Предизвикателство Рапунцел 2020

  • 74 823
  • 1 473
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 666
Според мен нищо не ти пречи да сложиш и етерични масла, но капка-две от всяко, не повече Simple Smile

# 736
  • Мнения: 78
Аз се включвам с новото ми откритие за коса.
Извинявам се за дългия пост Sweat Smile

Скрит текст:
Знам че повечето от вас ще са скептични, както бях и аз преди да видя крайния резултат.
Съществува растението Касия, наричано още "безцветна къна", само дето няма нищо общо с къната, не дава цвят на тъмни коси, на светли може леко да добави златисти тонове. Преди 1-2 години си бях взела различни индийски билки за коса от Зоя, обаче след няколко кофти опита ги оставих забутани в шкафа. Реших да пробвам с безцветната къна, казват че много добре подхранва косата и дава много блясък, купих я, после гледах клипчета в youtube и рязко се отказах да я пробвам, защото девойките от клиповете все казваха, че не виждат ефект.

Снощи нещо ми прищрака и хванах та се поразрових, гледах клипове и се навих да пробвам пък каквото стане. Бях подготвена, че ще е провал, ама си викам айде поне да се знае.

Смесих количество на око от праха от Касията със билков чай (горещ, за да се разтвори добре), добачих лъжичка балсам са коса, около 2 супени лъжици масло от ремей и ЯЧРМ, няколко капки лавандула, Амла на прах (индийска билка за коса с омекотяващо действие) и Шикакай (пак индийска подхранваща билка). Стана по гъсто отколкото трябваше, по принцип консистенцията трябва да е кремообразна към течна, като смес за палачинки.
Намазах обилно корените и разнесох внимателно по дължините, защото ме беше страх да не пресуши много. Седях около 40 минути. Тук идва забавната част с отмиването - топла вода и нежно масажиране на скалпа (получи се приятно ексфолиране) през това време банята заприличва на блато (отмива се без проблем), сложих шепа маска на елсев за да омекоти и да падне част от сместа преди шампоана, след това реших да мия с Хроноложист, като най-балансиран в колекцията, на второто шампониране пак усещах тук-таме остатъци от сместа и реших да шляпна още 1 шепа маска елсев, за да не хабя профи маските. С нея вече всичко се отми и косата беше нормална като след маска. Като подсуших с кърпа усетих леко втвърдяване и се шашнах. Сложих обилно Меди спрей по скалпа защото падна ужасно много коса по време на миене, както и на предното и за първи път усетих истинско загряване от спрея, явно заради ексфолирането на скалпа.
Духнах със сешоара леко, не съм слагала абсолютно никакви финиши, защото исках да видя реалния резултат, ако ще да е метла.

Днес бях крайно шокирана от резултата. Косата ми свети от корена до върха, има огледален блясък, супер гладка и подредена, седи леко твърда и доста уплътнена. До сега от никакви маски и финиши не съм имала такъв ефект. Дори местата където косата е блондирана и е по-светла като цвят и е изтощена е лъскава и хубава.
Струва ми се, че има лека промяна в цвета към по-светло/пепеливо, но може да е само от блясъка.Със сигурност ще пробвам още няколко пъти, за да имам ясна преценка, но като за първи път съм изумена. Тия индийки явно затова имат такива коси...

В заключение:
1. Тази смес при мен проработи, но държа да кажа, че моята коса е 1/2 третирана и 1/2 натурална и здрава.
Не знам какъв би бил ефекта при много изтормозена коса, не знам и дали не би свалило от цвета на прясно боядисана.
2.Ангажираща процедура е, отнема около 10 минути приготвянето, мазане още толкова, престоя може и да е повече време но аз не посмях да рискувам.
3.Отмиването е най-трудната част, препоръчвам метода маска преди шампоана за да се омекоти косата и да падне по-лесно сместа, 2 пъти шампоан и после обилно хидратираща маска.

