За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 976
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 633
А искам последно да попитам дали това правило за завирането важи и за други ястия? Да чакаш да заври нещото във фурната и тогава да засичаш време?

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
А искам последно да попитам дали това правило за завирането важи и за други ястия? Да чакаш да заври нещото във фурната и тогава да засичаш време?
Да.  То преди да е завряло не се готви, само се стопля.

# 242
  • Мнения: 9 633
Тази информация тотално преобърна досегашните ми кулинарни представи Simple Smile благодаря!

# 243
  • Мнения: 1 265
Момичета помагайте моля ви
Стощи правих торта с вафлени кори. Аз много пъти правя вафли и си имам моя си рецепта. Сега реших да пробвам нещо различно и..... остана крем за "цялата казарма" , както се изрази синът ми. И понеже няма да правя други вафли с този крем (не се одобри) сега въпроса е какво да правя останалия.
крема е: разбити до побеляване яйца и захар, варени на водна баня до сгъстяване; добавено масло, ванилия и смлени обелени и запечени лешници.
Приемам съвети и идеи всякакви за употребата МУ, за което ще бъда много благодарна. Крема е доста и е жалко да се хвърли.

# 244
  • София
  • Мнения: 10 833
sem22, за пълнене на еклери? Може би да му се добави малко разбита сметана. Thinking

# 245
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Сем, казваш че не сте го одобрили крема... та струва ли си да хабиш и други продукти...
Предлагам да го смесиш с разбита сметана и да ползваш за крем пита примерно. Там отива много крем.

# 246
  • София
  • Мнения: 3 009
sem,десерт с бишкоти в купички дали ще стане? Или да се добави разтопен шоколад и да се разбие с миксер да стане пухкав крем(това никога не съм правила,просто разсъждавам)?

# 247
  • Мнения: 1 265
Сем, казваш че не сте го одобрили крема... та струва ли си да хабиш и други продукти...
Предлагам да го смесиш с разбита сметана и да ползваш за крем пита примерно. Там отива много крем.
Нали помниш, че при нас НЯМА кори Disappointed Relieved А крема си е хубав, НО за вафлите не беше одобрен.
Момичета, а АКО му добавя прясно мляко и брашно и го изпека на блат?!? То той си е май като част от онова пандишпаненото тесто? Вярно е, че е доста. Но ще опека две платки и тогава може и да се замразят?? Ехаааа, ще има да ядеме торти май - ако така стане Flushed

# 248
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз не бих го пекла на блат, нали яйцата са бити на водна баня?
Няма ли да стане парфе/сладолед?
Щом ви е вкусен, така хем ще се яде, хем ще се съхрани за по-дълго.

# 249
  • Мнения: 39 232
И аз гласувам за префасониране в нещо сладоледово.

# 250
  • Мнения: 2 343
Не знам дали точно тук трябва да попитам - Как да сготвя дива патица? В смисъл някаква технология за предварителна обработка на месото необходима ли е? Моля за изпитани начини, рецепти има в гугъл. Благодаря.

# 251
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Сем, с бутер тесто имах предвид. Simple Smile

# 252
  • Мнения: 1 265
Сем, с бутер тесто имах предвид. Simple Smile
Голем сладур си, "у наше село" Норвегия и бутер тесто нЕма.Rage Докарват около Коледа и кой взел-взел. У Швеция има, но скоро няма да ходиме. Продават едни малки платки 10/6 см. Но идеята за сладолед ми хареса. Но щом става за сладоледено - го бухвам във фризера, пък ще му търся рецепта за сладолед.
Благодаря ви момичета - прекрасни сте. Пожелавам на всички една успешна седмица от утре. Flowers Four Leaf Clover

# 253
  • Мнения: 2 774
Идеи за оползотворяване на пресен ананас?

# 254
  • Мнения: 7 270
Поли , на прима/виста-имаше една тортичка тук във форума с котешко езиче/бишкотени бисквитки и ананас от консерва , но и с пресен мисля че става.Ще я потърся и ще редактирам.
Ето я " най-прекрасната торта" на Lukanka
https://m.bg-mamma.com/index.php?topic=242823;all

Общи условия

Активация на акаунт