За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 995
  • 737
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 689
Здравейте, днес ми дадоха месо от диво прасе. За първи път виждам такова нещо. Моля ви за помощ какво да го правя. Като свинското ли е.
И аз препоръчвам рецептите от блога на Пепчо за диво свинско.
Като свинско е, да, но не толкова мазно и малко по-жилаво, така че го готви по-дълго време. Аз съм пробвала някои от рецептите на Пепчо, но също така можеш да го готвиш като питомното - на гювеч, яхния, с кисело зеле.

# 196
  • гр. София
  • Мнения: 114
Благодаря за отговорите ще видя сайта на пепчо.

# 197
  • Мнения: 9 107
Ето глиганските http://pep-4o.blogspot.com/search/label/Глиган?m=0

# 198
  • Мнения: X
Здравейте, на този тип с механичните програматори микровълнови някой знае ли степените горе долу на какви градуси отговарят? Опитвам се да направя крем карамел и за трети път все не уцелвам как да настроя, изтървам го и завира.
Скрит текст:

# 199
  • София
  • Мнения: 5 712
Само не ми се смейте-рецепта за кюфтета по чирпански. Детето обича, никога не съм готвила, а не искам още първия опит да е провал, че последващите опити трудно ще я накарам да пробва.
Ще пробвам и аз рецептата за картофените кюфтета на фурна, че и моите все се разпадат, а толкова да ги обичам.

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Що да се смеем, все за някой е първи път. Simple Smile
Та ако си готвила кюфтета с доматен сос, тези по чирпански имат в добавка и картофи, и чушки.

# 201
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За да не се разпадат картофените кюфтета, картофите трябва да съдържат повече нишесте.
Това са сортовете за пюре или за пържене.

# 202
  • София
  • Мнения: 5 712
Що да се смеем, все за някой е първи път. Simple Smile
Та ако си готвила кюфтета с доматен сос, тези по чирпански имат в добавка и картофи, и чушки.
С каймата нещо си говорим на Вие. Голямо постижение беше когато намерих рецепта и направих мусака, която се яде от детето, даже мъжа хапва. Почувствах се шеф готвач когато това стана. Обикновени кюфетата още са ми в графа стават, но може да не ги готвиш.
До тук съм с каймата, нищо друго не съм готвила и пробвала.

# 203
  • Мнения: X
Здравейте!
Днес в билла дълго се чудих какво кондензирано мляко да взема и понеже това, обикновеното беше имитиращ продукт купих карамелизирано такова, поне от пълномаслено мляко уж. Отворих, но е много гъсто и с вкус на бонбони лакта, за рафаело няма да рискувам да правя, но поне как да оползатворя?
Някакви идеи?
Правила съм Банофи пай с него, нямам в момента рецепта, но е от интернет.

# 204
  • София
  • Мнения: 1 001
Привет!
Може ли някой да ми каже откъде мога да си купя готови кори за дъмплиг или гьоза?

# 205
  • София
  • Мнения: 11 688
Само не ми се смейте-рецепта за кюфтета по чирпански. Детето обича, никога не съм готвила, а не искам още първия опит да е провал, че последващите опити трудно ще я накарам да пробва.
Ще пробвам и аз рецептата за картофените кюфтета на фурна, че и моите все се разпадат, а толкова да ги обичам.
Пускам ти много подборна рецепта, виж, разгледай, ориентирай се.
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_23.html
За картофените кюфтета по-горе пуснах рецепта, но моите са с повечко сирена, много са добри.

# 206
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Привет!
Може ли някой да ми каже откъде мога да си купя готови кори за дъмплиг или гьоза?

Аз си ги взимам от азиатските магазини, но не съм в Бг.
Също и сама съм си ги правила

# 207
  • Мнения: 1 316
Вчера направих картофени кюфтета на фурна, които не ми се разпаднаха.
По тази рецепта:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg88192.html#msg88192

Здравословни, бързи, вкусни и не се цапа, както при  пърженето.

Моят резултат:

Скрит текст:


# 208
  • Мнения: 3 360
Маскарпоне може ли да се замрази?

# 209
  • София
  • Мнения: 11 688
Маскарпоне може ли да се замрази?
Не! Замразили се край с маскарпонето.

Общи условия

Активация на акаунт