Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 613
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Ако говорим за тоя на Афроджи не ти трябва маска след него. Той си е доволно ревитализиращ. Евентуално може да се запечата с хидратиращ балсам накрая,но реконструктор и маска на едно миене би понесла само много изстрадала и изтощена коса.

# 541
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Ако говорим за тоя на Афроджи не ти трябва маска след него. Той си е доволно ревитализиращ. Евентуално може да се запечата с хидратиращ балсам накрая,но реконструктор и маска на едно миене би понесла само много изстрадала и изтощена коса.
Принцеска моята коса е точно такава.Качила съм снимка в един мой коментар в началото на темата.Определено за един месец виждам леко подобрение в състоянието на косата.Мия я два пъти седмично, като единият път слагам домашен ексталайзер по дължината и втривам в корените стимуланта на Икаров.При второто миене мажа с купешки еластизайдър,Мия косата с протеинов шампоан и накрая реконструктора.За финиш използвам хидратиращото мляко на Гарниер.
Днес си взех лешниково масло/ще втривам в корените/ и бадемово и кокосово за дължините.Мисля да редувам ....
И от толкова много продукти се чудех къде да вмъкна маската.

# 542
  • Мнения: X
Да споделя краткият си предизпитен протокол от днес:
- Вчера вечерта намазах корените със стимуланта на Икаров, а по дъжините масло от арган и макадамия и престоях цяла вечер с тях;
- Измих с Marrakesh и след него маската-чудо. Постоях около 5-6мин. с нея и отмих;
- По скалпа сложих стимулиращият тоник на РК и напръсках със спреят на Macadamia. Сложих кърпа, за да попие малко косата, серумът за цъфтящи крайща на Marrakesh, коприната на Chi и митичния крем на Loreal. Изсуших косата и реших, че искам и да я изправя понеже наскоро се сдобих и с термото на Napura. Отново се лиших от всякакъв обем, но със супер блестяща коса.Smiley
Минах и през Нотино да си взема поръчките с Kerastase и се възнаградих за успешната сесия с няколко неща от рибката.Grin
Скрит текст:

# 543
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Щом говорим за изтормозена коса протоколите с две,че и три маски са си ОК стига да не предобриш положението. Моята коса е идеално балансирана в момента и гледам да пазя балнса. Наблягам само на маслата в корените вече цял месец и резултатът ме радва много. Разкошен обем имам.

# 544
  • Мнения: 140

Принцеска моята коса е точно такава.Качила съм снимка в един мой коментар в началото на темата.Определено за един месец виждам леко подобрение в състоянието на косата.Мия я два пъти седмично, като единият път слагам домашен ексталайзер по дължината и втривам в корените стимуланта на Икаров.При второто миене мажа с купешки еластизайдър,Мия косата с протеинов шампоан и накрая реконструктора.За финиш използвам хидратиращото мляко на Гарниер.
Днес си взех лешниково масло/ще втривам в корените/ и бадемово и кокосово за дължините.Мисля да редувам ....
И от толкова много продукти се чудех къде да вмъкна маската.
А какъв тип ти е косата? Ако е твърда и суха, изтощена, то ще ти пробвам протокола, звучи ми добре.
Косата ми не спира да се самопостригва, не знам как да я спася. В същото време продължавам да боядисвам безсмислено често цялата, за да получа цвета който искам.. Горния слой взе и да не може да се докарва да изглежда добре (като перхидролено изгорен, донякъде оранжевия цвят подсилва ефекта).

# 545
  • София
  • Мнения: 1 744
А какъв е цвета който искаш?

# 546
  • Мнения: 140
А какъв е цвета който искаш?

Златно розово, постигнато от много тъмен кестен, сама вкъщи. Като резултат рижаво и пострадало. Е, като боядисам, е по-добре. Сега тъкмо я боядисах, измих с шампоан макадамия после, лалга ампула, маска за коса Матрикс тотал рипеър, после олио от макадамия и лиз ултим, та сега изглежда добре. Но като подхранвам с маслата, пада цвета, пак боядисвам, пак подхранвам и т. н.