Знам че не е за всеки този експеримент и повечето от вас няма да ме вземат насериозно, но все пак ако някой се навие да пробва, ще се радвам да сподели отзив. Ще кача скоро и снимки, по възможност преди/след процедурата.
Аз забелязах след време, че Касия ми на накъсва косата. Изхвърлих две големи опаковки. Не мисля, че е било от друго, защото в този период ми беше много дълга и ми стоеше идеално право, и не я суших дори със сешоар.

# 737
  • BG-DE
  • Мнения: 5 101
Не знам дали е от касията но всичко е възможно, аз съм я ползвала преди доста години и косата ми изглеждаше фантастично, а за блясъка даже са ме питали как го постигам, обаче в един момент ме хвана мързела да се занимавам с цялото цапотене, а и започнах да побелявам повечко и се отказах но каквато ми е била косата тогава нито един профи продукт не можа да я направи да изглежда така 😔

# 738
  • Мнения: 1 334
Някой ползвал ли е полската козметика на д-р Санте?

# 739
  • Мнения: 1 227
darphinnnn колко често си я ползвала в този период и в какво състояние е била косата ти преди това? Аз никъде не намерих адекватно предписание колко често е хубаво да се ползва. За сега идеята ми е да редувам хард профи козметика с all natural, за да запазя някакъв баланс.

Menerva обнадеждаващо ми звучиш! С натурална/нетретирана коса ли си била тогава?

# 740
  • BG-DE
  • Мнения: 5 101
Да, не се боядисвах още, косата ми е светло кестенява (6-ца някаква) и от касията придобиваще много лек меден оттенък. Правех се веднъж месечно, по-често просто не можех да понеса и пак ефекта беше уникален 😊

# 741
  • Мнения: X
Аз се включвам с новото ми откритие за коса.
Извинявам се за дългия пост Sweat Smile

Скрит текст:
Знам че повечето от вас ще са скептични, както бях и аз преди да видя крайния резултат.
Съществува растението Касия, наричано още "безцветна къна", само дето няма нищо общо с къната, не дава цвят на тъмни коси, на светли може леко да добави златисти тонове. Преди 1-2 години си бях взела различни индийски билки за коса от Зоя, обаче след няколко кофти опита ги оставих забутани в шкафа. Реших да пробвам с безцветната къна, казват че много добре подхранва косата и дава много блясък, купих я, после гледах клипчета в youtube и рязко се отказах да я пробвам, защото девойките от клиповете все казваха, че не виждат ефект.

Снощи нещо ми прищрака и хванах та се поразрових, гледах клипове и се навих да пробвам пък каквото стане. Бях подготвена, че ще е провал, ама си викам айде поне да се знае.

Смесих количество на око от праха от Касията със билков чай (горещ, за да се разтвори добре), добачих лъжичка балсам са коса, около 2 супени лъжици масло от ремей и ЯЧРМ, няколко капки лавандула, Амла на прах (индийска билка за коса с омекотяващо действие) и Шикакай (пак индийска подхранваща билка). Стана по гъсто отколкото трябваше, по принцип консистенцията трябва да е кремообразна към течна, като смес за палачинки.
Намазах обилно корените и разнесох внимателно по дължините, защото ме беше страх да не пресуши много. Седях около 40 минути. Тук идва забавната част с отмиването - топла вода и нежно масажиране на скалпа (получи се приятно ексфолиране) през това време банята заприличва на блато (отмива се без проблем), сложих шепа маска на елсев за да омекоти и да падне част от сместа преди шампоана, след това реших да мия с Хроноложист, като най-балансиран в колекцията, на второто шампониране пак усещах тук-таме остатъци от сместа и реших да шляпна още 1 шепа маска елсев, за да не хабя профи маските. С нея вече всичко се отми и косата беше нормална като след маска. Като подсуших с кърпа усетих леко втвърдяване и се шашнах. Сложих обилно Меди спрей по скалпа защото падна ужасно много коса по време на миене, както и на предното и за първи път усетих истинско загряване от спрея, явно заради ексфолирането на скалпа.
Духнах със сешоара леко, не съм слагала абсолютно никакви финиши, защото исках да видя реалния резултат, ако ще да е метла.

