?Въпроси всякакви? (2020г.)

  • 485 210
  • 13 836
  •   2
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 2 583
Кръстницата не е задължително да подари кръстче. Задължително  е само "нещото" да е от благороден метал, злато или сребро.
Когато ставах кръстница доста четох из каноните и никъде не пише, че трябва да е кръст. Аз подарих икона от злато и сребро изографисана от някакъв руски иконописец, с инвестиционна стойност. Която в моят случай беше с доста символика, заради семейни особености.
Подаръка беше харесан много от всички, както и отчето, който ме разпитва доста за нея след ритуала, понеже пък той колекционирал интересни икони.

# 1 501
  • Мнения: 795
Здравейте, в КАТ може ли друг да подаде документите за изваждане на свидетелство за упранление на МПС или може само лицето, на което е книжката?

# 1 502
  • софия
  • Мнения: 25 458
Кръстницата не е задължително да подари кръстче. Задължително  е само "нещото" да е от благороден метал, злато или сребро.
Когато ставах кръстница доста четох из каноните и никъде не пише, че трябва да е кръст. Аз подарих икона от злато и сребро изографисана от някакъв руски иконописец, с инвестиционна стойност. Която в моят случай беше с доста символика, заради семейни особености.
Подаръка беше харесан много от всички, както и отчето, който ме разпитва доста за нея след ритуала, понеже пък той колекционирал интересни икони.
Няма подобно нещо по канон Simple Smile
Ние подарихме икона на кръстницата със светеца, чието име носи детето, купихме за вкъщи, които осветиха по време на ритуала, но не толкова скъпи. Тогава не съм търсила. Би ли споделила къде мога да видя подобни икони, като тази, която споменаваш?

# 1 503
  • Мнения: 2 583
Кое го няма по канон? Не разбрах.
Такива икони се предлагат на много места, изработват се в определен тираж, също както и монетите с колекционерска и инвестиционна стойност. Придружени са от сертификат за качество, номер на бройката  от съответният тираж и т.н. Аз закупих моята от банка, но тиража вече е изчерпан, дори и аз я намерих трудно понеже бяха останали само няколко бройки. Доставиха ми я от клон на банката в София, тъй като не беше налична във Варна. Ето например Първа Инвестиционна банка предлагат такива: https://my.fibank.bg/GoldShop
Тавекс знам също, че имат, излизат още доста в интернет.

# 1 504
  • софия
  • Мнения: 25 458
Кръстницата задължително да подари кръстче на кръщенето Simple Smile
Благодаря за насоките Simple Smile В банките съм виждала монети, не знаех, че изработват и икони.

# 1 505
  • Мнения: 2 583
Поразрових се за "моята" икона в интернет, понеже беше отдавна и не пазя снимка. Ето как изглежда, като снимките са доста тъмни, на живо е по-красива. Изработена е от чисто сребро, с позлата отгоре  и е релефна. Много красиво "нещо" наистина на живо.
Скрит текст:

# 1 506
  • софия
  • Мнения: 25 458
Красива и в същото време ненатруфена или твърде модерна, и крещяща. Стойностен подарък, носещ символа на събитието.

# 1 507
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Ами то и нашето кръщене ще  е в тесен кръг и детето вече е голямо ама няма да съм кръстница затова реших настолни игри но сега вече треперя дали ще се хареса подаръкът като чета мненията ви Simple Smile

# 1 508
  • софия
  • Мнения: 25 458
Защо да не се хареса? Ако детето харесва подобни игри и има с кого да играе, си е тамън. Не помня гостите какво подариха и това няма значение. Помня празника.
По-скоро обсъждахме подаръка от кръстницата/кръстника Simple Smile Той е по-специален и носещ символика.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 13:07 от zvаnchе

# 1 509
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Ще играе къде ще иде като не му дават таблета непрекъснато за да не си развали очите Simple Smile

# 1 510
  • Мнения: 1 907
Не че е по темата, но моят син е на 5 и никога не е играл на таблет или онлайн игри, а енциклопедии обожава. Нищо му няма на поколението.
Чакай да стане на 12-13 , тогава ще разбереш колко е различно тяхното поколение от нашето
Кака му е на 19, не е като да нямам наблюдения Simple Smile

# 1 511
  • Мнения: 2 583
Ще му харесат, разбира се. Всяко дете се радва на игри.
Скрит текст:
Аз всъщност имах предвид другите видове монети и кюлчета (както ги водят), които предлагат банките, но разговорът тръгна към иконата. Когато търсех имаше най-различни видове, на различни цени. Имат със зодиите, годината примерно в която е родено детето, или годината която е сега по китайският хороскоп. Има малки монетки, много симпатични за момиче и момче, за новородени, златни детелинки за късмет. Монети за златна и сребърна сватба също, и изобщо голям избор с различна символика, за всякакви поводи.
Доста съм запалена по тях аз, наистина остава във времето за спомен. А и са много красиви всички.

# 1 512
  • Мнения: X
Докато бях в предишната квартира, се регистрирах в ипей за получаване на информация за комунални.
Смених квартирата и прекратих известията, но все още проверявам сметките си за телефон в ипей и винаги ми излизат в 'регистрирани сметки' комуналните от старата квартира. Всеки път натискам хиксовете, за да ги изтрия, обаче продължават да излизат.
Някой знае ли как да ги разкарам?

# 1 513
  • София-Младост
  • Мнения: 23 348
Отиваш на регистрирани сметки, маркираш  изтриване на маркираните сметки .
https://www.epay.bg/v3main/bills/list#

# 1 514
  • Мнения: X
Иска ми вход, а не помня какво ми е потребителското име.

Общи условия

Активация на акаунт