Почивка на Малдивите /Тема 4/

  • 51 841
  • 824
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 1 950
Ние щяхме да ходим на Cocoon, но се провали заради Коронавируса. После разбрах, че май няма хоум-риф и 2 пъти дневно желаещите се возят с лодка безплатно до близкия риф. Ако това е важно за вас, имайте го предвид. Или проучете мненията в Трипадвайзър.

# 601
  • Мнения: 2 813
Запис в темата, здравейте Simple Smile Гледам чартърите от няколко дни, харесала съм си началото или средата на април. Изгледах и сума ти хотели, малко ми се виждат еднакви за момента, ще им се задълбочавам в близките седмици. На първо време харесах Adaaran Club Rannalhi и Ellaidhoo Maldives by Cinnamon. Малко се колебая дали да вземем All или FB, не сме особено по алкохола, та се чудя дали има смисъл. Вие какво мислите?

Последна редакция: сб, 06 фев 2021, 23:30 от mokka

# 602
  • Мнения: 1 644
Малко се колебая дали да вземем All или FB, не сме особено по алкохола, та се чудя дали има смисъл. Вие какво мислите?

All не винаги означава само вкл.алкохол. В такъв пакет някои резорти включват и ползването на разни съоръжения, масажи, разходки...
Въпрос на лична преценка какво ще искате. А понякога не си заслужава да се плаща висока цена за нещо, което няма да се ползва. Върнахме се преди 10 дни от там, но взехме предварително само ФБ, с едно на ум за ъпдейт на място. Оказа се, че покрай пандемията много от услугите липсват. Можеше да се ползва корта, ама ние бяхме “мерси“ за тая екстра. Не си и помисляйте за разходки между островите - не става в този момент. Заетостта на острова, където бяхме, беше около 30%...Имаше и френско и немско говорящи, но кога и от къде са тръгнали - не попитах.

# 603
  • Мнения: 2 813
Благодаря за отговора! Може би ще вземем AI, но ще проверя предварително къде какво включва. Засега съм на първично отсяване, после като се спра на 2-3 хотела ще сравнявам детайлите.

Видях добри отзиви за и за двата Cinnamon хотела тук, както и коментар за бетонните плочи на Ellaidhoo - има ли някой престава защо са сложени? Не видях друг остров да има такива. Честно казано той май ми харесва най-много.

Някой ходил ли е на Angaga Island Resort? Не видях да се коментира в тази тема.

# 604
  • София
  • Мнения: 11 604
За AI и FB наистина си зависи от хотела, на някои места е изгодно, на други не е. Не е само до алкохол, а и до напитки между храненията, включени ли са или не, колко струват на въпросното място, пийвате ли коктейли, без значение дали с алкохол.
Ние като избирахме сравнявахме цените, единият беше FB, другият ALL, но по-скъп. Направихме си сметката обаче, че ако платим за допълнителните неща ще ни излезе и отгоре на all-а.
При нас в ол-а влизат и масаж или джет, крузи по залез или друга екскурзия, падълборди и разни други немоторни водни спортове, различни йога класове, всичко от минибара, сладоледи и снаксове през деня и тн. Както и човек може да се храни във всичките им ресторанти, защото при някои резорти се храниш само в един от тях и допмащаш, ако искаш разнообразие.

Дали всичките тези неща ви трябват, си преценявате вие, но ако по принцип ще ги ползвате, е хубаво да прецените в кой хотел кое влиза, защото намясто цените на някои усулги като например масажите, могат да се окажат доста високи.

В някои хотели и при FB имаш разни комплименти, като хапки следобед или питие.

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 17:03 от Niya-

# 605
  • Мнения: 16 874
А как се ориентирате какво е вкл.в ол инклузив ? Допълнително ли се свързвате с хотела за пояснение? Когато аз гледах основно при ол пише, че се вкл.алкохол. Но останалите изброени? Или просто аз съм гледала такива хотели.

# 606
  • Мнения: 2 813
Това с екскурзиите и падълборда звучи супер. В кой хотел сте/ще бъдете, Ния?

# 607
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
А как се ориентирате какво е вкл.в ол инклузив ? Допълнително ли се свързвате с хотела за пояснение? Когато аз гледах основно при ол пише, че се вкл.алкохол. Но останалите изброени? Или просто аз съм гледала такива хотели.