Днес бях крайно шокирана от резултата. Косата ми свети от корена до върха, има огледален блясък, супер гладка и подредена, седи леко твърда и доста уплътнена. До сега от никакви маски и финиши не съм имала такъв ефект. Дори местата където косата е блондирана и е по-светла като цвят и е изтощена е лъскава и хубава.
Струва ми се, че има лека промяна в цвета към по-светло/пепеливо, но може да е само от блясъка.Със сигурност ще пробвам още няколко пъти, за да имам ясна преценка, но като за първи път съм изумена. Тия индийки явно затова имат такива коси...

В заключение:
1. Тази смес при мен проработи, но държа да кажа, че моята коса е 1/2 третирана и 1/2 натурална и здрава.
Не знам какъв би бил ефекта при много изтормозена коса, не знам и дали не би свалило от цвета на прясно боядисана.
2.Ангажираща процедура е, отнема около 10 минути приготвянето, мазане още толкова, престоя може и да е повече време но аз не посмях да рискувам.
3.Отмиването е най-трудната част, препоръчвам метода маска преди шампоана за да се омекоти косата и да падне по-лесно сместа, 2 пъти шампоан и после обилно хидратираща маска.

Знам че не е за всеки този експеримент и повечето от вас няма да ме вземат насериозно, но все пак ако някой се навие да пробва, ще се радвам да сподели отзив. Ще кача скоро и снимки, по възможност преди/след процедурата.
Аз забелязах след време, че Касия ми на накъсва косата. Изхвърлих две големи опаковки. Не мисля, че е било от друго, защото в този период ми беше много дълга и ми стоеше идеално право, и не я суших дори със сешоар.
Здравейте! Преди една година и аз започнах да ползвам касия за коса веднъж на един или два месеца. Моята е много изтощена и накъсана. Първите 4-5 пъти ми действаше много добре - косата стана супер лъскава, косъма се удебели и спря да се накъсва. Но в един момент започна да се къса много повече отпреди. Буквално при всяко сресване падаха парчета коса и спрях да я ползвам. Все пак къната е протеин и трябва да се ползва според нуждите на косата. В момента състоянието на косата ми е много по-лошо от преди една година и се чудя дали е от къната или от това, че замених пресата със сешоар, но пък за това няма логика.

# 742
  • Мнения: 5 115
Направо ме стресирате. Аз и преди да започна да чета тук и да се интересувам си използвах основно протеинови продукти. Любимият ми дрогериен шампоан и балсам е ogx thick and full (https://www.ogxbeauty.com/shop/biotin-and-collagen/shampoo-5/) който е яко наблъскан с протеини. И мъжът ми го използва и му е фен Grinning Преди това ползвах много на Orzene beer шампоани и маски. Никога не ми се е късала косата. Сега съм си купила пак протеинови шампоани, кертинов реконструктор и само един хидратиращ балсам, който още не съм успяла да намеря как да използвам така че да не ми става лигаво мека косата.
Има ли риск да започне да се къса от толкова протеини Sad

# 743
  • UK
  • Мнения: 958
Аз четох в една по-стара тема, че не се препоръчвало използването на Aphogee шампоана всеки път и сега се чудя дали да го редувам?
И еластайзъра на ФК колко често реално да го правя?

За момента мия косата два или три пъти макс на седмица, един път седмично правя преуош с ФК. Последните пъти мих с Aphogee и слагах двуминутния реконструктор, ама дали не е много?
Вчера нямах преуош, само шампоан и реконструктор + термозащита и после я изсуших на 50%, ама тая сутрин хич не ми хареса как изглежда като станах. Супер безформена в различни посоки и сплескана. Sob Открих си и бял косъм онзи ден и сега постоянно я гледам и откривам проблеми и дефекти.

