За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 30 004
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 22 867
Да ми предложите някакъв крем с тиква. Дояло ми се е нещо такова Simple Smile

Тиквено портокаловия кисел на пеп-4о.

# 286
  • София
  • Мнения: 10 835
Да ми предложите някакъв крем с тиква. Дояло ми се е нещо такова Simple Smile

Тиквен десерт с канела

# 287
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Да ми предложите някакъв крем с тиква. Дояло ми се е нещо такова Simple Smile
Не е точно крем, но все пак  Simple Smile  - https://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_12.html

# 288
  • Мнения: 6 689
Да ми предложите някакъв крем с тиква. Дояло ми се е нещо такова Simple Smile
Освен кисела на Пепчо, който ти е препоръчала Лабрекс и който вкъщи е любим, ти препоръчвам крем с тиква и грис по рецепта от блога на Бени - "В кухнята с Бени", също много се хареса вкъщи.

# 289
  • Мнения: 1 316
Да ми предложите някакъв крем с тиква. Дояло ми се е нещо такова Simple Smile

Крем с тиква,  маскарпоне и домашен карамел от   "Черешката на тортата" на  Златка Димитрова.

https://www.edna.bg/zdravoslovno/receptata-za-tikva-s-maskarpone … a-tortata-4652099

Много сполучлива и вкусна рецепта.
Няколко пъти приготвих крема, а моите хора изобщо не обичат тиква под каквато и да е форма.
 Е, от време, на време се чудя какво по така да им разнообразя с тиква.
И това беше попадение.Simple Smile

Хубав ден!

# 290
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте,
Вкъщи обичаме бисквитена торта. В рецептата, която правя, има нишесте, от което тортата става някак лигава, а искам отвътре да се получи пухкава и да няма този лигав вкус.
Можете ли да ми препоръчате хубава рецепта, но без нишесте ?
Благодаря !

# 291
  • Мнения: X
... Едно време от детството ми ги помня като много пухкави и вкусни... даже днес правих по една с яйце и не ми се получават мекички и пухкави. Тестото става лепкаво както пише в рецептите, но едно рошаво и не мога да оформя някак питки и после като се изпекат стават като таралежи отгоре, връхчетата се изпичат много и са твърди.
Не знам дали бъркаш особено... такива са - кората е твърдичка/хрупкава, но вътре са мекички, но не и "теклави". Тази коричка е от содата.
Опитай и моите, ако искаш, не ги правя с ръце, а с лъжица - https://morrennaa.blogspot.com/2020/01/blog-post_15.html Може и да пропуснеш яйцето, но не променяй нищо друго... то не променя кой знае колко текстурата при това количество брашно.
Но онези от детството ти може би са били с маяно тесто.
Направих ги. Спазих всичко по рецептата само олиото леко намалих. Със сигурност станаха по-вкусни, най-добрите ми до сега, но вътре пак бяха леко слепнали, а не пухкави. Иначе на външен вид ги докрах. Вече и аз не знам..другия път ще пробвам по-големи да ги направя, че гледам ти си изкарала 12 броя, а моите бяха много повече.

# 292
  • София
  • Мнения: 10 835
Здравейте,
Вкъщи обичаме бисквитена торта. В рецептата, която правя, има нишесте, от което тортата става някак лигава, а искам отвътре да се получи пухкава и да няма този лигав вкус.
Можете ли да ми препоръчате хубава рецепта, но без нишесте ?
Благодаря !

Опитай с крема от тази торта: Медена торта (Торт *Пчелкин дом*).

# 293
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте,
Вкъщи обичаме бисквитена торта. В рецептата, която правя, има нишесте, от което тортата става някак лигава, а искам отвътре да се получи пухкава и да няма този лигав вкус.
Можете ли да ми препоръчате хубава рецепта, но без нишесте ?
Благодаря !

Опитай с крема от тази торта: Медена торта (Торт *Пчелкин дом*).

Благодаря !

# 294
  • Мнения: 2 774
HMo Two, пробвай и тези...правила съм ги и в тава, с намазнена ръце оформям питки и така пека

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Не знам дали бъркаш особено... такива са - кората е твърдичка/хрупкава, но вътре са мекички, но не и "теклави". Тази коричка е от содата.
....
Но онези от детството ти може би са били с маяно тесто.
Направих ги...  но вътре пак бяха леко слепнали, а не пухкави...Вече и аз не знам..другия път ще пробвам по-големи да ги направя, че гледам ти си изкарала 12 броя, а моите бяха много повече.
Освен да ползваш равни части олио и масло и да видш как ще ти са, мисля че просто не са  "твоите" тези содени питки.  Simple Smile 
А като ги направиш по-малки, по-лесно ще се изпичат - пробвай, може и това да се окаже решението. Иначе ако си спазила градусите, които съм дала аз, а вътре са ти още "слепнали"  , смятам че фурната ти е по-силна, намали я малко.  Добре изпечени са меки и влажни (от олиото) вътре.
Пробвай и мъфини със сирене - може това пък де е, което търсиш.

# 296
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
. В рецептата, която правя, има нишесте, от което тортата става някак лигава, а искам отвътре да се получи пухкава и да няма този лигав вкус.
Пробвай да смесиш твоя крем с разбита сметана.  А масло има ли в крема ти?  Оставяш ли да се охлади тортата?

# 297
  • Мнения: 1 316
Здравейте,
Вкъщи обичаме бисквитена торта. В рецептата, която правя, има нишесте, от което тортата става някак лигава, а искам отвътре да се получи пухкава и да няма този лигав вкус.
Можете ли да ми препоръчате хубава рецепта, но без нишесте ?
Благодаря !

Бисквитена торта

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg126556.html#msg126556


HMoTwo, пробвай сместа да ти е по- рядка, за да станат по-пухкави питките отвътре.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 10:30 от doroty3

# 298
  • Мнения: 1 404
Мога ли да смеля телешко месо в чопъра да направя кайма? Децата не го ядат ако не са кюфтета , а имам няколко торби във фризера.
Благодаря!

# 299
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Може да го накълцаш в чопъра.

Общи условия

Активация на акаунт