Пишеш директно до сайта на ризорта - повечето пращат брошури с какво, що...колко...

# 608
  • София
  • Мнения: 11 604
Аз гледам на сайтовете на хотелите, специално между, тези които избирах и на трите си пишеше. Понякога по-трудно се намира, особено ако не е богат AI, го набутват някъде.

Ние ще сме в Пулман.

Следя и Облу Селект, че ни бяха втора опция те, под карантина са, скоро трябва да приключи, но настаняват хората в хотели от същата верига. В групата за ризорта бяха писали, че са им дали право да избират от няколко ризорта и са доволни. Може би това е плюс на хотели, които са верига, че ако избухне вирус, настаняват следващите резервации на околни хотели или сменят дати.

# 609
  • Мнения: 737
Аз гледам на сайтовете на хотелите, специално между, тези които избирах и на трите си пишеше. Понякога по-трудно се намира, особено ако не е богат AI, го набутват някъде.

Ние ще сме в Пулман.

Следя и Облу Селект, че ни бяха втора опция те, под карантина са, скоро трябва да приключи, но настаняват хората в хотели от същата верига. В групата за ризорта бяха писали, че са им дали право да избират от няколко ризорта и са доволни. Може би това е плюс на хотели, които са верига, че ако избухне вирус, настаняват следващите резервации на околни хотели или сменят дати.
Niya, помня че с теб се бяхме насочили към Карибски круиз след като няхме взели визи Wink сега да видим кога ще се възползваме от тях. И ние сме за март за Малдиви и ми изглежда толкова далечно...само стискам палци всичко да е ОК. Не смея още нищо плажно да купувам Sad

# 610
  • Мнения: 5 371
До нашето пътуване остават дни, много се притеснявам за пср теста 😶😵😖.
В събота върнах маската за шнорхелинг, беше ми голяма и няма време за онлайн поръчка, а наличности няма. Яд ме е.

# 611
  • София
  • Мнения: 3 053
До нашето пътуване остават дни, много се притеснявам за пср теста 😶😵😖.
В събота върнах маската за шнорхелинг, беше ми голяма и няма време за онлайн поръчка, а наличности няма. Яд ме е.
Вземете назаем, проверете в ОЛХ и в други магазини.
Красотата на Малдивите е под водата и ако не я виждате, ще е непълно удоволствието.

# 612
  • София
  • Мнения: 1 950
Някой ходил ли е на Angaga Island Resort? Не видях да се коментира в тази тема.
Гледах, че Ангага предлагат страхотни екскурзии - шнорхелинг с манта рей и шнорхлелинг с китови акули. И то на много поносими цени. Не зная дали във всеки сезон се срещат китови акули и манти или само в определени месеци.
Ако се интересувате от тези неща, ми се вижда много добра възможност.

# 613
  • Мнения: 1 115
В атола, където се намира Ангага се срещат китови акули и манти.
Малко съм позабравила вече, но мисля че беше за мантите - има сезонност, и са там в периода от Декември до Март -Април. (може и за акулите да беше, но със сигурност в този период са там и двата вида)

Ние бяхме на остров Дигура, който е близо до Ангага и имахме късмета да видим и манти и китова акула.
Незабравимо преживяване е.
Предупреждавам само, че за китовата акула трябва да сте уверени плувци, защото те акулите си плуват, и когато водачът забележи акулата трябва да скачате през борда на лодката и да плувате след нея, за да я наблюдавате.
За мантите е по-лежерно, т.к. те се въртят в кръг и може спокойно по стълбичките да се слезе във водата, и да си ги наблюдавате почти без да плувате.

# 614
  • Мнения: 2 813
Dechy, Танита, благодаря ви. Засега гледах Ангага между другото, но след тези коментари ще го проверя по-обстойно Simple Smile Много ми бяхте полезни. Ние ще ходим (надявам се) в началото до към средата на април. Скоро трябва да се ориентирам за хотел, но тъкмо харесам нещо като бунгала и база, то пък прочета в Трипа, че няма хаус риф или е далече и се ходи с лодка 1-2 пъти дневно Sad

Общи условия

Активация на акаунт