# 744
  • Мнения: 5 115
Аз Афоджи шампоана + реконструктора ги използвам веднъж седмично, мисля че така пише и на инструкциите. Второто и ако се наложи третото миене в седмицата ми е с шампоан за поддръжка на цвета (който май пак е протеинов), шампоана на ogx (пак протеинов) или Пантен (о, чудо, и той протеинов). Винаги залитам към шампоани за уплътняване на косъма, а такъв хидратиращ не съм срещала.
Забравих да кажа, че снощи седях 2 или 3 часа с домашен еластисайзър, но се оказа, че рициновото масло и вит А са ми по-малко от рецептата, та малко ми избяха пропорцията. За следващата седмица ще коригирам "формулата". Не знам дали заради това че не ми бяха точни пропорциите, или защото само веднъж го сложих, или не сложих достатъчно, но няма някакъв уау ефект. Обаче аз не мога да се оплача от липса на блясък или мекота. Освен това връхчетата са ми за рязане, та може и това да бърка нещата.
И да попитам - как го нанасяте и съхранявате. Аз го забърках в шише за наливни парфюми, за да може лесно да го разбивам (нали глицерина не се смесва за постоянно с маслата) и да пръскам по дължините. А в аптеката ми казаха да държа вит А в хладилника, обаче ми се струва не много добре да държа маслата там.
Протоколът от снощи:
- 2-3 часа с домашния еластисайзър, сложих на суха коса дълга до плешките около 30 мл може би, не стана чисто мокра и напоена, после шапка за баня и хавлия, не съм затопляла със сешоар.
- измиване два пъти с ogx thick & full
- балсам ogx thick & full
- кокосов реконструктор на Ревлон

Косата си ми стана умерено мека, не е толкова лигава, с хубав бласък. Обаче стандартно за мен - искам повече обем. Можете ли да ми препоръчате продукт за дълга, права, фина, боядисвана коса, който да се комбинира с това което си използвам стандартно, за добър траен обем. Да не се налага на втория ден да мия косата. Grinning

# 745
  • Мнения: 491
Момичета, препоръчайте ми ефективен серум или ампули- над слепочията имам оредяла коса, трябва да взема мерки. Явно е от ЕГН-то. Уж не ми капе косата, но искам да възстановя гъстотата по темето.

# 746
  • Мнения: 336
В момента ползвам Сериоксил на Лореал - лека консистенция, става и на суха коса да се ползва. Заради голямото количество спирт придава обем, при мен няма изсушаване на скалпа. За ефект все още не съм забелязала. Харесвам на Доори серума в лилавата опаковка, има загряващ ефект нанесен на влажна коса. Смятам, че най-голям ефект ще има ако прилагаш 5 минути масаж всеки ден заедно със серума, който избереш.
Момичета, препоръчайте ми ефективен серум или ампули- над слепочията имам оредяла коса, трябва да взема мерки. Явно е от ЕГН-то. Уж не ми капе косата, но искам да възстановя гъстотата по темето.

# 747
  • Бостън
  • Мнения: 13 633
Момичета, препоръчайте ми ефективен серум или ампули- над слепочията имам оредяла коса, трябва да взема мерки. Явно е от ЕГН-то. Уж не ми капе косата, но искам да възстановя гъстотата по темето.
1. L’Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair
https://www.notino.bg/loreal-professionnel/serioxyl-denser-hair- … a-razredena-kosa/

2. Kérastase Densifique процедура за обновяване на гъстотата на косата
https://www.notino.bg/kerastase/densifique-procedura-za-obnovjav … totata-na-kosata/

