За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 905
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 254
У нас никога не са се правили тези закуски. Не мога да кажа как са на вкус и къде бъркаш. Но сама си открих тази рецепта: http://www.yoli-bg.com/%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%8 … D1%82%D0%BA%D0%B8
Стават прекрасни мекички питки. Спазвам рецептата едно към едно. Нямат много вид, но са изключително вкусни. Така като гледам, горе-долу е рецептата на добруджанките.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
... Едно време от детството ми ги помня като много пухкави и вкусни... даже днес правих по една с яйце и не ми се получават мекички и пухкави. Тестото става лепкаво както пише в рецептите, но едно рошаво и не мога да оформя някак питки и после като се изпекат стават като таралежи отгоре, връхчетата се изпичат много и са твърди.
Не знам дали бъркаш особено... такива са - кората е твърдичка/хрупкава, но вътре са мекички, но не и "теклави". Тази коричка е от содата.
Опитай и моите, ако искаш, не ги правя с ръце, а с лъжица - https://morrennaa.blogspot.com/2020/01/blog-post_15.html Може и да пропуснеш яйцето, но не променяй нищо друго... то не променя кой знае колко текстурата при това количество брашно.
Но онези от детството ти може би са били с маяно тесто.

# 107
  • Мнения: X
Ще пробвам и двете рецепти. Тези от детството ми са си Добруджанките, даже имам рецептата от мама и пак не се получават.
Морена твоите направо са си гладки отгоре. Точно така изглеждаха на майка питките.
Моите се получават рошави с много връхчета. То самото тесто като го нареждам е такова, но ме е страх да ги притискам и оформям много понеже пък отвътре не ми се изпичат. Не знам, ядосвам се много, детето ги обича въпреки това, но аз като знам как трябва да станат и не съм доволна.
Всъщност сега виждам, че има олио в рецептата ти. Май там е проблема при мен.

# 108
  • Мнения: 18 363
Тези Моренините съм правила, върви ми напоследък да откривам старите си любими рецепти.Мерси, една закуска  е готова.Сутрешна или следобедна.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
...Всъщност сега виждам, че има олио в рецептата ти. Май там е проблема при мен.
От олиото са влажни вътре, вместо сухи. То също спомага за хрупкавата кора. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 1 316
Искам да направя турски питки по тази рецепта:

https://www.gotvim.net/13976

Дали ще се получат добре, защото са със сода?
А защо се съмняваш/питаш?! Нали в рецептата са се получили със содата.

Питките се получиха. Майка ми казваше, че най- добре тестените се получават с мая.
Аз не обичам много сода и следващият път ще опитам с маята, за да ги сравня.

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Е, ако става въпрос за предпочитание и аз съм ЗА маята.
Но иначе и двете - сода и мая са успешни.

# 112
  • Мнения: 274
Моля за изпитана рецепта за торта "Червено кадифе". Синът ми си поръча такава за РД. Ходих, купих едно парче от Неделята да я "изследвам", гледах клипове, рецепти разни, но някак си не мога да отсея коя да е и ще се доближава до оригинала. Аз лично не я харесах тази торта, но това е желанието на рожденика. Малко ми наподобява на една спаначена торта, която обаче е със заквасена сметана, а кадифето има маслено, сметанов и някакво крема сирене ли, не знам в крема.
[/quote
Аз правих по тази рецепта.,но блата мн се ронеше и може би е защото беше топъл.пак ще я правя и мисля да увеличи крема при следващия път.

http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2015/05/best-red-velvet-cake.html?m=1

# 113
  • Мнения: 39 050
Това е и моето предложение за блат за червено кадифе. Никога не ми се е ронил.

# 114
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Аз веднъж правих, но стана кафява. По Коледа правих и напукани сладки червено кадифе, също кафеви станаха. Ползвам много тъмно, хубаво какао.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Кои видове сирена са най - подходящи за чийзкейк ?

# 116
  • София
  • Мнения: 11 666
Кои видове сирена са най - подходящи за чийзкейк ?
Всяка рецепта за чийзкейк се работи със сирене Филаделфия, но може да се замени с нещо близо, но не и бълг. крема-сирене, от него нищо не става.

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Кои видове сирена са най - подходящи за чийзкейк ?
Вносните. Взимам, което и да е от тях.

# 118
  • Мнения: 39 050
Аз веднъж правих, но стана кафява.
Прекалила си с печенето, но не, не е бил загорял. За това казах, че трябва да се извади на време от фурната. Така хем ще е червен, хем много сочен.

# 119
  • Мнения: 9 468
Кои видове сирена са най - подходящи за чийзкейк ?

има варианти, зависи и от финансите и от рецептата. правила съм дори с кремообразната извара на лидл, пак стана чудесен.
любимият ми чийз пък е с маскарпоне и заквасена сметана.

Общи условия

Активация на акаунт