За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 047
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Идеи за хубав дресинг за салата цезар...?
Горчица, (пресован чесън ако искаш), сол и п-р, сос Уорчестър, оцет и мазнина в съотношение 1:3.
Може да ползваш и фъстъчено масло, балсамови оцети, соев сос, мед/захар...

# 61
  • София
  • Мнения: 11 704
Идеи за хубав дресинг за салата цезар, но без яйца и аншоа?
Аншоа не търпя, затова съм намерила този съвършен сос за салата Цезар.

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_55.html

# 62
  • Мнения: 4 671
здравейте, могат ли да се приготвят пържолки в гювеч или ще станат като варени? Искам да бъдат крехки и вкусни, моля за съвети? Благодаря Hug
и ако може някаква гарнитура към тях да предложите Simple Smile

# 63
  • Мнения: 22 867
здравейте, могат ли да се приготвят пържолки в гювеч или ще станат като варени? Искам да бъдат крехки и вкусни, моля за съвети? Благодаря Hug
и ако може някаква гарнитура към тях да предложите Simple Smile

Тези и тези правя в гювеч, харесват се, наистина стават много вкусни.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
...и ако може някаква гарнитура към тях да предложите Simple Smile
Ехе, гарнитури толкова много... дай някакъв ориентир - какви продукти предпочиташ или имаш...

# 65
  • Мнения: 4 671
лабрекс, морена, благодаря Simple Smile
ами нещо подходящо към тях. Мислех си някакви печени зеленчуци или картофи, ама нещо по-така
Отделно ще си има салати.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
... Мислех си някакви печени зеленчуци или картофи, ама нещо по-така

Картофите могат да са на огретен, кюфтета, пюре с хрян и див лук или да са лилави...
Пюре от моркови; цвекло; грахово; целина; пащърнак, патладжан; ябълки; тиква ...
Пържени тиквички; задушен праз на цилиндри; малки печени чушки пълнени с кашкавал/моцарела и запечени; зелен боб с чеснов дресинг; глазирани моркови в различни цветове; варено червено цевкло на шайби с котидж сирене и балсамов оцет или сос от нар; печени чери домати на клонка; задушен грах; зеленчукови или зърнени кюфтета; ...

# 67
  • София
  • Мнения: 5 726
Гледах преди в Чершката на тортата за фалшиво шкембе с кладбица, из нета рецепти бол, но не збам коя да пробвам. Някой ако може да подскаже с изпитана, която и на деца би харесала.
Също имам 500мл сладкарска сметана в хладилника (по погрешка купена) идеи за  някой бърз десерт с такава?

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Гледах преди в Чершката на тортата за фалшиво шкембе с кладбица, из нета рецепти бол, но не збам коя да пробвам. Някой ако може да подскаже с изпитана, която и на деца би харесала.
Също имам 500мл сладкарска сметана в хладилника (по погрешка купена) идеи за  някой бърз десерт с такава?
За шкембето с кладница - https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B8%D1%86%D0%B0

Сметаната за десерти в чашка се сещам като най-лесно. Или на мус с някакъв шоколад.

# 69
  • Мнения: 1 865
Как приготвяте свински сърца?

# 70
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Обезкървавям, сварявам в подсолена вода. Нарязвам на филии и панирам.

# 71
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 21:41 от milmich

# 72
  • Мнения: 10 257
Трябва да се внимава с пърженето после. Аз преди години, след сваряване, подсушавах, панирах и като взеха да ми гърмят в тигана, че вряло масло по лицето ме опръска, с белези ходих две седмици. Явно някъде по извивките да е останала вода, голяма свинщина направих едно на ръка, но това дето се изгорих беше върха на сладоледа. От тогава не съм се занимавала със сърца, а много обичам.

# 73
  • Мнения: 9 107
Как приготвяте свински сърца?
на пастърма http://pep-4o.blogspot.com/2013/12/blog-post.html и на винен кебап с още месо

# 74
  • Мнения: 10 257
А мога ли да смеся прясна мая със суха? ПОчнах да правя нещо, мислех че имам цяло кубче, оказа се половин само (20гр). Мога ли да добавя и една супена лъжица суха? Брашното ми ще е 1кг +-100гр.

Общи условия

Активация на акаунт