подаде преди изтичане на крайния и срок или до 30 дни след това.
Ако имате паспорт (червен) периодът за подаване на заявление за нов е 3 месеца. След 3 месеца и ден, два... подлежите на глоба. НО, ако нямате нужда от нов задграничен паспорт може да изчакате още 1 година, т.е. година и три месеца от срока на изтичане на паспорта, и няма да подлежите на глоба. НО, ако между тези три месеца и тази допълнителна една година Ви се наложи да пътувате и трябва да го подновите, подлежите на глоба (това не е субективно и не зависи от служителя, който Ви обслужва, за жалост:smiles:).

# 218
  • Мнения: 68 644
Не съм съгласна. 3 мес.е срока да си върна изтеклия паспорт. Зя това могат да ме глобят...по чл.81,ал.1,т.6 ЗБЛД.
Нямам задължение да подам искане за нов...камо ли в срок от 3 месеца  от изтичане на стария. Ще си подам когато аз и ако искам.

Не го научихте този закон...
Дано не работиш в "Паспортното"...

# 219
  • Мнения: 18 498
Всеки пише каквото си иска, демокрация е...

Аз да повторя - подлежах на глоба, не ми наложиха глоба. На око е, според симпатиите.

# 220
  • Мнения: 159
Не съм съгласна. 3 мес.е срока да си върна изтеклия паспорт. Зя това могат да ме глобят.
Нямам задължение да подам искане за нов...камо ли в срок от 3 месеца  от изтичане на стария. Ще си подам когато аз и ако искам.
Не знам с кое не си съгласна, до 3 месеца може да го върнеш или да подадеш за нов БЕЗ ГЛОБА, никой няма да ти каже кога и дали да подаваш заявление за нов, подай си когато и ако искаш, но дали ще е с или  без глоба не зависи от теб.
П.С. не знам как по-ясно да го обясня Rolling Eyes

# 221
  • Мнения: 68 644
...
Ако имате паспорт (червен) периодът за подаване на заявление за нов е 3 месеца. След 3 месеца и ден, два... подлежите на глоба. НО, ако нямате нужда от нов задграничен паспорт може да изчакате още 1 година, т.е. година и три месеца от срока на изтичане на паспорта, и няма да подлежите на глоба....

Ми виж какво си писала....че в 3 мес.срок ТРЯБВАЛО да подам заявление за паспорт...с това не съм съгласна.

# 222
  • Мнения: 159
Включвам се и аз компетентно (без кавички) по темата за личните карти и паспортите. Заявление за нова лична карта, без глоба, може да се подаде преди изтичане на крайния и срок или до 30 дни след това.
Ако имате паспорт (червен) периодът за подаване на заявление за нов е 3 месеца. След 3 месеца и ден, два... подлежите на глоба. НО, ако нямате нужда от нов задграничен паспорт може да изчакате още 1 година, т.е. година и три месеца от срока на изтичане на паспорта, и няма да подлежите на глоба. НО, ако между тези три месеца и тази допълнителна една година Ви се наложи да пътувате и трябва да го подновите, подлежите на глоба (това не е субективно и не зависи от служителя, който Ви обслужва, за жалост:smiles:).

Ми виж какво си писала....че в 3 мес.срок ТРЯБВАЛО да подам заявление за паспорт...с това не съм съгласна.
Да, прави сте или да се върне Laughing

# 223
  • Мнения: 68 644
Не или. Само да се върне трябва.

# 224
  • Мнения: 159
Не или. Само да се върне трябва.

напротив, ако искаш нов - подаваш или го връщаш, ако не искаш

Общи условия

Активация на акаунт