# 547
  • Мнения: 1 227
Днешният протокол:

Предният ден се омазах с масла - черен кимьон и макадамия поскалпа и кокос и макадамия по дължините. Прибрах косата и така си изкарах мазна до днес вечерта, като пуснах косата ми направи впечатление че скалпа и горната част на косата са “изпили” маслата и даже не седеше мазно. Взех днес едно масло от репей, та малко го намазах в корените, че ми беше мерак да го пробвам и седях с него още час.
Измих с Densifique (първа среща вкъщи с него) и реших да сложа само балсам -Extencioniste (пак първа среща) за 6-7 минути. Реших че косата ми е добре в момента и може да мине само с балсам.
Първи впечатления - шампоана направи хубава пяна и след него усетих косата една идея по-плътна и твърда, но без заплитане; очаквах, че балсама ще ми “разлигави” косата още под душа, но не - остана малко по-твърда. Аромата в комбинация от двете - силен и божествен. Yum
Сложих от серума в корените и изсуших с extensioniste термика (и той за сефте), използвах кръглата четка с топъл въздух. Резултатът е много обемна жива и плътна коса с много блясък и идеално пригладен косъм без фриз. Май това е моята си комбинация! Много много съм доволна! Flowers Hibiscus People Raising Hand

# 548
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Моля те да споделиш как ще се чувства косата в следващите дни. Аз много харесвам тоя протокол,но с маската Extencioniste. и термикът след нея. Денсифик ми дава нужния баланс преди това.

# 549
  • Някъде там
  • Мнения: 4 821
Много ме изкушавате с тази Show маска и хидратиращия шампоан .

# 550
  • София
  • Мнения: 1 744
Днешният протокол:

Вчера вечерта омазах само скалпа с ЯЧРМ смесено с чисто арганово масло от мароко. Преспах така и на сутринта намокрих цялата коса, разнесох обилно количество еластисайзър с нар и касис по цялата дължина на косата(само оставих малко количество ненамазана коса в корените) и постоях под шапка така 3 часа.
Отмих без никакъв проблем маслата и еластилайзъра дори само с вода, явно косата беше изпила маслата, после измих веднъж с Mane ‘n’tail за да стимулирам разтежа и след това понеже я усетих по твърда използвах Therapiste na Kerastase шампоана. Още с отмиването косата беше мега мека и гладка, добавих маска Kallos за 3 минути и излязох от банята с “лигавя коса” което отдавна не ми се беше случвало.
Като финиши ползвах крем за плътност на Living proof, Nectar termique и олио ма Joico k-pak.
Резултатът е копринено мека коса и елсно разресване което при мен пти никога не се случва.
Но косата е твърде хидратирана защото няма много форма.
Следващия път мисля да пробвам без масла и ще споделя резултат

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 15:58 от Мélisande

# 551
  • Мнения: 1 666
Споделям и аз вчерашния протокол. Сутринта сложих на скалпа масло от бабасу с етерично масло от безсмъртни че, малко по-късно през деня сложих и еластайзър по дължините. Поседях няколко часа. В банята реших да си направя експеримент, тъй като бях получила нови продукти. Измих с ш Орайт с бамбук (много хубаво мирише, но не съм впечатлена особено от ефекта). После сложих м Хроноложист на Керастаз и завих под шапка. Поседях 5-10 мин и отмих. Косата ми много хареса маската Blush. Преди изсушаване сложих редовния нийм плент Ланза и Екстеншънист термик на Керастаз. Резултатът беше много интересен хем плътна и жива коса, хем мека. Определено тази маска е откритие за мен. И ароматът ми е приятен. Blush

# 552
  • София
  • Мнения: 1 781
Victoriai, с каква коса си? На моята чуплива, боядисана и суха този Ш и балсама към него ми се отразяват страхотно. Б е гъст, дори по хубав от някои маски. Аромата също е страхотен.

# 553
  • Мнения: 1 918
А аз днес измих с ДПШ, след това с Денсифик и постоях няколко минути с балсам Денсифик и съм възхитена. Без финиши косата ми изглежда много прилично. Ще се купува маската май...

# 554
  • Мнения: 1 666
Мишчица косата ми е Чуплива към къдрава, като нормална я определям. Може и в мен да е проблемът, защото не се пенеше и го нанася 3 пъти,та е възможно да съм премила косата Thinking

Общи условия

Активация на акаунт