Първокласници през 2020/2021 г

  • 39 333
  • 798
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 544
Не мейл ли? За пръв път чувам. Няма ли платформа за кандидатстване в 1-ви клас, като за детските градини?

Явно сте с първо дете Simple Smile
Всяко училище е със свой регламент, за съжаление.
Покрай извънредната ситуация все пак е похвално, че някъде са дали възможност за онлайн прием на документи, макар и по според начин.

Съвсем друга тема е дали, кога и как ще започне учебната 2020/2021 година.
Нека първо свърши текущата, пък да видим...

С две съм Simple Smile Обаче баткото е 7-ми клас и когато кандидатстваше той се редяхме на опашки, за да ги записваме. Все се надявах, че за 7 години нещата са се подобрили Simple Smile Примерно начина за кандидатстване в ДГ е много добър и удобен. Щеше да е хубаво да го приложат и при кандидатстването в първи клас Simple Smile

Иначе да, ще следя какво публикуват на страниците на двете училища, в които ще кандидатстваме, щом за всяко училище ще е различно. Благодаря за поста - беше ми много полезен Hug

# 46
  • Мнения: 912
Иначе да, ще следя какво публикуват на страниците на двете училища, в които ще кандидатстваме, щом за всяко училище ще е различно. Благодаря за поста - беше ми много полезен Hug
За кой град е това? По-големите градове вече са уж с електронна система. При нас трябва да стартира на края на този месец.
И да попитам вашите деца, които са в предучилищен клас (в училище), имат ли си сега дистанционни занимания? Моето е в ПГ в детска градина и там нямат, но в училището, където е учител ММ, имат ПГ и имат и дистанционни занимания всеки ден по около час и половина-два през клас рум онлайн. ММ опитва да се занимават вкъщи, че да не пречи и на сестра ѝ, която си има дистанционни онлайн уроци, но не е същото като в градината (като че ли по-трудно се концентрира и е по-нетърпелива).

# 47
  • Мнения: 15 544
Ами и аз знам, че уж е с електронна система. За София става въпрос
Дъщеря ми е ПГ в детска градина, но класната редовно ни праща уроци и домашни в групата във ФБ. Аз ги тегля и ги работим. Аз гледам да ги правим заедно, докато брат й има онлайн уроци или пише домашни, че иначе си пречат един на друг и не става работата.

# 48
  • Мнения: 2 489
При нас няма дистанционно обучение. Аз го занимавам в къщи. Използвам електронните варианти на познавателните книжки от ДГ. Не е много ентусиазиран, ама аз съм настоятелна. Е, не се престаравам. Всеки ден по малко.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Синът ми е ПГ в училище и още от първия ден са във виртуални класни стаи в гугъл зум. Първо имаха от 8 ч. до около 10,30  ч. Сега сме от 8,30 до 10 ч. и след това имаме и 30 минути по език в скайп. Според мен могат и малко повече да се напънат. Един час следобед примерно няма да им дойде в повече. По български и математика са доста съсредоточени, записват се задачи на дъската и те преписват и решават. Но като започнат приказки или описания по картинки и неща от този род , става по-хаотично и е малко губене на време.
Въвежденето на система за прием в първи клас подобно на тази за детските градини изглежда е най-голямото предизвикателство за общината, която прехвърля топката, че това е работа на МОН. Кой знае дали и за другата учебна година ще стане готово.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 285
Електронна система обещават отдавна, но едва ли скоро ще имаме късмет да я има. Май и тази година всяко училище ще се справя както може...

Моят бъдещ първолак е в детска градина, имат занимания по желание, които получаваме във Вайбър група. Има линкове към електронни учебници + указания за родителите. Част от децата (и родителите) са много активни.

# 51
  • Мнения: 1 705
В нашата градина май няма занимания, но и аз не участвам във фейсбук групата, та може и да не съм разбрала просто. Рисува си, оцветява, занимава се с Бърборините, имаме купища още от баткото, правим си апликации, общо взето каквото си е правила и преди, ако се учи нещо по-специално в градината, пропуснали сме го, но аз не се тревожа изобщо.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 285
При нас в тази група излезе информация как да се плати таксата за м. март, та не пречи да се говори с учителките. Най-малкото за 4 група, на които предстои завършване и кандидатстване в 1 клас.

# 53
  • Мнения: 455
Моето дете също пише задачи зададени от учителката. Имаме група във фейсбук,учителката всяка сутрин пуска задачите за деня и децата попълват на електронните помагала. Снимаме и пращаме на имел.
Отделно пише и оцветява на занимателни книжки.
Такса за градината няма да плащаме докато сме в извънредно положение.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 285
От м. март имаше няколко работни дни, в които и градините работеха, за тази такса става въпрос. Сега за април няма информация как ще е.

# 55
  • Мнения: 15 544
Полезна информация за кандидатстването

https://uchiteli.bg/news/vizhte-neobhodimite-dokumenti-za-onlain … jT1mD93G8MFPBE9SE

# 56
  • Мнения: 128
Моля, някой да ми каже постоянен/ настоящ адрес се тълкува само на майката( съответно детето) или може да се кандидатства и с настоящ адрес на бащата, който е различен от този на майката ?

# 57
  • София
  • Мнения: 23 165
доколкото знам се гледа адреса на детето, не на майката или бащата.

# 58
  • София
  • Мнения: 11 487
Благодаря за споделената информация.
Последните 3 удостоверения трябва да се извадят от общината предполагам?
Детето се води на адреса на майката.

# 59
  • София
  • Мнения: 23 165
детето не върви в комплект с майката.
ако тя е сменяла адреса, детето може да е останало на друг адрес.
миналата година имаше доста изненадани с тия адреси.

в момента не се вадят никакви удостоверения, подава се заявление и декларация за лични данни.
другото засега си го вземат по служебен път.

Общи условия

Активация на акаунт