3. Redken Cerafill Maximize
https://www.notino.bg/redken/cerafill-intenzivna-grizha-za-naprednal-kosopad/

4. Nioxin System 4 Color Safe
https://www.notino.bg/nioxin/system-4-kozmetichen-paket-ii/

... Обаче стандартно за мен - искам повече обем. Можете ли да ми препоръчате продукт за дълга, права, фина, боядисвана коса, който да се комбинира с това което си използвам стандартно, за добър траен обем. Да не се налага на втория ден да мия косата. Grinning
Моят опит с дългата и тънка коса е, че дължината си тежи и колкото по-къса, толкова по-голям шанс има да се запази обем. Но въпреки това има ред продукти, които дават екстра обем - от блоудрай лосиони/серуми до сухи шампоани (или пудри) за екстра обем. ЩЕ се опитам да ти намеря на Нотино продукти, които аз имам/съм имала и са имали някакъв положителен ефект при мен в това отношение. Но определено най-лесният продукт за подновяване на обема е сух шампоан!

А, и Пърпълче, онзи ден попита за етерични масла в домашния еластисайзър и аз не знаех и не коментирах, но снощи се приспивах с четене на народни рецепти за стимулиране на растежа и се оказа, че индусите масажират скалпа с етерични масла (в базово) за поддръжка, предпазване от пърхут и растеж - примерът беше с лавандулово.. Също така при индийците намерих вариант на популярната терапия със сок от чесън/лук - ползват сок от джинджифил! И казват, че е не по-малко ефективен! Кой каквото ще да казва, ама джинджифилът далеч не мирише като чесън/лук Grinning

1. Alterna Caviar Anti-Aging Clinical Densifying
https://www.notino.bg/alterna/caviar-anti-aging-sprej-za-kosa-za … javane-na-skalpa/

2. Kérastase Volumifique Spray Volume
https://www.notino.bg/kerastase/resistance-sprej-za-obem-v-korenite-za-fina-kosa/

3. Paul Mitchell Extra-Body Boost Root Lifter
https://www.amazon.com/Paul-Mitchell-Extra-Body-Boost-Lifter/dp/B002RT710Y

Зна, че първите 2 са ужасно скъпи, но съм сигурна, че имат по-евтини аналози, точно както коментирахме за К водата на Керастаз. Погледни какви подобни предлага Лореал, както и ето този линк за още идеи!
https://www.instyle.com/hair/best-drugstore-volumizing-products-fine-hair

Ето тези продукти също са много хубави:
https://www.johnfrieda.com/en-us/products/luxurious-volume/blow-dry-lotion/
https://www.johnfrieda.com/en-us/products/luxurious-volume/volum … eatment-for-hair/


Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 16:33 от Agent Provocateur

# 748
  • Мнения: X
Рекох си аз да се опитам да разредя миенето на косата си. Както я миех през ден, сега ми е 3-ти ден с немита коса и направо се побърквам. Не че тече мас от нея, но много гадно ми се прицепва в тази част, която е отстрани на лицето. Но..ще стискам зъби и ще гледам да издържа до утре, че да пробвам това с еластисайзъра.

# 749
  • Мнения: 5 115
Агентче, мила моя, благодаря! Ще ги видя продуктите и ще пробвам нещо, ние май сме по телешки със сходни коси?!
Лавандуловото масло ми е любимо, винаги имам в къщи, аз и преди в темата съм писала че дерматитни петна на скалпа оправям с едно миене с няколко капки лавандула в шампоана и после няколко капки в балсама. Преди за преуош правих бадемово + лавандулово или рициново + лавандулово, използвала съм и купешки био серум против косопад след първото раждане. Обаче се чудех в домашния еластисайзер заради глицерина и вит А да не стане много и лавандула. На мене тая лавандула ми е решение за почти всичко - в изпарителчето за стая си слагам, към солите за педикюр си добавям задължително, към шампоана и т.н. Даже сега имам едно шишенце "домашно" от едни роднини Heart Eyes
Джинджифилът е леко лют, така че изобщо няма да се изненадам да стимулира скалпа и растежа.

Общи условия

Активация на акаунт