?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 235
  • 13 836
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 68 647
Филипса може да се върне в 14 дневен срок ако е купена онлайн, да, но НЕ и ако е ползвана и пробвана. 😉

# 1 201
  • Мнения: 11 674
И Слава Богу! Ужасна ми е тази тенденция да връщаш нещо, което си използвал. Ако искам вещи втора употреба бих искала да си ги купя с ясното съзнание, че са такива 🙂

# 1 202
  • Мнения: 54 420
Защо да е ужасна?
Това го има в цял свят.

# 1 203
  • София
  • Мнения: 9 850
Обикновено на такива стоки пише, че са разопаковани, което е логично да подсети купувача, че не продавачът ги е разопаковал Simple Smile
В Амазон има цяла секция с върнати продукти от клиенти, и подробно описание - дали имат следи от употреба, дали са само с козметични дефекти по опаковката и т.н.

# 1 204
  • Мнения: 11 674
Защо да е ужасна?
Това го има в цял свят.

Не бих казала, че е в цял свят. Отделно, ако са използвани бих искала да знам, а при нас няма да е точно така.
Не пазарувам от секънд хенд и не бих искала да го правя без мое знание.
Още помня една хвалба на приятелка за Америка. Накупили всякакви уреди да изчистят новата си къща, включително и басейн и как после горди върнали всичко, дори без да го почистят. Защото там било така Stop

# 1 205
  • София
  • Мнения: 3 789
Информация за новите карти на Експресбанк

Сегашните карти са валидни до 4 май, след 4-ти започват да се ползват новите.

Да, има нов IBAN, той трябва да се подаде април месец

# 1 206
  • Мнения: 54 420
Благодаря, Деси!

# 1 207
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Филипса може да се върне в 14 дневен срок ако е купена онлайн, да, но НЕ и ако е ползвана и пробвана. 😉
Аз подобно условие за връщане на стока, закупена от разстояние не съм виждала, но ако е така, е абсурдно. Как човек би разбрал, че нещо няма да му върши работа, ако не го е пробвал?

А що се отнася до това, че може вместо нова да ви изпратят вече пробвана или ползвана стока - да, така е. Недобросъвестни търговци сигурно има много. Би трябвало да продават такива стоки точно в раздел "разопаковани", но май не всички го правят за съжаление.

# 1 208
  • София
  • Мнения: 9 850
Обикновено искат стоката да е в отличен търговски вид - без видими белези да е ползвана, разопакована и да е с всички етикетчета.
Ако е дреха - лесно, отваряш найлончето, пробваш, не те кефи - затваряш в найлончето и връщаш. Ама за ел. уредите нещата не седят точно така понякога.

# 1 209
  • Мнения: 5 059
Неплатени задължения към Мтел имат ли давност?
Познат се ядосва на мобилния оператор и си изхвърля картата в канавката Grinning Има едно задължение от 150 лв,което му остава.
Сега,след 9 години, го търсят да си го плати.
Нямат ли давност тези задължения??

# 1 210
  • here and now
  • Мнения: 4 227
Филипса може да се върне в 14 дневен срок ако е купена онлайн, да, но НЕ и ако е ползвана и пробвана. 😉
Аз подобно условие за връщане на стока, закупена от разстояние не съм виждала, но ако е така, е абсурдно. Как човек би разбрал, че нещо няма да му върши работа, ако не го е пробвал?

А що се отнася до това, че може вместо нова да ви изпратят вече пробвана или ползвана стока - да, така е. Недобросъвестни търговци сигурно има много. Би трябвало да продават такива стоки точно в раздел "разопаковани", но май не всички го правят за съжаление.
Този срок същестува и не е свързан с това дали нещото ще върши работа, а с това да си размислил и решил, че всъщност не ти трябва. Например поръчваш, плащаш и получаваш сметката за ток +100 лева и решаваш, че най-безобидно е да върнеш продукта и да платиш тока да речем.

# 1 211
  • Пловдив
  • Мнения: 40 770
Някой немско говорящ може ли да ми преведе това лекарство за какво е? Нокти ще е ама по-конкретно пише ли нещо? С преводача не успях... Simple Smile

# 1 212
  • София
  • Мнения: 9 850
Неплатени задължения към Мтел имат ли давност?
Познат се ядосва на мобилния оператор и си изхвърля картата в канавката Grinning Има едно задължение от 150 лв,което му остава.
Сега,след 9 години, го търсят да си го плати.
Нямат ли давност тези задължения??
Имат, разбира се. Отдавна е изтекъл давностния срок. Ако го търсят от колекторски фирми, хич да не им вдига.

# 1 213
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Омекотител за нокти е най-вероятно и да не порастват много твърди ноктите.


Някой немско говорящ може ли да ми преведе това лекарство за какво е? Нокти ще е ама по-конкретно пише ли нещо? С преводача не успях... Simple Smile

# 1 214
  • София
  • Мнения: 6 172
Аз подобно условие за връщане на стока, закупена от разстояние не съм виждала, но ако е така, е абсурдно. Как човек би разбрал, че нещо няма да му върши работа, ако не го е пробвал?

Защо? Да не би като си купуваш пералня или прахосмукачка от физически магазин да ги пробваш, за да разбереш дали ти вършат работа?

Общи условия

Активация на акаунт