Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 617
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 970
Та относно споделянето от опита на продукти....аз обичам химията,”баници” по главата не си правя,не защото не е хубаво ,а защото нямам изобщо никакво време,затова залагам на скъпата козметика....та да попитам-как ви се отразява маската Lanza кератин/кафявата/.Не съм я ползвала ,а ще я имам след ден и проучвам .... 😁

# 511
  • Мнения: 1 666
Да ви кажа от малко по-висока доза витамини  (в случая в тривитаминола, използван за външна употреба) няма как да получите хормонални проблеми. Като лекар ви го казвам. И освен това ако сравним състава на продукт на Керастаз със Дермокана, този на Керастаз съдържа много повече вредни вещества. Например така харесваната маска Хроноложист съдържа парабени. Парабените се свързват с рака на гърдата. Така, че е смешно да обяснявате колко са вредни продуктите за ветеринарна употреба и колко хубави са Керастаз.
За протокола аз използвам и Керастаз, и Дермокана и не смятам, че трябва така с лека ръка да се отхвърля нещо, особено ако не сме достатъчно добре осведомени Wink

# 512
  • Мнения: 581
Ако бяхте лекар, щяхте да сте наясно с риска от предозиране с вит.А. “Външно“ приложение чрез втриване в корените, респективно в кожата никак бе е външно. И аз като лекар Ви го казвам 😉

Да ви кажа от малко по-висока доза витамини  (в случая в тривитаминола, използван за външна употреба) няма как да получите хормонални проблеми. Като лекар ви го казвам. И освен това ако сравним състава на продукт на Керастаз със Дермокана, този на Керастаз съдържа много повече вредни вещества. Например така харесваната маска Хроноложист съдържа парабени. Парабените се свързват с рака на гърдата. Така, че е смешно да обяснявате колко са вредни продуктите за ветеринарна употреба и колко хубави са Керастаз.
За протокола аз използвам и Керастаз, и Дермокана и не смятам, че трябва така с лека ръка да се отхвърля нещо, особено ако не сме достатъчно добре осведомени Wink

# 513
  • Мнения: 1 666
Предозиране с вит А може да стане при повишен вътрешен прием,а  не с мазане в корените на косата - локално. И дори да приемем, че имаме хипервитаминоза вит А при един възрастен човек, който не е бременен, това няма да се отрази върху хормоналния му баланс.

# 514
  • Мнения: 581
Няма смисъл да задълбаваме, защото очевидно нямате медицинско образование.
Моята цел, по отношение на тривитаминола, беше да спестя проблемите на жени, които наивно биха си го причинили.

# 515
  • Мнения: 1 666
Напротив, имам. Създадох темата, за да си обменяме взаимно опит и да се подкрепяме, а не да спорим и да се караме. Разговорът ни не е конструктивен и смятам, че става досаден. Лека вечер Simple Smile

# 516
  • Мнения: 2 970
Е аз попитах за обмяна на опит,никой не ми отговори-явно по-интересно е “дракането” от споделянето.Отлитам-благодаря,не ми бяхте полезни с тривитаминол и други ,странни за мен неща,за които фризьорката ми никога не е говорила.......

# 517
  • Мнения: 75
По темата - днес имах малко повече време за домашни маски, за съжаление маслото от кафе ми свърши и затова на скалпа сложих само бадемово с няколко капки розмарин, за косата смесих зехтин и жожоба, затоплих с най-слабата степен на сешоара. Някой беше питал за маслото от авокадо, страхотно е, но и то ми свърши, затова ползвах, каквото имах. Стоях два часа и измих със Стамиген на Напура и балсам на Алтерна, за финиш само олиото на Наши. В резултат имах прекрасен блясък, а на небоядисана коса това си е цяло постижение. Гъстота обаче постигам само с кокосово масло, така че ще редувам.
От месец не ползвам ампули против косопад, малко почивка и през това време само масла, в резултат скалпът ми е спокоен, косата - хидратирана с блясък.
P.S. много съм доволна от дпш на Меди, сякаш даде рестарт и преоткривам разни отдавна забравени продукти.
Благодаря ви за темата, бях забравила да си слагам масла, особено зимата.

# 518
  • Мнения: 844
Аз също тепърва се образовам на тема масла, кое слагам както трябва, кое не 😅
Добре, че е темата за маслата, та поне да знам кое на суха и кое на мокра коса, че да не ги похабявам. Купих си конопено масло и тепърва а малки стъпки започвам да го използвам.
Я споделете.. този зехтин (живея до гръцката граница, тук има наистина хубав) как го отмивате.. веднъж сложих и 1000 пъти съжалих. Рициново масло косата ми също не търпи.. може да не е моето нещо..

# 519
  • Мнения: 75
Никакъв проблем нямам със зехтина, но го смесвам с други масла. Познати са споделяли, че не го измиват, но те ползват дрогерийна козметика.
Всяка коса си има своите особености, моята е тънка и тежки масла като рицин не понася.
Интересно ми е конопеното масло, ако може мнение от личен опит.
Конопено семе и брашно ям, малко маниак съм на тема здравословно хранене, но конопено масло не съм ползвала.

# 520
  • София
  • Мнения: 2 411
По повод маслата, ако може запознатите да синтезират кои масла са за скалп, за подхранване и растеж и кой са подходящи за дължините за уплътняване и блясък. Че нещо не мога да се ориентирам. А да, и това за суха и мокра коса - сега чувам, че има разлика, а аз все на суха клепам.

# 521
  • Мнения: 2 442
macadamia маската на Ланца е много хубава.Много добър,но ненатоварващ протеин,гъста е,но доста икономична,а как мирише...Аз обаче задължително запечатвам с хидратиращ балсам,и след като я изсуша мацвам по връхчетата масла(сори за маслата,но аз не харесвам купешките олиа),в противен случай, връхчетата ми на другия ден стърчат сухи.
Earth темата е много обширна,ще ни набият вече Grinning За мен,всичко което се нанася на влажна/мокра коса,размива резултатът.Има за и против,но аз всичко нанасям на суха коса.

# 522
  • Мнения: 1 227
В темата за маслата има много публикувани материали кое масло за какво е и как се прилага. На мен лично ми беше много полезно.

Нека се придържаме към концепцията на темата все пак. Аз мисля, че всяко споделено мнение и опит са полезни, това, че някой не приема методите на друг и ги намира за безполезни са си въпрос на лично възприятие. Моят метод за грижа на косата е баланс между тежка химия - профи продукти и натурални средства - масла, алоета и всички останали "баници".

# 523
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Аз никога не съм си правила домашни маски на косата, но тя ми е мазна и е дълга и лъскава, така че изглежда добре и подхранена, а тези с мазните корени ще ме разберът, просто нямам нужда от допълнителни масла, слагам на краищата професионални продукти, и в салона ме мият веднъж седмично, а у нас още един два пъти! Може би защото винаги съм имала хубава коса, не съм се мазала с такива преуошове и “баници” но кой каквото му действа добре на косата това ползва!

# 524
  • Мнения: 5 112
И аз слагам маслата на суха коса. А какво и как да сложа се ориентирам по листовките на всяко масло...

Общи условия

Активация на акаунт